Divadlo v Dlouhé

SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) & kol.

Sen v červeném domě

Premiéra: 11.9.2018. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Jan Vondráček. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
předpremiéry od června 2018
1:20x


Autorský projekt tandemu SKUTR na pomezí koncertu a divadla, vycházející ze spojení různých textů. V „Konci hry“ popisuje Samuel Beckett prostor našeho pobytu tady a teď. Tento prostor T. S. Eliot ještě více určuje jako konkrétní a neuchopitelný. Červený dům je tedy prostor. V tomto místě se ocitáme my, naše vzpomínky, myšlenky, ale i postavy dávných příběhů a ve zkratce i obyvatelé lesa Medvídek Pú, Prasátko, Ijáček, Tygr, Králík, Sova a další. To oni a my přicházíme ohmatat prostor červeného domu. Přicházíme, odcházíme a něco nalézáme po předešlých a něco zas zanecháváme následujícím...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 70 %
Termíny představení
11.9. (Út) 19:00 premiéra; zadáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.9. (Čt) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 8.6.2018, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemně snové a tak trochu i hezky poetické. Není lehké to nějak specifikovat, ale popsal bych to jako takovou cestu do hlubin nenarozené duše a její pohled na své budoucí já ze světa tam za zrcadlem. Má to své specifické kouzlo a pokud se podaří naladit na tu správnou notu, tak i dobře pohlcující atmosféru. Ale hrozí i opak. Kdo je už před začátkem unaven, tak tohle ho rozhodně neprobere, spíše naopak. Určité soustředění je zde potřeba neb většina obrazů je spíše uspávací. Co se nejvíce povedlo je myslím hudební složka, jež je hodně působivá. Jinak dost záleží jak to komu sedne. 65%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
VeNi 70 %
(zadáno: 23.6.2018, počet hodnocení: 3)
Eviik 70 %
(zadáno: 23.6.2018, počet hodnocení: 259)
přínosný / zajímavý komentář
Hra na pomezí dramatu a poezie, která asi neosloví úplně každého. Text hry tvoří vzpomínky (či spíše fantasie?) herců na své rané dětství, které mají i motivovat diváky k tomu, aby sami zavzpomínali. Některé historky zaujmou, jiné méně. Díky příjemné délce jsem se ale nestihla nudit. Oslovila mě celková melancholická nálada inscenace a také zajímavá hudební složka. Z herců asi těžko někoho vyzdvihovat, všichni tvoří sehraný tým.
Hacko 80 %
(zadáno: 21.6.2018, počet hodnocení: 33)
Step.zuzana 80 %
(zadáno: 21.6.2018, počet hodnocení: 44)
MartinaEli 90 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 34)
Ivelly 80 %
(zadáno: 11.6.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
A mně se to líbilo! Mám SKUTRy rada, na mně jejich metody, obrazy moc dobře funguji..
M. Poulová mně doslova rozbrečela, velmi dojemný obraz vytvořila Klára Sedláčková-Oltová, dobře zapadl do souboru DvD Ondřej Rychlý... Nechyběla, samozřejmě, i hudba. Představeni není krátké, není dlouhé, tak akorát. Příští sezonu ten zážitek určitě zopakuji.
J.anek 70 %
(zadáno: 9.6.2018, počet hodnocení: 174)
přínosný / zajímavý komentář
Poetismus, surrealismus i dadaismus a k tomu všemu ještě výrazná poetika těch dvou kluků na skútrech. Duše uvízlé mezi dvěma životy čekají, až se zrodí znovu. Setkaly se náhodně, všechny jsou ještě na houbách. Ještě si pamatují, kým byly, a trochu už tuší, kým budou. Jsou ve vleku osudu, není to svobodná volba. Je to celé velice křehké, kdo nepropadne kouzlu hravosti, ztratí se nadobro. I na předpremiéře, kde byli převážně kamarádi tvůrců, se takoví našli. Najít diváka nebude snadné, ale kde jinde než v Dlouhé? Nasadit něco takového v Plzni, bude to fiasko. Držím palce!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.