Filmová a divadelní agentura

Nejbližší představení:
12.12. (St) 19:00 Můj báječný rozvod
16.12. (Ne) 14:00 Madame Rubinstein
26.12. (St) 19:30 Madame Rubinstein
27.12. (Čt) 20:00 Můj báječný rozvod
05.01. (So) 20:00 Můj báječný rozvod
Nejbližší představení:
12.12. (St) 19:00
Můj báječný rozvod
16.12. (Ne) 14:00
Madame Rubinstein
26.12. (St) 19:30
Madame Rubinstein
27.12. (Čt) 20:00
Můj báječný rozvod
05.01. (So) 20:00
Můj báječný rozvod
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Studio DVA divadlo
Adresa: Václavské nám. 56, Praha 1 (Palác Fénix) [zobrazit na mapě]
[metro A-C Muzeum]
Městská divadla pražská
Adresa: ABC: Vodičkova 28, Praha 1 / ROKOKO: Václavské nám. 38, Praha 1
[zobrazit na mapě]
[metro A Můstek, tram 3-5-6-9-14-24 Václavské nám., Vodičkova]
Připravuje se:
Klára - Milan Kopecký (březen)
Poznámky a upozornění:
  • Inscenace Shirley Valentine je v Praze pravidelně uváděna v Divadle ABC.
  • S inscenacemi FDA se dále můžete setkávat po celé ČR v rámci zájezdové činnosti agentury.

Repertoár

Klára - Milan Kopecký  (připravuje se)
Režie: -bude doplněno-.
Původní česká hra. Známé přísloví praví, že svým dětem nejvíce pomůžeme tím, že jim nepomůžeme vůbec. Ale to nesmíte mít mimořádně přepečlivou a nedočkavou matku, volnomyšlenkářského, rozverného otce a ještě slavit narozeniny, které slavit nechcete...
Madame Rubinstein - John Misto
Premiéra: 8.11.2018. Překlad: Benjamin Kuras. Scéna: Jiří Hlupý. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Vladimír Nejedlý. Režie: Petr Svojtka.
Komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu (a obchodního marketingu), nezdolné a originální Australanky Heleny Rubinstein.eexistují ošklivé ženy, pouze líné. Malovali ji Salvator Dali i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul princezny. Byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame...
Frída Kahlo - Kabaret života - Jakub Maceček
Premiéra: 27.11.2014. Obnovená preméra: 19.4.2017. Výprava: Dana Haklová. Hudba: Jiří Toufar. Texty písní: Michal Svatý. Choreografie: Tomáš Slavíček. Režie: Jakub Maceček.
Původně hráno v Branickém divadle
Světlana Nálepková, Martin Sochor, Petr Pěknic, Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara
Inscenace inspirovaná životem slavné mexické malířky a aktivistky, která proslula nejen jako umělkyně, ale známými se staly také její životní osudy. Prošla mnoha těžkými zkouškami, ale nikdy neztratila chuť žít dál. Prožila milostné eskapády s mnoha slavnými muži i ženami dějinného údobí, které významně ovlivnilo podobu dnešního světa...
Shirley Valentine - Willy Russell  (2:30)
Premiéra: 26.4.2008. Překlad: Pavel Dominik. Výprava: Michaela Červenková. Hudba: David Rotter. Úprava a režie: Zdenek Kaloč.
Inscenace byla původně uváděna v Divadle Rokoko.
Inscenace vznikla ve spolupráci MDP a FDA.
Komediální monodrama. Shirley, čtyřicetiletá matka rodiny, se rozhodne na chvíli opustit mnohaletý stereotyp manželského života a vydá se s kamarádkou na dovolenou k moři. Tam jí začíná nový život, nové dobrodružství, ožívají touhy z mládí, které už považovala za ztracené...
Ředitelská lóže - Arnošt Goldflam  (1:20x)
Premiéra: 27.3.2008. Výprava: Kateřina Bláhová. Režie: Arnošt Goldflam.
Klauni, staří komedianti, Learové a Hamleti...tak by se možná dali nazvat dvě ústřední postavy inscenace. Co je to vlastně ředitelská lóže? Kdo v ní sedí?
Můj báječný rozvod - Geraldine Aron  (2:15)
Premiéra: 23.10.2003. Premiéra na scéně Komorní Fidlovačky: 28.3.2006. Překlad: Pavel Dominik. Scéna: Miloň Kališ. Kostýmy: Katarína Hollá. Režie: Jana Kališová.
Původně hráno v Divadle Viola a v Divadle Na Fidlovačce (Komorní Fidlovačka).
Laskavá komedie věnovaná všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami. Eliška Balzerová sama na jevišti ve všech osmnácti rolích.
Edith Piaf, milovat k smrti - Táňa Nálepková
Premiéra: 25.5.2003. Výprava: Dana Svobodová. České texty písní: Jiří Dědeček. Režie: Jakub Maceček.
Původně inscenace Divadla Metro, později uváděno v Divadle Radka Brzobohatého.
Strhující příběh sledující životní cestu Edith Piaf, velké zpěvačky, která byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno... až k samotné smrti. V inscenaci zazní 15 nejslavnějších evergreenů Edith Piaf.
Návštěvy u pana Greena - Jeff Baron  (2:05) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.4.2011. Obnovená premiéra: 28.11.2016. Překlad: Benjamin Kuras. Scéna: Jiří Hlupý. Kostýmy: Katarína Hollá. Režie: Vladimír Michálek.
Poslední uvedení: červen 2018 (v Praze), rok 2018 (na zájezdech).
Legrační i dojímavý příběh lásky a odpouštění. Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, které rozdělují dvě generace a kteří by se jinak nikdy nesetkali. Neštěstí navždy změní jejich životy. Jejich vztah zprvu naráží na kontrast kultur, postupně se mezi nimi hrotí problémy osamělosti, předsudky, netolerance. Plynou však týdny, odhalují se tajemství, prověřují se lidské vztahy a vytváří přátelství...

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 3.11.2018