Divadlo Šumperk

Šumperák (is not dead)

Premiéra: 28.1.2023
Dramaturgie: Michael Sodomka. Výprava: Kateřina Höferová. Pohybová spolupráce: Zuzana Kašíková. Režie: Jaromír Janeček.
Původní vícegenerační komedie spojující historické reálie a komické situace, které nabízí specifika jednoho netypického domu, navrženého projektantem Josefem Vaňkem ve druhé polovině 60. let. Osudy mužů a žen, kteří mají nejen problém zařídit si pohodlné zázemí, ale i svůj život jako takový. Pan Hary a jeho žena chtějí postavit dům, ve kterém se budou mít dobře oni i jejich syn Richard. Kuriózní překážky v socialistickém Československu však Haryho donutí vlastníma rukama postavit šumperák, legendární krabicovitý domek, který se poprvé objevil na Šumpersku, a jehož tisíce kopií stojí dodnes po celé republice. Hary však od syna nesklidil uznání a ten se proti šumperáku vymezuje od samého počátku až do dnešních dní. Nejde ovšem pouze o dům, ale také o rozpor v otázkách životních hodnot, které se u obou mužů značně liší...
Divadlo Šumperk
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
68 %
6871000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vít Thalei  30 %
7.4.2023 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Když je mizerný scénář, mohou se herci snažit sebevíc, ale výsledek je stejný jako ten scénář. Jistě, milovníci telenovel museli být spokojeni. Ten miluje tamtu a ona je nevěrná s tamtím a vzájemně se to proplétá. Pravda, Ladislava Jančíková ve dvojroli zářila, zato postava Toničky byla byla čím dál víc tak nějak mimo. Ale to bych vyčetl zkušenému režisérovi, stejně jako předlouhé monology o tom baráku, které tam autor bůhvíproč nacpal a režisér je neseškrtal. Takže z bouřliváka Richarda z počátku představení se stává ke konci tak nějak nepravdivá nuda. Nějaký p. Elbl tu taky tak tvořil a taky to byla hrůza. Doufám, že se tyto doby nevracejí.
Zbyshex  80 %
3.2.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
P.Komínek je nejlepší! Úspěch každé hry,ve které hraje, je z více než poloviny čistě jeho zásluha.
Layer  70 %
28.6.2023 | 118 hodnocení
Skawin  90 %
7.2.2023 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.