Divadlo pod Palmovkou [Studio Palm off]

Tomáš Dianiška

Pusťte Donnu k maturitě!

Premiéra: 28.2.2018. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Výprava: Lenka Odvárková. Režie: kol.
1:35x


„Nekompromisní ponor do devadesátek, do období, kdy všechny otázky dokázalo zodpovědět Bravíčko. Kdy jsme všichni toužili chodit na West Beverly high. Kdy jsme trsali na Spice girls. Láska, sex a něžnosti na 90210 způsobů...“
inscenace není vhodná pro děti v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
77 %
Uživatelé
75 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 15.5.2018, počet hodnocení: 699)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná a zábavná, občas trochu zběsilá, jízda do poloviny devadesátých let. Sice to bylo na můj vkus místy, zvláště ke konci, až příliš chaotické a některé momenty byly pro mě jen o tom dostat do hry ještě nějaký další symbol dané doby. Ale zase o těch odkazech na ně to je a většina byla opravdu povedená, často i se slušně vážným či smutným podtextem. K tomu všemu nelze nepochválit skvěle zvolený playlist doprovodných písní, jenž celkové atmosféře hodně pomáhají. Celkově lze říci, že pokud jste vyrůstali na Beverly Hills, pak vás tahle inscenace nemůže nijak zklamat.
Pavel Širmer 80 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 1390)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Talentovaný autor T. Dianiška napsal další povedenou hru, vtipnou a neobyčejně nápaditou (hořkou) komedii. Začíná se v Americe nenásilným parodováním situací někdejšího oblíbeného seriálu a použití jedné z příhod (té titulní) umožní přesun do české reality 90. let, s níž se hrdinové z jiného světa nemilosrdně střetnou. Do skutečností, na které by řada politiků a celebrit ráda zapomněla, se tne s elegantní nadsázkou, ale přesto tvrdě. Herci žánr výtečně rozehrávají a perfektně karikují seriálové hrdiny. Titul se nepochybně zařadí k úspěšným autorským počinům na malé scéně DpP.
Michal Novák 70 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 965)
přínosný / zajímavý komentář
Více než crazy komedie. Autor interpoluje v podstatě jen pár nahodilých, zato všem důvěrně známých motivů z 90. let, aby propojení dalo vzniknout výmluvné výpovědi o době dospívání v euforicky klopotné době. Kalbovci dávají pohledu na naše devadesátky svůj nezaměnitelný styl, založený na ultrasilné nadsázce (která není pro každého). Je zřejmé, že pamětníci (znalci souvislostí) se budou bavit opravdu náramně. Divácky vděčných gagů je navršeno mnoho - tu skvělých, některé už mi přišly nadbytečně doslovné. V nespoutané veselosti nakonec se vyjevila i krylovská skepse.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 4.3.2018, počet hodnocení: 2786)
přínosný / zajímavý komentář
75% T. Dianiška ve své nové hře dokázal s nadsázkou propojit nostalgii po 90. letech, kdy v ČR docházelo k zásadním změnám (přičemž většina z nás má tuto dobu spojenou buď s dětstvím nebo s dospíváním), i s druhou stránkou těchto časů, kdy mnozí z přičinlivců přišli ke značnému majetku apod. ... Přestože se děj odvíjí v šíleném crazy stylu, velice trefně poukazuje na to, jak je jakákoli sebekrásnější myšlenka snadno zneužitelná "ku prospěchu svému". Inscenace je to šílená, vtipná, nabíjející, ale svým způsobem i hodně smutná. Ještě, že se dá na to vše dívat i s takovým nadhledem.
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 1.3.2018, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Devadesátky, má srdcovka. Inscenace je originální; když má člověk pocit, že jí dochází dech a není už kde brát, přijde naprosto odlišný pohled na celé téma a zcela nová zásoba narážek a odkazů. A ten závěr? Geniální! Palmoffka má další divácký hit.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 1326)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Tentokrát se pod F. X. Palbou neřízených tvůrčích střel ocitla naše zlatá dobrá euforická léta devadesátá. A do terče všemožných vzpomínek se mířilo důvtipně, nadsázka fungovala na 90210 procent. :) A těch pubertálních idolů jak na orloji! :) Divácky jsem se zkrátka potěšila a definitivně utvrdila v tom, že zabodneme-li prst do libovolné encyklopedie, tak pak na jakékoli heslo náhoda padne, Tomáš Dianiška a jeho parta ho s originalitou sobě vlastní více než záživně jevištně uchopí.
Hodnocení uživatelů:
Lumca 90 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 281)
Coward 80 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 170)
Suzana 60 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Michvon 80 %
(zadáno: 11.5.2018, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Na BH 920 10 jsem vyrůstala. Prahu 90. let mám pod kůží.
Bylo to megavtipné, trefné a přesné. Chytrý humor miluju. A Mikluš jako Jonák, to nemělo chybu. Obecně všichni herci si to užívají. Super zážitek.
Klob 70 %
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 127)
Marsed 70 %
(zadáno: 12.3.2018, počet hodnocení: 132)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi živá, svěží komedie, která vylíčila devadesátky svérázným způsobem. Určitě doporučuji, nudit se nebudete.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.