Divadlo v Dlouhé

Oblomov

Premiéra: 16.3.2016 | 2:45
Překlad románu: Libor Dvořák. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Kateřina Štefková. Hudba: Jan Vondráček a citace. Režie: Hana Burešová.
Poslední uvedení: březen 2024.
Divadelní přepis známého Gončarovova románu, který dal jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího se do snu. Pojem „oblomovština“ je dnes známý na celém světě a Oblomov se stal hrdinou z galerie nejslavnějších literárních postav. Jestliže v minulosti byla ústřední postava románu hodnocena převážně negativně, dnes už ji tak jednoznačně nevidíme: citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
68 %
Uživatelé
77 %
771141000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
11.3.Po19:00derniéra; vyprodáno
11.3.Po19:00 
derniéra; vyprodáno

Volby

Hodnocení (117)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
7.1.2019 | 1990 hodnocení
+ souhlasím
55%. Dramatizace po duchu románu trefně zpracovává nenápadný, pozvolný úpadek a konec člověka, kterého zničila nečinnost. Režisérkou pečlivě budovaný vývoj herci bravurně ztvárňují, obdivuhodný M. Isteník v titulní roli. Je třeba ocenit i vlastní pohled tvůrců relativizující ústřední téma. Zásadním problémem je však rozsáhlý dramatický text, který na jevišti způsobuje tempo tak pomalé, že se inscenace stává monotónní a příliš dlouhou, pro některé diváky až na hranici snesitelnosti.
Iva Bryndová  70 %
27.3.2018 | 511 hodnocení
+ souhlasím
Výborná klasická inscenace - vtipná, napínavá, realistická, jen někdy až hodně dlouhá - v obou polovinách se najdou některé pasáže, které na mě působily úmorně. Ale i tak jsem si představení nesmírně "užila", až mi z něj bylo chvílemi úzko.
Výborný Michal Isteník, a zaujali mě i Veronika Lazorčáková a Jan Meduna.
Michal Novák  70 %
15.5.2016 | 1149 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pod kůží zarytá Krobotova dramatizace s (po mém soudu) absolutním postihnutím pojmu „oblomovština“ ve vší té tísnivosti a hereckým výrazem Ivana Trojana... se v Dlouhé připomněla. A to je špatně. I patnáct let poté srovnáváte a inscenace Divadla v Dlouhé vám přijde jako provinční záležitost. Přitom není špatná a Michal Isteník také, byť poněkud urputně, předkládá esence oblomovštiny (kterou nakonec najdete i jinde). Tato dramatizace, která je v dobrém smyslu slova taková netečná, snad záměrně nepřináší odpovědi, a tím dráždí. Platforma pro ironii a groteskní škleb zůstala však nevyužita.
Anežka Kotoučová  70 %
8.4.2016 | 230 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Oblomov je moje milovaná kniha, proto jsem moc ráda, že se jí poslední dobou dostává pozornosti, ať už v Dejvicích, v Dlouhé nebo Na Zábradlí. Jedná se o morálně nesmírně stimulující dílo, Hana Burešová to ovšem pojala trochu jinak. Oblomovův lenivý způsob života je zde v podstatě omlouván, zatímco agilní Štolc je vykreslen jako plochá, křečovitě kladná karikatura-netuším, zda je to režií nebo hercem. Inscenace je sice kvalitní, Michal Isteník jí hodně zvedá, ale co je to platné, když to režijně patří do 90. let. Nevšimla jsem si jediné inovace či dobrého nápadu. Příliš klasická klasika.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
24.3.2016 | 1114 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
V Divadle v Dlouhé vznikla poctivá inscenace, která sází na výborný výkon Michala Isteníka v hlavní roli. Isteník musí Oblomova na jevišti skutečně „odžít“. Ani na vteřinu nesleze ze scény, navíc musí věrohodně zachytit prudké změny nálad. Od absolutní netečnosti přes ztřeštěnou zamilovanost až po chorobnou úzkost – ve všech polohách je herec přesný a uvěřitelný. Tvůrčí tandem Burešová – Otčenášek opět dokázal v klasické látce nalézt východiska pro zcela současnou výpověď o lidském strachu z životních zklamání a osamění, kvůli kterému často volí jednodušší cestu bezkonfliktního přežívání.
Jan Pařízek  70 %
23.3.2016 | 890 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Za sebe mohu říci, že jsem se po celou dobu nijak nenudil. První třetina byla tedy trochu zdlouhavá, až jsem se začal bát, že to začne být příliš monotónní. Ale dá se říci, že s příchodem J. Meduny nabrala inscenace dobré tempo, které si udržela až do konce. M. Isteník v titulní roli nijak nezklamal, zahrál velice přesvědčivě a právě díky němu má závěr hry onen potřebný silnější dopad. Vedle něj byla též výborná V. Lazorčáková, jejich společné dialogy patřily k nejlepším. K tomu dobře podbarvovaly atmosféru "doprovodné/davové" scény všech aktérů. Z mého pohledu určitě spokojenost. 75%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Dubskyjakub33  80 %
24.11.2023 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Staré ale skvělé!
MISA2604  80 %
11.1.2023 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Velmi dobré, vůbec jsem to nečekala. Uznání M. Isteníkovi, opravdu.
Karel1964  90 %
10.11.2022 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Oblomov je v tomto představení podán jako hodný, přející člověk. Který se ale nedokáže dokopat k jakékoli akci. Všichni herci jsou skvělí až na jednoho, který svojí roli nehraje.
A to na pana Isteníka. On tam přijde jako herec Isteník a pak se vám promění na Oblomova. On to nehraje, on je Oblomov. Je to neskutečné. Jeho herectví je opravdu výjimečné, on nehraje, on se mění na své postavy. Úžasné!!!
Vojta_H  80 %
8.11.2021 | 9 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Klasická inscenace s výborným Michalem Isteníkem.
InkaR  90 %
1.10.2021 | 37 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu krásné představení jak scénograficky, tak skvělé herecké výkony všech. Pro mě to gró bylo rozvinutí myšlenky, že ať je láska sebevětší, člověka to z gruntu nezmění. Chvilkově se může i snažit, pak ale opět sklouzne ke svému naturelu. Vidím tam věčné ambice žen předělat si muže k obrazu svému a pak to zklamání, které v 99% případů dříve či později přijde. Pokud by hra byla tak o 20 minut kratší, nebylo by to na škodu a ubírala bych minuty spíš v té první půlce.
Vero-nika  90 %
9.9.2021 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Krásné představení s vynikajícím Michalem Isteníkem.
Chandler M Bing  100 %
4.3.2020 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Nádherná, romantická, dojemná a chvílemi i lehce vtipná hra. Kdo má rád Divadlo v Dlouhé a paní režisérku Burešovou, tak si přijde na své... Michal Isteník během celé hry nesleze z jeviště, jeho výkon je skvělý a naprosto uvěřitelný. Celá inscenace je krásně divadelně ztvárněna a rozhodně stojí za shlédnutí.
J.S.  90 %
14.12.2019 | 148 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Adaptace klasického románu stojí na dvou opěrných pilířích: na vynikající práci s herci jako představiteli individuálních postav i jako součásti chóru (M. Isteník je téměř dokonalým představitelem titulního hrdiny) a na scénické podobě (iluzivní scéna umocňuje dramatickou účinnost a divácký prožitek). Šťastná je rovněž interpretace Oblomova nikoliv tradičně jako lenocha nebo zbytečného člověka, ale jako zranitelného snílka s dětskou duší, dospělého, který zůstal dítětem a kterému vnitřní nejistota (snad deprese) brání normálnímu životu. Inscenace přináší nevšedně silný divadelní zážitek.
Gimli35  90 %
12.12.2019 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Pečlivě udělaná klasika, naprosto ohromující výkon M. Isteníka, silný emoční zásah.
Hormar  100 %
7.11.2019 | 13 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pravděpodobně nejlepší divadelní hra, jakou jsem kdy viděla. Má všechno - silný příběh, vyvážený humor a dramatickou stránku a skvělé výkony všech představitelů. Hru doporučuji kudy chodím.
R.JELEN.21  90 %
30.10.2019 | 236 hodnocení
+ souhlasím
Já jsem spokojená, nekončí to sice úplně šťastně, ale co od ruského romanopisce čekat. Člověk se zasměje, dojme, zapřemýšlí a nakonec to za potlesk ve stoje stálo. Dalo by se tomu úspěšně něco vyčíst? Ano dalo, ale proč :)
Dlouhá je pro mě skutečně scénou silné činohry, kde vždy (nebo aspoň až na Racka) odcházím spokojená s vědomím, že to nebyli zbytečně utracené peníze. Ani dnešek není výjimka.
Pepca  100 %
1.10.2019 | 70 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Michal Isteník vám ukáže, jací jste možná někdy byli (kdo se v tom ani trochu neuvidí, tomu závidím) - vaši temnou, zoufalou a lenivou stránku, ani láska s tím nedokáže nic udělat. Za tuto velikou sílu dávám 100%
I když to není veselá inscenace, fascinuje mne tak, že jsem byl již několikrát..
EDIT: 30. 10. 2019 jsem byl znova - a musím konstatovat, že se jim to dnes povedlo ještě lépe než jindy (je-li to vůbec možné). Pokud bude tento trend pokračovat, zajděte si na to v nejbližší době (znovu)!
Kateřina  100 %
7.1.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jediná hra za posledních 10 let na kterou jsem šla třikrát a dá-li bůh, půjdu znovu. Každá vrstva se mnou bytostně souzní. Michal Isteník mě dojal, děsil svou opravdovostí, rozesmál mě a vtáhl do dramaturgicky dobře zvládnutého zpracování ruské klasiky, kterou jsem si díky tomuhle zpracování znovu zamilovala.. moc za tohle představení děkuji!!!
Fedorocko  40 %
18.4.2018 | 742 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Já se bohužel musím přidat k té menšině recenzentů,které představení až tak neoslovilo. Michala Isteníka mám rád, opět podal výborný výkon,ale jako celek mě tohle zpracování příliš nezaujalo a prakticky jsem si z něj nic neodnesl.
Ivelly  100 %
2.3.2018 | 39 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Děkuji vedeni DvD a hercům za ten neskutečný zážitek! Hra je dokonalá. Nechápu volna místa v sále.
Vychutnávala jsem každou chvilku, každý detail: zvuky ptáčka, letícího nad diváky a scénou, sny - vzpomínky Iljuši Oblomova, nakonec, zvonkohra - skutečný funkční hudební nastroj! - dílo Jana Vondráčka... Vkusně, originálně, dojemné, smutné..
Michal Isteník nejenže Oblomova na jevišti žije, on ho umírá.. Doslova mne včera vyděsil, když na první a druhé děkovačce na scéně byl pořad ještě Oblomov, ne Isteník!

celá recenze je v blogu (více v článku na blogu)
Vaklav  90 %
22.2.2018 | 276 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
88% - Tři procenta skoro za tři hodiny perfektního a odmakaného výkonu pro M. Isteníka.
Nemám srovnání ani s jiným představení, ani neznám knižní předlohu, ale bez problému a upřímně konstatuji, že jsem litoval, že nemohu posedět ještě hodinu.
Možná jen rozjezd byl pozvolnější, ale kam taky chvátat, no ne? Počkejte si, stojí to za to.
Freebird  100 %
3.1.2018 | 82 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Moc dobře zpracovaná ruská klasika. Hana Burešová BRAVO!
Vynikající Michal Isteník. Výborná Veronika Lazorčáková, a Tomáš Turek, a Jan Vondráček, a Eva Hacurová, a Jan Meduna.

--- 2.3.2018
Včera jsem to viděl podruhé. Nemám slov. Výkony herců byly parádní! Je to neskutečně dobrý, jenom mám obavy o zdraví Michala Isteníka, dává do toho všechno.
Vladimír Rogalewicz  60 %
13.9.2017 | 791 hodnocení
+ souhlasím
herci znamenití v čele s Michalem Isteníkem. Režie je čistá a formálně bez kazu. Představení však nedává odpovědi, ba co víc, ono skoro ani neklade otázky. Jako celek je to muzeální kus, s dneškem ho vlastně nic nepropojuje. Je to zvláštní: ne úplně povedená verze Divadla Na zábradlí je přes výhrady mnohem apelativnější a ve vyznění zajímavější.
Denisa H.  90 %
8.6.2017 | 372 hodnocení
+ souhlasím
Výborné zpracování! Možná dlouhé, ale rozhodně ne zdlouhavé. To, co herci, zejména M. Isteník na jevišti předvádějí, je - chce se až říct neuvěřitelné. M. Isteník je pan Herec a tímto to jen znovu potvrzuje. Dává ze sebe 150 %, za což ho - aspoň na dnešní repríze - diváci ocenili aplausem ve stoje. Brava! Z dalších jeho kolegů mě zaujali V. Lazorčáková a zejména J. Meduna. Dále představení disponuje krásně řešenou scénou. A hudbou, kterou minimálně z poloviny obstarávájí herci naživo přímo na jevišti. Ještě jednou - výborné! 95 %
Máša  90 %
26.5.2017 | 22 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
zážitek sezóny. poměrně klasická inscenace, která bez větších efektů silně vtahuje do svého světa. slovo, jazyk. jen pár herců, všichni skvělí, Michal Isteník prostě vynikající. nadšení. vidět jednou mi nestačilo
Adaben  70 %
18.5.2017 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Dobrá inscenace, herce lze jen obdivovat, že v podstatě jsou pořád na scéně, mají dlouhé promluvy a nechybují. Vedle Isteníka jsou zajímavé určitě i obě mladé dámy. Ale trochu mi to i tak přišlo zdlouhavé či natahující, prostě Oblomov.
Lukas.cerny  20 %
12.2.2017 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle mne úplně minulo. Největší nuda za hodně dlouhou dobu. (15.6.2016)
Frankovka  90 %
18.1.2017 | 274 hodnocení
+ souhlasím
Krasne. Ze tri Oblomovu, ktere jsem videl byl tento nejlepsi.
Ala  80 %
14.12.2016 | 163 hodnocení
+ souhlasím
Navzdory délce představení jsem se nestíhala nudit. Líbily se mi všechny herecké výkony, ale nejvíc M. Isteník, J. Vondráček, J. Meduna a V. Lazorčáková. :-)
Bethrezen  70 %
13.12.2016 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Musím říct, že na poprvé jsem se u představení neskutečně nudil a nechápal jsem smysl hry. Možná i proto, že jsem doteď neznal ani původní román. Ale napodruhé jsem se do hry dokázal mnohem lépe vžít a musím říct, že zdejší pojetí mi vzhledem k románu přijde velmi povedené. Nesnaží se hledat žádné násilné aktualizace a pojetí. Herecky zde naprosto excelují Michal Isteník a Veronika Lazorčáková. Celkově musím říct, že je to jedna z povedenějších inscenací pražských divadel v posledním roce a klidně se na ní půjdu podívat znovu.
Janis  80 %
13.11.2016 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Úplně jiné zpracování Oblomova, než bylo to Krobotovo (zbytečně idealizované), a to v mnohém i zajímavější. Určitě přímočařejší a otevřenější vůči divákovi, živější, bez ironického odstupu, nepochybně i aktuálnější. Třeba v tom smyslu, že tahle interpretace - např. na rozdíl od ztvárnění DD - neváhá vyvolávat otázky, které tam nepřicházely.
Herecky mě oslovil kromě Isteníka, chvíli melancholického a chvíli až extatického (který zjevně dobře plní režisérčino zadání) i výborný Jan Meduna. Vondráčkova postava se naopak držela hercovy (už poměrně časté) manýry, čímž mě nudila.
Ba-jo  90 %
2.11.2016 | 240 hodnocení
+ souhlasím
Můj první divadelní Oblomov, takže nejsem nikterak zatížen žádným předchozím uvedením a nesrovnávám. Byl jsem velmi mile překvapen funkčně a nápaditě provedenou výpravou, hudebním podkresem, videomappingem a až řemeslně propracovanou režií H. Burešové. A byl jsem doslova nadšen a uchvácen hereckým výkonem titulního Michala Isteníka (bravo!). Rovněž je třeba ocenit výkony sekundujících herců v čele s Veronikou Lazorčákovou (a včetně těch dětských), střídavě se vynořujících z pozadí a zasahujících do děje. Katarze se dostavila, i v sobě samém jsem našel trochu z Oblomova.
Candie254  70 %
16.10.2016 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilé představení se skvělým Isteníkem! Ostatní herce také nutno ocenit a líbilo se mi i řešení scény a projekcí. Viděno na hostování v Brně. 75 %
Monulinka  80 %
1.9.2016 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Pěkně zpracovaná klasika. M. Isteník v hlavní roli nechává na jevišti vše, byl výborný! V. Lazorčáková pak okouzlí nejen svým zpěvem. Celkově se mi líbila hudba a sborové scény. Tempo možná v první půlce zakolísalo, ale přehnaně dlouhé mi to nepřišlo a rozhodně jsem se nenudila. (viděno 24.5.2016)
VerDom  90 %
16.6.2016 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, skvělé, skvělé.
Mondi.h  100 %
15.6.2016 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Hezká hra a úžasný výkon pana Isteníka.
J_V  90 %
7.6.2016 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Krásná klasicky zpracovaná inscenace s vynikajícím Michalem Isteníkem. Knižní předloha je bohatá na vedlejší postavy a peripetie a mnohé z nich musely být zákonitě vynechány (např. pikle se směnkami). Význam díla však zůstal v Dlouhé zachován, všechny postavy krásně žijí (případně se životu vyhýbají) a velmi dobrý je také nápad nechat v inscenaci promlouvat chór.
Michvon  60 %
30.4.2016 | 193 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nějak úplně nevím... Herecké výkony super, Isteník se pro Oblomova narodil, ale není to přece jen trochu málo? Kapka svěžesti by neuškodila. Oblomov je moje srdeční záležitost, knihu znám nazpaměť, divadelní adaptace k ní celkem sedí, ale přece jen jsem čekala trochu víc, trochu autorského pohledu, možná interpretaci. Ale třeba ji jen nevidím. 64,99 %.
Anex  90 %
1.4.2016 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Výborně jsem se bavila po celou dobu, výkon Isteníka excelentní, zdatně mu sekundovali i všichni ostatní od jeho sluhy po Vondráčka. I děti zde byly fantastické, byť měly jen minimální prostor. Naprostá spokojenost
Meresanch  70 %
24.3.2016 | 146 hodnocení
+ souhlasím
75%
Lucilla  70 %
20.3.2016 | 214 hodnocení
+ souhlasím
75%
Zacnu od pro me nejvetsiho zaporu predstaveni a to je delka. Urcite by se dalo kratit, ke konci prvni poloviny uz mi prislo, ze se situace ponekud opakovaly a prilisna popisnost ubirala na spadu. Ale jinak si nemohu stezovat. M.Istenik v hlavni roli prijemne prekvapil, skvele mu sekundoval J.Vondracek a J.Meduna. Hudba se moc povedla a ocenuji nasazeni vsech 6 hercu - zvladli vsechny ulohy, vcetne cvrlikani ptactva :-) ... Za me velmi prijemne prekvapeni.
Eviik  70 %
20.3.2016 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Výborný Michal Isteník, který svou textově i fyzicky náročnou roli zvládl opravdu skvěle. Dobře mu sekundují Jan Meduna a Jan Vondráček. Škoda té délky, která může trochu nudit. Hlavně v druhé části první poloviny je toho pobíhání herců po jevišti poněkud moc. Líbila se mi ale živá hudba i zvukové efekty v podání herců.
Kevinator  60 %
17.3.2016 | 195 hodnocení
+ souhlasím
Je mi líto, že to musím napsat: pro mě nevzrušivá, fádní inscenace. Téměř nic nezaujalo. Takhle jsem se v Dlouhé nikdy nenudil. Bohužel.
Jaroslava Šimáková  40 %
17.3.2016 | 139 hodnocení
+ souhlasím
po dlouhé době něco slabšího v Dlouhé :)
Premysl.otakar.ii  10 %
28.12.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Neskutečně jsem se u tohoto představení nudila a odpočítávala minuty, které zbývají do konce. Naprosto mi unikal smysl hry. Možná to bylo i kvůli tomu, že jsem nečetla původní román. Ale teď už nemám vůbec chuť si ho přečíst.
Mardzana  90 %
2.11.2016 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení. Přiznávám, že poslední dobou se do divadla trošku bojím chodit. Příliš vulgarit, žádný prostor pro fantazii. Naštěstí toto představení je pravým opakem. Skvělé výkony hlavních hrdinů - Oblomov i Olga. Ačkoliv téměř tříhodinový kus, únava herců ani diváků se nedostavila. Rozhodně kus, na který bez obav pošlu všechny známé. Díky.
Zzzz  90 %
15.2.2024 | 100 hodnocení
Lenka K.  70 %
12.2.2024 | 94 hodnocení
Adam Zelinka  60 %
23.1.2024 | 175 hodnocení
Alis  60 %
7.12.2023 | 31 hodnocení
MiriVili  100 %
22.11.2023 | 23 hodnocení
Annaj  80 %
21.11.2023 | 54 hodnocení
Matěj Konečný  80 %
21.11.2023 | 215 hodnocení
Nezavisla  80 %
13.11.2023 | 53 hodnocení
Emanuel Vít Bon  80 %
13.11.2023 | 26 hodnocení
SJC  60 %
10.6.2023 | 15 hodnocení
Teres  80 %
9.5.2023 | 256 hodnocení
Braddy  80 %
12.4.2023 | 181 hodnocení
AnnaGümplova  80 %
30.3.2023 | 29 hodnocení
Marlenin-zápisníček  90 %
14.1.2023 | 175 hodnocení
Vladimír10  100 %
17.10.2022 | 611 hodnocení
Jana Trinecka  80 %
20.5.2022 | 19 hodnocení
Divačka02  80 %
7.5.2022 | 13 hodnocení
Birter  90 %
19.10.2021 | 200 hodnocení
Lukáš Jeníček  90 %
23.6.2020 | 44 hodnocení
Xcepek  90 %
4.6.2020 | 623 hodnocení
Jantarovájovana  70 %
10.3.2020 | 24 hodnocení
Semtamťuk  80 %
3.3.2020 | 92 hodnocení
Lucas  70 %
26.1.2020 | 35 hodnocení
Petr-sima  50 %
8.1.2020 | 113 hodnocení
Chupetica  100 %
30.10.2019 | 150 hodnocení
Maggie  90 %
30.10.2019 | 40 hodnocení
MikulaF  70 %
24.4.2019 | 55 hodnocení
Tyuiop  80 %
15.1.2019 | 5 hodnocení
Suzana  40 %
14.1.2019 | 322 hodnocení
Africanus  80 %
19.8.2018 | 5 hodnocení
Mateo  60 %
7.6.2018 | 135 hodnocení
Lovin  100 %
30.5.2018 | 265 hodnocení
VeruS.11  70 %
30.5.2018 | 90 hodnocení
M_marek  60 %
18.4.2018 | 65 hodnocení
Paya888  80 %
18.3.2018 | 310 hodnocení
PavelK  60 %
13.3.2018 | 221 hodnocení
Hacko  90 %
1.3.2018 | 76 hodnocení
Blahme  60 %
6.12.2017 | 62 hodnocení
Aněs  60 %
23.11.2017 | 51 hodnocení
Martuska17  80 %
24.10.2017 | 72 hodnocení
MarekLinhart  60 %
23.10.2017 | 152 hodnocení
Barbora23  90 %
18.10.2017 | 42 hodnocení
Bernardblack  80 %
13.9.2017 | 328 hodnocení
Pavlouš  70 %
22.7.2017 | 54 hodnocení
Národosolsobě  60 %
20.6.2017 | 327 hodnocení
Prynychovi  80 %
16.6.2017 | 25 hodnocení
Optimista  90 %
29.5.2017 | 14 hodnocení
Tomsely  50 %
4.5.2017 | 76 hodnocení
Moriarty  80 %
29.4.2017 | 16 hodnocení
Jana.janka  50 %
7.4.2017 | 71 hodnocení
Radiator  80 %
24.3.2017 | 87 hodnocení
Cujo  90 %
14.3.2017 | 80 hodnocení
Klob  60 %
25.2.2017 | 129 hodnocení
Lukrecie  70 %
9.2.2017 | 76 hodnocení
Petra.  70 %
29.1.2017 | 56 hodnocení
Pcoban  100 %
26.1.2017 | 14 hodnocení
Cedak  60 %
28.12.2016 | 18 hodnocení
Jarkatimka  70 %
15.9.2016 | 30 hodnocení
Lisarah  90 %
16.6.2016 | 78 hodnocení
Plšík  70 %
15.6.2016 | 755 hodnocení
Renée  70 %
28.4.2016 | 96 hodnocení
Togaf  80 %
20.4.2016 | 174 hodnocení
Lukrativni  80 %
20.4.2016 | 81 hodnocení
Dolente  100 %
20.4.2016 | 70 hodnocení
Slavek53  70 %
30.3.2016 | 89 hodnocení
Panapollon  90 %
24.3.2016 | 51 hodnocení
Marcela  80 %
24.3.2016 | 418 hodnocení
Justina  50 %
19.3.2016 | 77 hodnocení
IBM  100 %
8.11.2021 | 4 hodnocení
Vladimir9  80 %
22.11.2016 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.