Divadlo Na zábradlí [hlavní scéna]

Bar

Premiéra: 14.9.2023
uváděno v prostorách kavárny
Unikátní site-specific performance, odehrávající se v kavárně Divadla Na zábradlí, částečně vychází z reálných příběhů, které se po dobu existence divadla odehrály „za zády“ nic netušících diváků během běžného provozu (souběžně s představením). Bar jako místo setkávání, bar jako bojiště, bar jako střídačka mezi výstupy. Co se odehrává na divadelním baru během představení? Jak divadelníci tráví čas před svým dalším výstupem? Kolik času zbývá mistrům osvětlovačům do další světelné změny, kterou musí odbavit? A jak ho naplní? Jak přijde šest Hamletů na bar a objednají si jedno espresso...?
Divadlo Na zábradlí
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8041000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
11.12.Po19:00 vstupenky
3.1.St19:00 vstupenky
6.1.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
23.11.2023 | 511 hodnocení
+ souhlasím
75% - Za mě jedna z nejvýraznějších a nejzábavnějších inscenací posledních let v Divadle Na zábradlí, která pochopitelně víc zasáhne a zaujme znalce divadelního prostředí a zákulisí a nejvíce pak přímo znalce Divadla Na zábradlí. Už prostor baru sám v tomto případě výrazně hraje a inscenaci napomáhá, byť fakt, že ne vše je odevšad stoprocentně vidět, trochu zamrzí. Měla jsem nicméně pocit, že tato divadelní jednohubka mi um a chuť místního hereckého souboru a snad i jeho náladu a poetiku přiblížila výrazně víc, než mnohé další, jakkoli řemeslně dobré výkony vedle na jevišti.
Helena Grégrová  70 %
10.11.2023 | 1619 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Milí Zábradláci, děkuji vám za svébytný divácký zážitek, který jsem si spokojeně užila v oparu zpřítomněné nostalgické atmosféry, přímo úměrně mj. též tomu, kolik večerů na legendárním divadelním baru na Anenském náměstí 5 pamatuji osobně a kolik jich znám z vyprávění. A tleskám, neboť zkrátka: do šedesáti minut se vám toho vešlo doopravdy mnoho! A oceňuji, že jste tu sondu do zákulisí, která "čechovovsky" reflektuje nejen rub a líc herecké a autorské práce, ale i života samotného, neváhali okořenit také přiměřenou dávkou sebeironizujícího nadhledu s efektem osvěžujícího odlehčení. Škrtům sirkou ve správný čas zdar! Vaše věrná divačka
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
natymau  100 %
2.12.2023 | 20 hodnocení
+ souhlasím
nic pro zastánce konzervativního divadla, nevšední podívaná, velice hravé, expresivní, za mě neuvěřitelně vtipné a originální

Smáli jsme se od začátku do konce, nicméně jsem současně registrovala rozpaky a pohoršení u jiných diváků. Není to určitě pro každého, já ovšem cítím obrovsky svěží vítr, kdy je možné jít se do divadla jen kvalitně oddychově pobavit bez zatížení fraškoidníma a otravně klišoidníma prvkama běžně typickýma pro rádoby komediální zpracování.

Hned doporučuju kamarádům a snad i za čas zajdu znovu. :)
LavinieCamui  70 %
25.10.2023 | 759 hodnocení
+ souhlasím
Milá divadelní jednohubka.
Šípal  80 %
16.11.2023 | 212 hodnocení
Gimli35  70 %
15.9.2023 | 226 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.