Docela velké divadlo

Za úplňku

Premiéra: 17.2.2012 | 1:25x
Úprava a dramaturgie: Jana Galinová. Kostýmy: Lenka Lavičková. Hudba: Jan Turek. Texty písní: Robert Geisler. Choreografie: Lucie Drengubáková. Scéna a režie: Jurij Galin.
Absurdní komedie, která se odehrává v jednom divadelním baru ve chvíli, kdy na jevišti probíhá představení...
Docela velké divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7021000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Helena Grégrová 60 %
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
24.5.2012 | 1158 hodnocení
+ souhlasím
Co je více životaschopné na jevišti? Blbina vydávaná dramaturgií divadla za vysoce intelektuální umění, nebo pracuje-li se s kartami otevřenými? Docela velké divadlo uchopilo Geislerovu absurditku po svém, tedy hlavně hravě, a podle teze, že někdy je dobré nebrat vážně vůbec nic a dát prostor „perplexovému“ smíchu.
Helena Grégrová  60 %
24.5.2012 | 1681 hodnocení
+ souhlasím
65%. Docela velkému divadlu se kolotoč absurdních situací podařilo rozpohybovat se sympaticky šmrncovním drajvem, příjemně jsem se s nimi divácky "svezla"! ..hlava se mi přitom nezamotala, ale vítaně si odpočinula od všednodenních starostí, jak by tomu u komedie tohoto typu mělo být.
Jiří Landa  60 %
24.5.2012 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Absurdní komedie scénáristy R. Geislera (který mj. pracuje pro Divadlo Na zábradlí jako grafik), v níž je dovoleno naprosto všechno. J. Galin ji chytil za správný konec, vyostřil mimóznost dění a především se ji nesnažil povyšovat na něco víc, než je. Když porovnám rádoby intelektuální texty, jež jsou nyní v Divadle Na zábradlí uváděny, hra Za úplňku je mi mnohem sympatičtější. Škoda jen, že režie neodstranila několik notoricky známých vtipů, které trochu narušovaly jinak originální rejdění. Představení doporučuji zhlédnout aspoň po dvou deckách vínka. Zábava zaručena.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  50 %
16.2.2021 | 416 hodnocení
+ souhlasím
záznam
46%
Absurdní, ano. Přihoďte ještě kostru Plejtváka myšoka, burleskní umělkyni s pery tam i onde, přistávající Boeing 737 a lízátko plné vos, a bude to kompletní. Ačkoli jde asi o herecky vděčný kus, zábavy trochu málo.
Wenzelova  90 %
28.2.2016 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.