Divadlo Ungelt

Betty MacDonaldová, Věra Mašková

Kdokoli může dělat cokoli

Premiéra: 1.7.2018. Překlad knihy: Eva Marxová. Dramaturgie: Věra Mašková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Alena Schäferová. Hudební spolupráce: Robert Štolba. Výběr hudby a režie: Peter Gábor.
2:15 | inscenace je uváděna pouze na Letní scéně


Dramatizace unikátní humoristické knihy, v níž si autorka dokáže dělat legraci z věcí víc než těžkých. Jak si nezoufat, když kolem vás zuří hospodářská krize, vy nemáte žádnou kvalifikaci, zato povinnost uživit dvě děti? Stačí stejně jako Betty MacDonaldová mít podnikavou sestru, svéráznou maminku, milující rodinu a uvěřit, že když jde do tuhého, může opravdu kdokoli dělat cokoli...
v průběhu představení se na jevišti kouří
Divadlo Ungelt
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
49 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 60 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 25.9.2018, počet hodnocení: 1445)
přínosný / zajímavý komentář
Nadhled a optimismus Betty MacDonaldové se přenesl z její knihy i do dramatizace a potažmo letní inscenace. Životní postřehy i vtipné paradoxy se lépe dařilo pointovat ve svižnější první části. Herci se bohužel často až příliš soustředili na rozehrání situací a „odříkávání“ textu, pozapomínali na dokreslování svých charakterů; režisér s dramaturgem je mohli důsledněji ohlídat. Jako tip na příjemný letní večer však lze doporučit.
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 2828)
přínosný / zajímavý komentář
65% Kvalitní odpočinková produkce, která se v letním období nevidí často. Div. Ungelt si dokáže i při volbě takového titulu zachovat tvář respektované soukromé divadelní scény, jež se vyvaruje uvádění inscenačních taškařic. V. Maškové se podařilo z románu vytvořit poutavý divadelní text, který režie zpracovala s důrazem na atmosféru 30. let min. století. Herecky vyrovnané, uznání si zaslouží J. Hána a J. Nosek, kteří ztvárnili několik postav, přičemž se vyhnuli přehrávání, k němuž podobné role svádějí. Příjemná podívaná, která může dodat lidem procházejícím nelehkým období života na optimismu.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Marsed 60 %
(zadáno: 22.9.2018, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Letní komedie, ale bohužel s prázdným obsahem.
Mcenole@senam.cz 40 %
(zadáno: 15.8.2018, počet hodnocení: 50)
Maggie 80 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 28)
Blumarik 70 %
(zadáno: 10.8.2018, počet hodnocení: 210)
Čiko 60 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 592)
přínosný / zajímavý komentář
65% Je pravda, že znám lepší Gáborovy režie. Možná měl hru Betty MacDonaldové dělat někdo s větší ženskou empatií. Přesto jsem se bavil. Kdyby Tereza Kostková herecky nezaostávala za ostatními (za tu přiblblou vizáž nemůže), bavil bych se asi víc. Herecky vyčnívali Máša Málková a Jiří Hána.
Katkrau 50 %
(zadáno: 1.8.2018, počet hodnocení: 33)
Johnny 30 %
(zadáno: 30.7.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Průšvih. Tohle že režíroval Peter Gábor, který mne nadchnul Zlomatkou, Vše o mé matce či Annou Kareninou? Někde se stala chyba - nejspíš už volbou předlohy. O čem to jako bylo? Herecký projev všech zúčastněných iritující, přehrávaný, nejvíce u Terezy Kostkové. Svůj standardní výkon předvedla Jitka Smutná, ale to je málo. Dění na scéně mi bylo lhostejné. Dovolím si parafrázi na titul "kdokoli může inscenovat a předvést na jevišti cokoli, ale ne kdokoli se na to chce dívat".
Vaklav 60 %
(zadáno: 27.7.2018, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
Pohodovka na letní večer...
Oceňuji, že si nikdo na nic nehraje, nikdo se nepodbízí, nikdo se neofrňuje a i hra je přiznaně letní pohodovkou. Prostě relaxační věc pro zapadající slunce, u které se určitě příjemně pobavíte a zasmějete.
Osobně musím ocenit výkon M. Málkové a J. Hány, kteří se o mou zábavu postarali z větší části.
Michkyse 50 %
(zadáno: 27.7.2018, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím, že nejvýstižnější je shrnutí 'neurazilo, ani nenadchlo'...
Mot 0 %
(zadáno: 24.7.2018, počet hodnocení: 27)
Llydeb 40 %
(zadáno: 22.7.2018, počet hodnocení: 18)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.