Divadlo Ponec

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné stránka divadla na Facebooku
Adresa: Husitská 24a, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[bus 133-175-207 U památníku]
Pokladna: po-pá 17-20 (nebo 1 hodinu před představením)
Předprodej: od zveřejnění měsíčního hracího plánu
Začátky: 20.00
Nakročeno k derniéře:
L / One of the Seven (březen)
Ceny vstupenek:
250-220 Kč
Divadlo Ponec - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel / umělecké vedení:
Yvonna Kreuzmannová, Markéta Bártů, Markéta Perroud

Diskuse (0)


Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Za oponou (8)


Z tiskových zpráv (38)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Divadlo Ponec je stagionovou scénou, k vidění především projekty pohybového a tanečního divadla.
  • U zahraničních hostů může být cena vstupenky vyšší.
  • Cena vstupenek na dětská představení je 80 Kč (děti), resp. 100 Kč (dospělí).
  • Klub diváků - za administrační poplatek 90 Kč získáte diváckou kartu (platnost 12 měsíců od zakoupení) opravňující k získání cenového zvýhodnění 30 Kč oproti běžné ceně vstupenky, mezi další bonusy patří 10% sleva na baru - nápoje, setkání s umělci po vybraných reprízách, komentovaná prohlídka divadla, možnost účasti na vybraných otevřených zkouškách ad.
  • Divadlo Ponec se též zabývá projekty určeným dětem, které poskytují každému dítěti možnost poznat tanec jako tvořivou uměleckou činnost. Tyto projekty jsou vedeny v několika rovinách: 1) Dětské studio, 2) představení pro děti, 3) experimentální výuka Taneční a pohybové výchovy na ZŠ.

Repertoár - ostatní projekty

Progres - Dora Sulženko Hoštová
Premiéra: 5.3.2019. Dramaturgie: Marta Ljubková. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Johana Krůfová. Hudba: Johana Švarcová. Choreografie: Dora Sulženko Hoštová.
Inscenace volně navazující na projekt „Proces“. Jen tancovat už nestačí, a tak se potkávají tanečnička, divadelník, cirkusák a pantomimec...
Nepřestávej - Tereza Hradilková
Premiéra: 21.12.2018. Dramaturgie: Lukáš Jiřička. Kostýmy: Marjetka Kürner Kalous. Hudba: Floex. Choreografie: Tereza Hradilková
Taneční pohled na dirigování aneb kdo, jak a koho řídí i vede? Kdo je důležitější - dirigent, dílo, interpret či publikum? Kdo má moc a komu patří dílo...?
Same Same - Karine Ponties
Premiéra: 13.12.2018. Světelný design a dramaturgie: Guillaume Toussaint Fromentin. Choreografie: Karine Ponties.
Nečekaný duet tanečnice a režisérky. Inspirovány osobností Bustera Keatona nás přes veškerou odlehčenost formy dokáží dojmout svou hloubkou a upřímností. Společně hledají hranice jemného humoru, ironie či absurdity a postupy jiné než ty, na které jsme byli zvyklí.
PLI - Viktor Černický
Premiéra: 11.11.2018. Dramaturgie: Lukáš Karásek. Scéna: Drahomír Stulír. Choreografie: Viktor Černický.
Taneční projekt na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu, ve kterém se jediný aktér naplno vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa. Barokní robustnost je nahrazena prostorovou skromností a těžkopádné narůstání motivů kompenzuje materiální minimalismus. Stavění a přestavování prostoru nebo dizajn našeho myšlení - PLI konfrontuje nejistou stabilitu architektury s neproměnnou dynamikou člověka.
Výročí - Michal Záhora
Premiéra: 28.10.2018. Dramaturgie: Marta Ljubková. Scéna: Peter Smetáček, Michal Záhora. Kostýmy: Zuzana Kubíčková. Hudba: Carlo Natoli. Choreografie: Michal Záhora, Honza Malík, Jana Vaníčková. Režie: Michal Záhora.
Taneční kaleidoskop z dějin člověka, který může (ale nemusí) připomenout naše současné výročí. Jak odtančit sto let a nezbláznit se z toho? Čtyři různí tanečníci, čtyři odlišná těla, čtyři temperamenty a řada povědomých okamžiků. Historie v pohybu, tanec jako záznam paměti individuální i kolektivní...
Black & White - Jana Vrána
Premiéra: 17.9.2017. Výprava: Renee Vidourková. Hudba: Mike Trafik. Choreografie a režie: Jana Vrána.
Předpremiéra v srpnu 2017 na Střeleckém ostrově.
Tanečně-vizuální představení, které zvýrazňuje a odhaluje dvě protikladné energie, žijící uvnitř každého z nás. Ženský a mužský princip, jeho zdánlivé oddělení a přitom plné sjednocení.
Replay - Renan Martins
Premiéra: 18.4.2017. Choreografie: Renan Martins.
Projekt, který se zaobírá propastí mezi akcí a reakcí, zklamáním i uspokojením. Jaké to je, když něco očekáváme? Pětice tanečníků uvádí svá těla do pohybu, jako by je poháněly nekonečné příběhy, záhadné události i prožitá traumata. Společně se snaží rozlousknout hádanky, vyřešit rébusy a složit tak celkový obraz...
Pulsar - Michal Záhora  (0:45x)
Premiéra: 19.3.2017. Kostýmy: Zuzana Kubíčková. Hudba: Carlo Natoli. Světelný design: Prokop Vondruška, Robert Štěpánek. Choreografie: Michal Záhora.
Člověk jako mimořádně složitý a nejkomplexnější výtvor vesmíru. Jsme vesmírní běžci, naše těla jsou stvořena z hvězdného prachu. Náš zdroj stále živý a pulsující, vesmírný maják, místo, ze kterého jsme původně vzešli – Pulsar.
Krajiná - Klára Alexová, Einat Ganz, Tereza Hradilková
Premiéra: 20.12.2016. Dramaturgie: Marie Gourdain. Režie: kol.
Projekt inspirovaný nenápadnou rozdílností krajin, ve nichž autorky žijí – Holandsko, Česká republika, Izrael. Tři ženy se vydávají na cestu napříč různými krajinami. Rozhlížejí se do dálek, zaostřují zvlněné kontury a na své cestě vyzývají další ženy, aby se k nim připojily a i ony prozkoumaly podstatu své vlastní vnitřní krajiny...
Švihla - Tereza Hradilková
Premiéra: 12.10.2016. Výprava: Marjetka Kürner Kalous. Hudba: Filip Míšek. Choreografie: Tereza Hradilková. Dramaturgie a režie: Biljana Golubovič.
Taneční sólo nejen o skákání přes švihadlo. Symbolizuje i ambici, touhu po výkonu, snahu o sebezdokonalování. „Přeskakuješ sám sebe, překračuješ své hranice, nebo jsi naopak uvězněn v opakujícím se kruhu, ze kterého nelze vystoupit?“
You Are Here - kol.
Premiéra: 26.9.2016. Scéna: Adriana Černá. Režie: Petra Tejnorová
Fyzický průvodce přítomností, lidskými vztahy a jinými dobrodružstvími.
Different? - Barbora Látalová & kol.
Premiéra: 19.4.2016. Výprava: Marie Gourdain. Hudba: Jelte Van Andel. Choreografie: Barbora Látalová, Zdenka Brungot Svíteková, Bush Hartshorn.
Projekt, kterým si tvůrci přejí dostat se pod povrch bytí, dotknout se toho, kdo doopravdy jsme, jací jsme a jak být spolu i díky našim rozdílům...
L / One of the Seven - Andrej Petrovič
Premiéra: 15.3.2016. Výprava: Maroš Baran. Hudba: Ben Frost. Choreografie: Andrej Petrovič, Karolína Hejnová, Markéta Perroud.
Poslední uvedení: březen 2019.
Sólová inscenace zkoumající podstatu „smrtelného hříchu“ touhy. Jediná bytost – žena, jejíž žízeň stěží může být uhašena. Královna, která se propadá do hlubin vlastní neschopnosti spočinout, zklidnit se, zastavit se, a zároveň odolat svým přáním a tužbám. Sebedestrukce se stává vědomou volbou...
Divočina, marnivost ptačích per -  (host)
Premiéra: 10.3.2016. Scéna: Veronika Jiroušková. Kostýmy: Milina Havrlantová. Hudba: Sára Vondrášková. Choreografie a režie: Jana Burkiewiczová.
Autorský projekt, který je tancem situací, textů a obrazů, ale hlavně velkou výpravou do divočiny v našem každodenním životě. Krása a záludnost přírody, opojný narcismus, chybějící hrdinové, boj o přežití i vnitrodruhová agrese v opojném koktejlu plném lásky, radosti a smrti.
Entropy #224 - Jiří Bartovanec
Premiéra: 25.1.2016. Scéna: Michal Horáček. Choreografie: Jiří Bartovanec.
Jiří Bartovanec / Joel Suarez Gomez
Prostorové hledání své vlastní cesty. Prostor jako klec, v níž jde o hru svých vlastních možností a jejich vytrvalosti v izolovaném a přeci jen plném a hustě zamlženém světě. Ježek v kleci a vlastní manipulace svého vymanění se z mříží. Někdy je to zvuk, někdy světlo a jindy samotná zpověď. Kde je fikce a realita není podstatné, ale existuje mnoho momentů, které klamou svojí podobou.
Guide - Věra Ondrašíková & kol.
Premiéra: 3.12.2015. Dramaturgie: Marta Ljubková. Výprava: Hana Frišonsová. Hudba: Filip Míšek. Choreografie: Věra Ondrašíková.
Audiovizuální taneční inscenace o poznání, nalézání síly, odvahy a rozhodnosti, ale také o stárnutí a o hledání průvodce, které se děje, aniž bychom o tom věděli. „Udělali bychom něco jinak, kdybychom věděli, jak to celé jednoho dne skončí? Co když tam někde čeká někdo, kdo nám chce pomoct a my ho neslyšíme...?“
As Long As Holding Hands - Tereza Ondrová, Peter Šavel
Premiéra: 21.6.2015. Dramaturgie: Bram Smeyers. Výprava: Mariana Novotná. Pohybová spolupráce: Lucia Kašiarová. Choreografie: Tereza Ondrová, Peter Šavel, Lucia Kašiarová. Režie: Tereza Ondrová, Peter Šavel.
Projekt zkoumající různé podoby romantických vztahů, které neznají překážky generační ani genderové. Dva lidé, dvě těla, dvě samostatné identity bojují o lásku a zkoumají hranice pokory a ztráty identity, závislosti a sdílení, upřímnosti a předstírání, lásky a nenávisti. Konfrontace představy o ideálním vztahu a reality toho, co znamená skutečně budovat romantický vztah, přetavená do expresivních tělesných obrazů.
Amortale - Hana Strejčková
Premiéra: 4.12.2014. Choreografie: Jiří Lössl, Radana Kodetová, Juni Endo, Barbora Látalová. Kostýmy: Hana Strejčková, Lucia Račková. Námět, dramaturgie, scéna a režie: Hana Strejčková
Autorská inscenace inspirovaná tvorbou současného básníka Miloše Horanského. Taneční symfonie pro stárnoucího muže a ženu; tělo, hlas a stín. Básně – příběhy o zastavení času, touze a míjení, o smrti a lásce...
Vessels - Tereza Hradilková, Davide Sportelli
Premiéra: 3.11.2014. Výprava: Dominika Hladká. Hudba: Alessio Castellacci. Choreografie: Davide Sportelli, Tereza Hradilková. Režie: Davide Sportelli.
Semi-transparentní taneční performance. Jak razantně můžeme hrát hru o odkrývání toho, co máme ve zvyku skrývat? Jak jemný, jak intenzivní, jak animální může být tento intimní krok? Co musíme udělat a čím jsme se stali náhodou...
Globe - Jiří Bartovanec  (1:00x)
Premiéra: 9.9.2014. Scéna: Michal Horáček, Jindřich Havlík. Hudba: Circuit Splash. Choreografie a režie: Jiří Bartovanec.
Originální choreografie pro 7 tanečníků, jejíž nosným tématem je ztráta identity.
Lety - 1942 - Dana Račková
Premiéra: 8.5.2014. Výprava: Mathias Straub. Hudba: Jiří Korman. Režie: Dana Račková.
Hudebně-divadelní inscenace pojednávající o osudech obětí koncentračního tábora v Letech u Písku, jenž byl nazýván „Cikánským táborem“...
Quilombo - Patricie Poráková
Premiéra: 13.10.2013. Dramaturgie: Krystyna Mogilnicka. Choreografie: Patricie Poráková.
Autorský projekt přinášející fascinující pohled na svět argentinského tanga.

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 7.3.2019