Divadlo v Rytířské

Gérald Sibleyras

Hrdinové

Premiéra: 3.5.2018. Překlad: Jan Cimický. Režie: Petr Slavík.


Tři veteráni z první světové války, Gustav, René a Fernand, spolu žijí v domově důchodců. Pravidelně se setkávají na terase svého současného útočiště, vzpomínají na svou minulost a popichují se, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká. Trojice se v jednu chvíli rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“, v němž jedinou perspektivu představuje smrt, a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, na jehož vrcholu se vítr prohání větvemi topolů...
Divadlo v Rytířské
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 1328)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh tří válečných veteránů, v nichž chlapecké a chlapácké ozvěny duše svádí boj s tělesnými neduhy stáří, je kromobyčejně lidský. Na terase domova důchodců vedou neúnavně každodenní slovní přestřelky plné jízlivého pošťuchování, kořeněného současně potřebnou dávkou laskavého humoru. Fakt, že se tihle pánové hledali, až se našli, neboť se vzájemně doopravdy potřebují víc, než si chtějí přiznat, podtrhne náhlé vzplanutí pro společný cíl hodný hrdinů jejich formátu i jímavá katarzní tečka. Herecky trefnému uchopení postav dominuje Petr Kostka, jeho morous Gustav je vysloveně k zulíbání. ;)
Hodnocení uživatelů:
Bernardblack 80 %
(zadáno: 2.5.2018, počet hodnocení: 175)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.