Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Sen noci svatojánské

Premiéra: 21.4.2023 | 2:20
Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Iva Klestilová. Výprava: Miroslaw Kaczmarek. Hudba: Sebastian Lang. Pohybová spolupráce: Maćko Prusak. Režie: Michal Lang.
Slavná komedie o lásce a nelásce, v níž Shakespeare dokázal mistrovsky vyvážit lásku a krutost, ale i pláč, který se proměňuje ve smích. A rozehrát chaos svatojánské kouzelné noci, který se svítáním opět přináší do života řád. Oberon se pohádal s Titánií a poručil Pukovi, aby našel kouzelnou květinu, která umí vyvolat lásku. Ale ne proto, aby se Titánie do Oberona znovu zamilovala, ale aby se zamilovala do kohokoliv. Třeba do osla, kterým je jeden z party vesnických řemeslníků, kteří nacvičují divadlo. Do už tak barvitého příběhu se připletou ještě dvě milenecké dvojice, a Puk jim ve snu také potře oči kouzelnou květinou. Les, ve kterém všichni bloudí je najednou plný snů, ze kterých jde strach a Oberon s Pukem raději rychle dávají věci do pořádku...
Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 60 %
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
5.6.Po19:00 vstupenky
21.6.St19:00 vstupenky
11.9.Po19:00 vstupenky
25.9.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  60 %
25.5.2023 | 441 hodnocení
+ souhlasím
65% Michal Lang se svým tvůrčím týmem vsadil na výrazně moderní prostředky, jimiž Shakespearovu hravou komedii inscenuje. Kouzelný les se tak v jeho inscenaci stává poměrně děsivým místem. Využití videomappingu je sympatickým a podařeným tahem, který mistrně nahrazuje kouzla. Herecké výkony, leckdy výrazně přepjaté odpovídají drsnějšímu, modernějšímu pojetí a jsou obecně povedené. Celou dobu jsem se nicméně nedokázala zbavit pocitu, že se mi ta výrazně moderní výprava výrazně vizuálně nelíbí, a to mi kazí dojem.
Helena Grégrová  70 %
8.5.2023 | 1575 hodnocení
+ souhlasím
V duchu žánru rozverně hravá inscenace aneb o téhle svatojánské noci je toho v rámci snění dovoleno vskutku mnoho. Sen ve svižném temporytmu je to převážně zábavný, pestrý, se zřejmými aktualizačními posuny k dnešku, plný občerstvujících nápadů a odkazů s očividně širokým rozptylem inspiračních zdrojů. A mezi tím vším rozvolněným rejděním a hemžením problesknou občas i vážnější podtóny, upomínající především na to, že prosazování osobních zájmů a priorit, potažmo nastolování řádu a pořádku tzv. na sílu zkrátka není optimálním řešením, a i když cesta ke smíru a kompromisům může být krkolomnější, hledat bychom ji měli.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.