Divadlo Ponec

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
21.09. (Po) 20:00 Obrat konce (Evropa k bodu Omega)
22.09. (Út) 20:00 Obrat konce (Evropa k bodu Omega)
23.09. (St) 20:00 Guide
24.09. (Čt) 18:00 Guide
29.09. (Út) 20:00 Nepřestávej
Nejbližší představení:
21.09. (Po) 20:00
Obrat konce (Evropa k bodu Omega)
22.09. (Út) 20:00
Obrat konce (Evropa k bodu Omega)
23.09. (St) 20:00
Guide
24.09. (Čt) 18:00
Guide
29.09. (Út) 20:00
Nepřestávej
Adresa: Husitská 24a, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[bus 133-175-207 U památníku]
Pokladna: po-pá 17-20 (nebo 1 hodinu před představením)
Předprodej: od zveřejnění měsíčního hracího plánu
Začátky: 20.00
Připravuje se:
Obrat konce (Evropa k bodu Omega) - Michal Záhora, Tereza Krčálová & kol. (září 2020)
Ceny vstupenek:
250-220 Kč
380 Kč Krvavá svatba
Divadlo Ponec - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel / umělecké vedení:
Yvonna Kreuzmannová, Markéta Bártů, Markéta Perroud

Přání, pochvaly, stížnosti... (0)


Za oponou (8)


Z tiskových zpráv (42)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Divadlo Ponec je stagionovou scénou, k vidění především projekty pohybového a tanečního divadla.
  • U zahraničních hostů může být cena vstupenky vyšší.
  • Cena vstupenek na dětská představení je 80 Kč (děti), resp. 100 Kč (dospělí).
  • Klub diváků - za administrační poplatek 90 Kč získáte diváckou kartu (platnost 12 měsíců od zakoupení) opravňující k získání cenového zvýhodnění 30 Kč oproti běžné ceně vstupenky, mezi další bonusy patří 10% sleva na baru - nápoje, setkání s umělci po vybraných reprízách, komentovaná prohlídka divadla, možnost účasti na vybraných otevřených zkouškách ad.
  • Divadlo Ponec se též zabývá projekty určeným dětem, které poskytují každému dítěti možnost poznat tanec jako tvořivou uměleckou činnost. Tyto projekty jsou vedeny v několika rovinách: 1) Dětské studio, 2) představení pro děti, 3) experimentální výuka Taneční a pohybové výchovy na ZŠ.

ARCHIV INSCENACÍ - ostatní projekty

Zpět na aktuální inscenace

Dokud neumřeli - Petr Tyc
Premiéra: 23.10.2017. Podle novely Juliana Barnese „Jak to vlastně bylo?“. Dramaturgická spolupráce: Linda Dušková. Výprava: Marjetka Kürner Kalous. Hudba: Tomáš Procházka. Choreografie a režie: Petr Tyc.
Poslední uvedení: říjen 2018 (v Divadle Ponec).
Inscenace volně inspirovaná novelou Juliana Barnese „Jak to vlastně bylo?“ a vlastními nebo sdílenými životními zkušenostmi. Vyprávíme příběh, a důležitý je pro nás především způsob, forma vyprávění. Ale nejen to. Zajímá nás téma, o kterém toho sami sobě i druhým tolik nalháváme. O čem mluvíte vy, když mluvíte o lásce...?
Pulsar - Michal Záhora  (0:45x)
Premiéra: 19.3.2017. Výprava: Zuzana Kubíčková. Hudba: Carlo Natoli. Choreografie: Michal Záhora, Michal Heriban, Sára Koluchová & kol.
Poslední uvedení: září 2019.
Člověk jako mimořádně složitý a nejkomplexnější výtvor vesmíru. Jsme vesmírní běžci, naše těla jsou stvořena z hvězdného prachu. Náš zdroj stále živý a pulsující, vesmírný maják, místo, ze kterého jsme původně vzešli – Pulsar.
L / One of the Seven - Andrej Petrovič
Premiéra: 15.3.2016. Výprava: Maroš Baran. Hudba: Ben Frost. Choreografie: Andrej Petrovič, Karolína Hejnová, Markéta Perroud.
Poslední uvedení: březen 2019.
Sólová inscenace zkoumající podstatu „smrtelného hříchu“ touhy. Jediná bytost – žena, jejíž žízeň stěží může být uhašena. Královna, která se propadá do hlubin vlastní neschopnosti spočinout, zklidnit se, zastavit se, a zároveň odolat svým přáním a tužbám. Sebedestrukce se stává vědomou volbou...
Dogtown - Nadar Rosano, Martin Šalanda, Roman Zotov
Premiéra: 14.8.2015. Námět a choreografie: Nadar Rosano.
Premiéra na Střeleckém ostrově v rámci festivalu Prague Pride.
Poslední uvedení: květen 2016.
Muži, kteří dlí uvnitř zdí, hledají milující pohled a vřelé objetí. Pomalu odhalují pravou podstatu lásky, která následuje po nahé, hluboké samotě každodenního života ve skořápce. Jejich zoufalá potřeba vřelosti vytváří a probouzí vzrušující a vyčerpávající citový přetlak. Postavy očekávají, že od svého okolí dostanou to, čeho se jim doma nedostávalo. Podaří se jim prolomit jejich vlastní zdi a dosáhnout do pečlivě střeženého prostoru ostatních. Díky jejich schopnosti hlubokého porozumění sobě samému, jsou schopni udržet si vnitřní rovnováhu a dotknout se základních poloh citlivosti, štěstí a porozumění. Prostor pro jejich sny se zhmotní pro každého z nich...
Proces - Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník
Premiéra: 17.12.2014. Dramaturgie: Marta Ljubková. Výprava: Vladimíra Fomínová. Hudba: Johana Švarcová, Jiří Konvalinka. Choreografie: Dora Sulženko Hoštová, Jan Čtvrtník.
Původně uváděno v Experimentálním prostoru NoD.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Autorská inscenace. „Všechno co jste chtěli vědět o tanci, ale báli jste se zeptat.“
Amortale - Hana Strejčková
Premiéra: 4.12.2014. Choreografie: Jiří Lössl, Radana Kodetová, Juni Endo, Barbora Látalová. Kostýmy: Hana Strejčková, Lucia Račková. Námět, dramaturgie, scéna a režie: Hana Strejčková
Autorská inscenace inspirovaná tvorbou současného básníka Miloše Horanského. Taneční symfonie pro stárnoucího muže a ženu; tělo, hlas a stín. Básně – příběhy o zastavení času, touze a míjení, o smrti a lásce...
Vessels - Tereza Hradilková, Davide Sportelli
Premiéra: 3.11.2014. Výprava: Dominika Hladká. Hudba: Alessio Castellacci. Choreografie: Davide Sportelli, Tereza Hradilková. Režie: Davide Sportelli.
Semi-transparentní taneční performance. Jak razantně můžeme hrát hru o odkrývání toho, co máme ve zvyku skrývat? Jak jemný, jak intenzivní, jak animální může být tento intimní krok? Co musíme udělat a čím jsme se stali náhodou...
Globe - Jiří Bartovanec  (1:00x)
Premiéra: 9.9.2014. Scéna: Michal Horáček, Jindřich Havlík. Hudba: Circuit Splash. Choreografie a režie: Jiří Bartovanec.
Originální choreografie pro 7 tanečníků, jejíž nosným tématem je ztráta identity.
Lety - 1942 - Dana Račková
Premiéra: 8.5.2014. Výprava: Mathias Straub. Hudba: Jiří Korman. Režie: Dana Račková.
Hudebně-divadelní inscenace pojednávající o osudech obětí koncentračního tábora v Letech u Písku, jenž byl nazýván „Cikánským táborem“...
Quilombo - Patricie Poráková
Premiéra: 13.10.2013. Dramaturgie: Krystyna Mogilnicka. Choreografie: Patricie Poráková.
Autorský projekt přinášející fascinující pohled na svět argentinského tanga.
Tenze - Markéta MAIA Kuttnerová
Premiéra: 4.10.2013. Hudba: Joshua Koch & AMSS. Výprava a choreografie: Markéta MAIA Kuttnerová.
Experimentální pohybově-taneční představení na hranici výzkumu a performance, využívající na jevišti živě zařízení TENS (= Trenskutánní Elektrická Nervová Stimulace) napojené na interpretku.
Deadline - Tereza Lenerová Hradilková  (0:50x)
Premiéra: 8.10.2012. Výprava: Barbora Zelníčková. Hudba: Stanislav Abrhám. Režie: Tereza Lenerová Hradilková.
Taneční představení reagující na rychlost, se kterou probíháme dnešním světem. Neustále si tvoříme další a další deadliny, ale na svůj vlastní deadline se bojíme pomyslet. S rostoucími možnostmi přibývají i naše povinnosti a my se ocitáme v zajetí naší vlastní svobody. Je naše volba jak nakládáme s časem nebo čas nakládá s nami?
Kašpar - Kateřina Stupecká
Premiéra: 12.9.2012. Kostýmy: Ha Thanh N. Hudba: Elizabeth Hoffman, Yosuhiro Takenava. Choreografie: Kateřina Stupecká.
Kašpara v sobě máme všichni. Jde jen o to, jak moc dovolíme, abychom se jím stali. Kam se odcházíme skrýt, v jakou chvíli přecházíme do boje a kudy prcháme? Kašpar nastavuje zrcadlo. Kašpar prosí o odpuštění toho, co již bylo odpuštěno, bojí se toho, co není a ukrývá se tam, kde je nejvíc viděn.
LV-426 - Markéta MAIA Kuttnerová  (0:30x)
Premiéra: 26.3.2012. Kostýmy: Pavel Berky. Hudba: Iannis Xenakis. Choreografie: Markéta MAIA Kuttnerová.
Abstraktně ztvárněný svět dvou postav v sevření strojovosti, mechaniky a chladu.
AnIby neřekla - Anna Polívková, Jakub Xavier Baro
Premiéra: 15.11.2011. Režie: Anna Polívková, Jakub Xavier Baro.
Anna Polívková, Jakub Xavier Baro, Eva Hodinová...
Podivný muzikál či rozpohybovaný koncert. Ani by neřekla, že začne skládat sveřepé písně, a že někdy někde bude zpívat. Dokonce před lidmi!!! Ale jednou k ránu se to stalo! A tím začala jedna krkolomná kariéra. Písničkářka? Rockerka? Kabaretní diva? Něžná víla, alternativní umělkyně či popová dračice? Našla se v Popůvkách...
Sunyata - Kateřina Stupecká
Premiéra: 4.10.2010. Kostýmy: Martina Stieglerová. Hudba: Jan Burian ml. Choreografie a režie: Kateřina Stupecká.
Choreografie inspirovaná dílem Thomase Moora „Temné noci duše“. Ať se nám to líbí, nebo ne, život je drama, často plné podivných postav a šílených scén. Každý člověk hraje na svém vlastním jevišti a všichni se nějak snažíme tomuto množství dějství porozumět. Nikdo neviděl předem scénář a každý člověk hraje svou specifickou roli. Každý je ve své snaze postihnout zápletku postavou, která hledá svého autora.
Exkurze s Helgou - Marta Trpišovská, Jana Látalová-Hudečková
Premiéra: 12.12.2009. Kostýmy: Mariana Novotná. Hudba: Fernando Herranz Solis. Choreografie: Jana Látalová-Hudečková, Marta Trpišovská.
Tanečně divadelní exkurze světem, kde se krása rodí i umírá. Co vše nám leží u nohou, po čem šlapeme. Máme schopnost rozeznat kvalitu subjektivní libosti, proč jsme ale závislí na konvencích, které určují zda jsme in nebo out? Možná napoví Helga...
Ryba - Lenka Bartůňková
Premiéra: 26.10.2009. Hudba: Lukáš Kalivoda. Choreografie: Lenka Bartůňková.
Snově laděné dílo vyprávějící o pouti jedné ryby v širokém oceánu a zachycující útržky reálných příběhů ze španělské Galicie, kde podle dřívějších představ lidí „končil svět“.
Tore - Dora Hoštová
Premiéra: 28.4.2009. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Choreografie: Dora Hoštová.
Zápas s býkem jako rituál z dávné minulosti, ale zároveň rozporuplná tradice. Nebezpečná hra vyžadující koncentraci, sílu a bojovnost. Aréna – tlukot srdce – bezchybný krok.
Posedlost - Peter Serge Butko  (host)
Premiéra: 20.4.2009. Podle povídky Petera Høega „Hommage a Bournonville“ z knihy „Příběhy jedné noci“. P povídky: Robert Novotný. Dramaturgie: Mário Boa, Eva Prchalová. Scéna: Peter Serge Butko, Pavel Toman. Kostýmy: Petra Krčková. Hudba: Hynek Obst, DJ Mersi. Choreografie: Petr Čadek. Výprava a Režie: Peter Serge Butko.
Tanečně-činoherní scénická báseň podle povídky dánského autora. Příběh z tanečního prostředí, ve kterém jedna láska změní životy všem. Posedlost láskou, tancem či vírou jako cesta někam, odkud není cesty zpět...
Již se na scéně Divadla Ponec neuvádí.
Da Capo - Kateřina Stupecká
Premiéra: 6.1.2009. Kostýmy: Zdena Stupecká. Hudba: Kryštof Mařatka. Choreografie: Kateřina Stupecká.
Rozhodnutí je jen začátek něčeho. Jakmile se člověk rozhodne, pohrouží se ve skutečnosti do mocného proudu a ten ho unáší na místo, na které v okamžiku rozhodování vůbec nepomyslel.
Luna Plina / Úplněk - Ioana Mona Popovici
Premiéra: 25.11.2008. Choreografie a režie: Ioana Mona Popovici.
Inscenace rumunské choreografky zkoumající překvapivé mechanismy lidského chování v okamžicích, kdy jim ztráta něčeho nebo někoho blízkého rozmetá dosavadní jistoty.
Fragmenty milostného diskurzu - Braňo Mazúch & kol.
Premiéra: 9.11.2008. Scéna: Jan Polívka. Kostýmy: Renáta Pavlíčková-Vosecká. Režie: Braňo Mazúch.
80 fragmentů; 6 postav; 3 páry; 2 hudebníci, 2 tanečníci, 2 herci; každý jeden sám, každý jako zamilovaný subjekt toužící po milovaném objektu, jeden ve stavu beznaděje i naplnění, druhý šťastný a smutný zároveň, třetí ve stavu milostné úzkosti, čtvrtý očekávající, pátý jako odsouzený k naprosté destrukci sebe sama, šestý, který chce pochopit...
Velmi společenské tance - Jiří Havelka  (1:30x)
Premiéra: 9.3.2008. Dramaturgie: Ondřej Cihlář. Výprava: Yumi Hayashi, Marianna Stránská. Choreografie: Hana Charvátová-Halberstadt. Režie: Jiří Havelka.
Základní jednotkou společenských tanců je pár. Tedy muž a žena. Tak úzká spolupráce dvou lidí se blíží až k podstatě partnerské existence a je psychicky velmi náročná...
Původně inscenace Divadla Disk.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 10.7.2020