Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Zamilovaný Shakespeare

Premiéra: 24.11.2017. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Paddy Cunneen. Režie: Michal Lang.
2:55


Divadelní verze stejnojmenného slavného filmu. Okouzlující fiktivní příběh o tom, jak vznikla nejslavnější tragédie všech dob „Romeo a Julie“. Mladý básník a dramatik William Shakespeare musí co možná nejdříve dokončit svou novou hru, nedostává se mu ale sil ani inspirace. Múzou se mu po náhodném setkání, které jako by vypadlo z jeho slavných her, stane mladá a krásná Viola. Ta se ovšem zároveň sama touží dostat k divadlu jako herečka, ale protože v Shakespearově době bylo herectví ženám zapovězeno, uchýlí se ke lsti a pronikne do Shakespearova souboru převlečena za chlapce...
Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
66 %
66441000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Lukáš Dubský 80 %
Michal Novák 70 %
Lukáš Holubec 60 %
Termíny představení
20.1. (St) 19:00 zrušeno
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Recenze / blogy

Pro přidání vlastního článku do blogu se musíte přihlásit.

Redakční recenze

Když si William hraje na Romea | Lukáš Dubský

Williama Shakespeara najdeme snad v každém větším českém divadle, většinou jako autora některé z her na repertoáru daného divadla. V pražském Divadle pod Palmovkou přivedli alžbětinského dramatika přímo na jeviště v divadelní adaptaci oskarového snímku Zamilovaný Shakespeare.

Mladý herec a dramatik William Shakespeare má tvůrčí krizi, přitom po ...
(10.1.2018)