Divadlo Radka Brzobohatého

libreto: Karel Janák
hudba: Queen

Freddie

Premiéra: 14.4.2018. Scéna: Šárka Urbanovská. Kostýmy: Lucie Herejtová. Hudební spolupráce: Petra Janková, Petr Ožana, Ondřej Brzobohatý, Dominik Svoboda. Choreografie: Andrea Straková, Linda Fikar Stránská. Režie: Karel Janák.
2:45


Muzikál inspirovaný životním příběhem jedné z největších hudebních ikon 20. století, jež si svým charizmatem a jedinečným hlasem podmanila celý svět. Frontmana legendární kapely Queen Freddieho Mercuryho jeho genialita přivedla na vrchol slávy, ale i na cestu ke zkáze...
14! v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 25.9.2018, počet hodnocení: 1433)
přínosný / zajímavý komentář
Michael Kluch, frontman revivalu Queenie, má Mercuryho písně pod kůží. S rolí Freddieho se nepotkal v divadle prvně. Efektní show dominuje hudební složka s živým doprovodem Queenie. Oslnivého Klucha ostatní přijatelně doplňují. Z představení intenzivně sálá energie, takže se v nadšení snadno odpouští i prvoplánovost libreta, s níž se účinkující vypořádali důstojně. Ozvučení mile překvapilo, skromnější scénografie nevadila. V choreografických číslech by se našly rezervy v nápadech i provedení. Počin nepatří k české muzikálové špičce, ale nízkou laťku mnoha pražských produkcí převyšuje.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 15.8.2018, počet hodnocení: 1349)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Je to absolutně nezpochybnitelné: Show must go on! A snad vážně nejvíc o tom věděl on. ;) Přeji Freddiemu co nejdelší život s tímto šmrncovní energií nadupaným muzikálem, vzpomínajícím na legendární ikonu a nebývalý talent na vlně příjemné nadsázky, s poměrně věrohodně namixovanou dávkou svůdné okázalosti, kterou vyvažuje pokoru nemíjející sebezpytné zpětné zrcátko té divoké jízdy. A i když se místy o slovo opravdu přihlásí klišé, činí tak poměrně cudně a tiše, neb nesmrtelnými hity převálcováno.
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 10.7.2018, počet hodnocení: 301)
přínosný / zajímavý komentář
Senzace. I když by se několik výtek najít dalo, celkový dojem byl výborný. Známé písně zůstávají v originálním jazyce, což oceňuji, a i když je ne vždy zpíval hlavní představitel, byly většinou vkusně aranžované a vhodně zasazené do jednoduchého přímočarého příběhu.
Nepřekonatelnou devizou této inscenace je každopádně Michael Kluch (za neopominutelné podpory své kapely Queenie). Hudebně-performerským vrcholem pro mě byla píseň I want it all, ovšem celé představení sršelo energií, která vtáhla i ty z počátku spíš netečné diváky.
Určitě se půjdu podívat znovu, Freddie za to rozhodně stojí!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Janca525 70 %
(zadáno: 15.11.2018, počet hodnocení: 44)
Anah 90 %
(zadáno: 1.11.2018, počet hodnocení: 140)
přínosný / zajímavý komentář
Božský zpěv Michaela Klucha
Simplyclare 80 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Richard Novák 90 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 100)
Eviik 70 %
(zadáno: 26.8.2018, počet hodnocení: 269)
přínosný / zajímavý komentář
Po hudební a pěvecké stránce opravdu není co vytknout. M. Kluch má Freddieho Mercuryho zmáknutého na jedničku s hvězdičkou, ale ani ostatní herci po pěvecké stránce nezaostávají. Příběh je poněkud slabší a tvoří spíše vatu mezi jednotlivými hudebními čísly. Na scénáři by se dalo ještě leccos vylepšit. Na druhou stranu je obdivuhodné, jak tvůrci dokázali zapracovat texty písní skupiny Queen do příběhu (např. píseň Under Pressure). Také mě potěšilo, že se tvůrci rozhodli ponechat písně v anglickém originále (s českými titulky).
Lucilla 80 %
(zadáno: 25.8.2018, počet hodnocení: 207)
přínosný / zajímavý komentář
Uznavam, ze lvi podil na mem hodnoceni ma hudebni slozka. Po herecke strance ma hra rezervy, dej je jen pojitkem mezi jednotlivymi songy, tanecne i kostymove je to prumer. Ale jakmile zazni hudba, zapomenete na vse kolem, protoze M.Kluch je naprosto fenomenalni, stejne jako zivy doprovod kapely Queenie. Za pochvalu stoji i J.Korn, ktery me nazivo velmi prekvapil (jen v dobrem), dale i P.Palek a R.Tomes. Ze se predstaveni v zaveru zmenilo v regulerni koncert a standing ovation trvala dlouhe minuty, bylo naprosto zaslouzene.
Koncert Queenie uz mam take v merku. ;-)
Denisa H. 70 %
(zadáno: 23.8.2018, počet hodnocení: 181)
přínosný / zajímavý komentář
To byl koncert!!! Ne herecký, ale pěvecký a hudební obecně teda rozhodně! M. Kluch je fakt fenomenální, ale i J. Korn, P. Pálek a R. Tomeš byli skvělí.
Dějová linka opravdu slouží spíš jako hrubý provázek pro navlékání jedné hudební perly vedle druhé, ale pokud s tímto "předsudkem" do divadla vyrazíte, zklamaní z návštěvy nebudete. I přesto, že herecky představení pokulhává, kostýmy a kulisy nejsou moc výrazné a ani choreografie není nijak objevná.
75 %
P.S.: Už si vyhlížím nějaký ten koncertík skupiny Queenie ;-)
Andy 100 %
(zadáno: 23.8.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasná, víceméně koncertní show, nenásilně podbarvená životním příběhem Freddieho Mercuryho, s vynikajícím projevem jeho představitele Michaela Klucha a kapely Queenie. Písně ,a není jich málo, provázejí úsek jeho životní pouti. Od BOHEMIA RHAPSODY až po závěrečnou SOMEBODY TO LOVE. Nadšení nezná mezí. Určitě půjdu znovu a znovu.
Martin21 90 %
(zadáno: 22.8.2018, počet hodnocení: 299)
přínosný / zajímavý komentář
85%. Alt.: Korn, Tomeš, Nekudová, Pálek.
AliV 80 %
(zadáno: 1.8.2018, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál stojí především na nesmrtelné hudbě Queenů a na skvělém nasazení všech herců. Samozřejmě zcela vévodí Michael Kluch v hlavní roli. Jeho "Bohemian Rhapsody" na začátku vytrhne všechny z pochyb, že se jedná jen o "napodobovače Freddieho". Z ostatních musím vyzdvihnout Jiřího Korna, jehož hlas s písněmi Queenů zní skvěle. V dalších rolích skvělými pěveckými dovednostmi ohromovali Roman Tomeš, Charlotte Doubravová, Tereza Nekudová nebo Lukáš Burian. Rozhodně doporučuju na letní večer.

Ale přidávám se k názorům, že scénář je plný klišé. Ale jakmile začne hrát hudba, všechno mu odpustíte.
Teddy 90 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 79)
Abigail7 60 %
(zadáno: 4.6.2018, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Vidět se to dá a při tom jednom zhlédnutí to člověka celkem i baví (hlavně díky hudbě), ale...
Dokonalou trefou na tomhle kousku bylo především obsazení - skupina Queenie byla skvělou volbou (byť M.Kluch je pro mě skvělý především pěvecky - Freddieho také výborně imituje, ale není to herectví - po herecké stránce mě prostě neoslňuje a nebaví), a výborní byli i R.Tomeš a P.Pálek. Ale celé to zásadně kulhá u příběhu, který není nijak zvlášť dobrý, ani nápaditý - strašně snadno zapadne v paměti. A ani výprava a choreografie neoslní - chvílemi působí až amatérsky.
Lerus 60 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 50)
Monty70 90 %
(zadáno: 17.4.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto úžasné představení. Bravo všem účinkujícím, ale nejvíc Michael Kluch. Doporučuji ke shédnutí.
Osgood 90 %
(zadáno: 16.4.2018, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
Je to prostě skvělé! Co mám himbajs psát:) Ale pokud chcete, přečtěte si blog:-)
Skyfall77 100 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Fantastické!!! WAW !!! Ještě dva dny po představení jsem v úžasu! Vynikající pěvecké výkony ( zpěváka skupiny Queen Revival Michaela Klucha,taktéž Přemysla Pálka,Jiřího Korna, Terezy Nekudové,a dalších..), velmi příjemně propracovaný děj, který se režisérovi p.Janákovi skutečně výborně povedl! Příjemné komorní prostředí navíc vše umocňuje - vřele doporučuji ! Bravo !!
Romana35 100 %
(zadáno: 15.4.2018, počet hodnocení: 107)
přínosný / zajímavý komentář
Neumím si představit nikoho jiného, než Michaela Klucha, který by dovedl tak dokonale ztvárnit fenomenálního Mercuryho. Michael Kluch jako Freddie je naprosto věrohodný, kdo nezná jeho vystupování se skupinou Queenie, tak to honem napravte. Ostatní velmi dobří, zejména mě zaujali Jiří Korn, Tereza Nekudová, Roman Tomeš, Rudolf Hrušínský mladší. Přemysl Pálek velice charismatický.
Vzkaz pro Rejpalku pode mnou : pokud herec ztvárňuje postavu s dlouhými vlasy (v tomto případě kytarista Brian May) tak prostě paruku mít musí.
Michelle97 90 %
(zadáno: 14.4.2018, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající muzikál! Představení jsem viděla už na generální zkoušce a opravdu jsem byla mile potěšena. Neumím si v roli Freddieho představit nikoho jiného, než Michaela Klucha, který ho ztvárnil přímo bravurně (což však není žádné překvapení, s tím jsem počítala). Dál také musím vyzdvihnout Jiřího Korna a Přemysla Pálka, kteří mu skvěle sekundovali. Celkově představení hodnotím velmi kladně, rozhodně jsem nebyla zklamaná. Všem vřele doporučuji!
Rejpalka 50 %
(zadáno: 14.4.2018, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
55% - Bohužel se stalo přesně to co jsem očekávala a jednalo se spíš o koncert skupiny Queenie s umělem našroubovaným příběheme. Freddie stojí a padá s vynikajícím Michaelem Kluchem jako Freddiem, který se jím prostě stává. Sekundovat mu nedokáže nikdo, ale slušně se svými rolemi poprali Přemek Pálek a Tereza Nekudová. Pokud chcete koncert s příběhem tak je to něco pro vás, ale do skutečného muzikálu to má daleko. Obzvlášt mi vadili kulisáci na scéně proplétající se mezi company a PROBOHA sundejte Romanu Tomešovi tu směsnou paruku.
VasekM 80 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 152)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Toto představení bych označil spíš za "dokumentární muzikál". Divákům je přiblížen neobyčejný život legendy. Freddieho nepřekonatelně ztvárňuje Michael Kluch. To se musí zažít! Skvěle mu sekundují Jiří Korn i Ernesto Čekan, Tereza Nekudová i Simona Postlerová, Přemysl Pálek i Lukáš Burian. Zaujal Daniel Ondráček v menší roli fotografa, kterého zahrál opravdu věrohodně. Charlotte Doubravová ani Romana Goščíková nenadchnou. Velikým plusem je živá kapela Queenie. Jednodušší kulisy a choreografie, což se dá ale v menším divadle omluvit a i tak jsou efektivní. Opravdu vřele doporučuji.
Barka 90 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 171)
přínosný / zajímavý komentář
(+3)
Michael Kluch zpívá jak bůh! Asi není náhoda, že se to rýmuje, opravdu neskutečný výkon. Z celého muzikálu jsem ohromně mile překvapena. K muzikálům na českých divadelních scénách jsem dost skeptická, o to větší mám radost, když se nějaký povede. Jasně, stojí to hlavně na hitech skupiny Queen, v tom má tato inscenace oproti ostatním českým muzikálům nespornou výhodu, ale on ani ten děj není špatný! Mercuryho divoký život je zde v příjemné zkratce vylíčen citlivě a poutavě a výkony ostatních zpěváků jsou taky skvělé (především P. Pálek a T. Nekudová). DRB má rozhodně nakročeno k trháku :)
Aprillka 90 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 20)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.