Divadlo Troníček [ostatní]

August Strindberg, Petra Johansson

My dva atak

Premiéra: 25.1.2019. Podle hry Augusta Strindberga „Ta silnější“. Choreografie: Martin Pacek. Výprava: Klára Šklíba Vostárková. Režie: Petra Johansson.
Spolek LEK
1:00x


Autorská divadelní hra, která vychází ze Strindbergovy hříčky „Ta silnější“. Spojuje v sobě činohru a pohybové divadlo, a to v poměru 2:1. První část, Strindbergova hříčka, se odehrává v kavárně v době secese, navazuje na ni pohybová část, ve které se přesunete do černobílé grotesky 20. let 20. století. Třetí, tedy poslední část, se odehrává v televizním studiu v současné době...
Divadlo Troníček
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
77 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 60 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 1001)
přínosný / zajímavý komentář
Dramaturgie večera si pohrává s myšlenkou, jak by Strindberg, mistr v zachycování lidské psychiky, vedl slova či reakce svých postav třeba dnes. Po jednoaktovce Ta silnější, v níž monolog v dialogu vede Paní X s Paní Y, následuje zábavná pohybová groteska o souboji Žena vs. Muž, aby titíž se pak přenesli do reality show, kde vládne zase jiná ničivá síla, v podobě ega moderátorky. Na kolik strindbergovskou „jemnou mechaniku“ objevíme ve druhé a třetí části, je otázkou spornou, jistotou však je excelentní interpretace textu Natálií Topinkovou nebo mezi řádky pojmenované metody válcování druhých.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Petronius77 80 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Milé, vtipné a svižné představení o tom, jak peklo jsou ti druzí.
Nikola87 100 %
(zadáno: 26.4.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem fascinovaná vysokou divadelní profesionalitou všech zúčastněných herců, dokázali se během chvíle adaptovat na různé "herecké nálady", které na sebe velmi dobře navazovaly. Pro mě to byl velký zážitek a ani nachvíli jsem neměla pocit, že se musím podívat na hodinky. Za pozornost stojí také dobře vystavěná choreografie. Režie Petry Johansson jako vždy nezklamala. Za mě 100% výkon a spokojenost.
Ales04 80 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Představení bylo pro mě netradiční, dost takové komorní, ale pekně zpracované. Chvíli mi trvalo než jsem pochopil dějovou linku. Každopádně velmi dobré herecké výkony i s dávkou humoru.
Dawson321 70 %
(zadáno: 13.4.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavá inscenace rozdělená do tří částí. Žádná z částí nenudí a společně se doplňují. Líbilo se mi i samotné komorní pojetí divadla.
Blumarik 70 %
(zadáno: 10.4.2019, počet hodnocení: 218)
Ivo Železný 40 %
(zadáno: 9.3.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Strindberg byl magor (ve své době jsem ho přečetl skoro kompletek). V rámci genderové vyváženosti Petra Johansson zkusila dokázat, že ani v tomto ohledu se ženy nedají zahanbit. Povedlo se jí to.
Jana Provázková 100 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Po dlouhé době opravdu výborné představení. Velmi originálně zobrazuje lidskou faleš, touhu, lásky... Rozuzlení příběhu je na konci velmi vtipně a originálně odhaleno drsnou moderátorkou, která své hosty ve své show pořádně griluje. :)) Skvělé herecké výkony a napínavý příběh. Délka představení byla akorát - lehce přes hodinku. :) Můžu jedině doporučit.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.