Divadlo v Dlouhé

Sue Townsend, Miroslav Hanuš

Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾

Premiéra: 8.11.2017. Překlad knihy: Kateřina Mocová, Miroslav Hanuš. Dramaturgie: Karola Štěpánová. Scéna: Nikola Tempír. Hudební spolupráce: Milan Potoček. Texty písní a režie: Miroslav Hanuš.
2:35


Hudební retro inscenace pro celou rodinu podle světového bestselleru. Matka Pauline, otec George a syn Adrian Moleovi. A také jejich babička May s radikálními názory. Na první pohled normální rodinka. A také spolužáci, spolužačky, sousedé a známí. Rok a čtvrt dospívání Adriana Molea, britského puberťáka. Nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás - dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc ty problémy s pletí...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Kateřina Jírová 70 %
(zadáno: 10.11.2017, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Tajný deník Adriana Moleho byl pro mnohé z nás v osmdesátých letech klíčovou literaturou (hned vedle Austenové a Brontëových). Z hlediska znalosti prvotního dokladu a drakácké inscenace s Vyšohlídem však interpretace Divadla v Dlouhé dost pokulhává. Ano, zpěvy jsou krásné, originální texty písní vystihující ducha doby omamné, ale tak nějak, původní text je o něčem jiném.
Hodnocení uživatelů:
Slavek53 70 %
(zadáno: 11.11.2017, počet hodnocení: 44)
RadekKarkovsky 70 %
(zadáno: 11.11.2017, počet hodnocení: 12)
Suzana 60 %
(zadáno: 9.11.2017, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
+5 hudba, tempo, herecký entuziazmus

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.