Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Výnosné místo

Úprava: Vilmos Vajdai, Ádam Fekete. Překlad: Jiří Zeman. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Ferenc Szakács. Kostýmy: Nóra Bujdosó. Hudba: Zoltán Tóth. Režie: Vilmos Vajdai.


Hořká komedie o kariéře za časů korupce. Mladý úředník Žadov má vzdělání, schopnosti, charakter i zdravou hrdost. Bohužel však žije ve státě prolezlém klientelismem a korupcí - v zemi řízené stárnoucími muži, kteří si nic jiného než systém příbuzenských a přátelských vazeb provázený leštěním klik na jedné a intrikováním na druhé straně nedovedou už ani představit. Než aby se Žadov vzdal svých ideálů a „políbil prsten“ svého velmi vlivného strýce, pokusí se pracovat poctivě, dobře a čestně. Následky na sebe nenechají čekat a Žadov se musí rozhodnout: má se přizpůsobit poměrům ať to znamená cokoliv, nebo má zůstat na okraji a utopit tak své schopnosti v nesmyslné a mizerně placené práci...?
Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
-
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (0)


Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.