Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
33 %
kontroverzní inscenace (165.)
33231000
Hodnocení redakce
Michal Novák 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
22.9.Čt19:00 vstupenky
23.9.19:00 vstupenky
24.9.So15:00 vstupenky
3.11.Čt19:00 vstupenky
4.11.19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (24)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  40 %
(zadáno: 25.7.2022, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tomeš-Pazderková-Kikinčuk-Ratajský-Vydra-Daňhelová-Korolová-Hořejš-Pechová-Kretschmerová-Břínková… Z muzikálu lze snad číst, že záměrem byla nadsázka, k níž se přidává povýšení příběhu rovnou na broadwayskou show (jistě, svérázného hoštického střihu). Zhudebnění známé filmové komedie v autorsky osobitém crazy pojetí mě na „dotovaném“ jevišti HDK neuráží (proč nedopřát divákům po covidové diktatuře trochu odlehčení), pokud dramaturgický plán příště nabídne zas ambicióznější dramamuzikál. Herci naštěstí nejen obtiskují situace z filmu, choreograficky je to povedené, jen se nesmíte dovědět, že některá čísla jsou přizpůsobované (ne)umu alternací.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
TonnyBí  40 %
(zadáno: 27.6.2022, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Hudebně nezajímavé,podstatnou část tvoří motivy melodií z filmů a seriálů.Pěvecká čísla bez melodií,spíše recitativa.Pěvecké výkony oslabší,herci měli problém s intonací i s rytmem.Dobře fungující orchestr je zvukově předimenzovaný,zpěvu ani mluvenému slovu podstatnou část nebylo rozumět.Výborní tanečníci.Výkon hodný profesionální divadelní scény předvedli Břínková s árií z Rusalky a Ratajský ve stepařském čísle.Herecky nejlepší Kikinčuk a Vydra.Tomeš a Korolová herecky fajn, Pechová s Hořejšem přehrávají,Hořejš fajn zpěv.Pěvecky překvapila Pazderková.Daňhelová,Kretschmerová nevýrazní.Hrbáč by rád hrál,ale nemá co.Slabé obsazení dětské role.
Fedorocko  40 %
(zadáno: 24.6.2022, počet hodnocení: 650)
přínosný / zajímavý komentář
Kdo uvidí nějak mu to uběhne, kdo neuvidí, o nic nepřijde.
Michalmusek  20 %
(zadáno: 19.6.2022, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Nuda, špatný zvuk, nezapamatovatelné písně a melodie, pokud nepočítám ty, které jsou známé z filmu. Jediným světlým momentem, jsou zpívající krávy, které opravdu pobavili. Ale věřím, že si tento muzikál své fanoušky najde, což potvrzuje i závěrečný standing ovation. Z herců bych vyzdvihl pana Písaříka v roli Šimona a paní Coufalovou v roli Kelišové. Největší škoda je toho špatného zvuku, protože Company není skoro vůbec rozumět a tím toto představení strašně ztrácí. A samozřejmě chybějící programy, taky nejsou dobrou vizitkou divadla.
DivadelniFan  70 %
(zadáno: 18.6.2022, počet hodnocení: 259)
přínosný / zajímavý komentář
Fajn letní oddychovka, poctivý muzikál - O. Brzobohatý opět válí! Hezká scéna, skvělé choreografie. Film, který naprosto zbožňuju, je bizár, a tak některé scény jsou v muzikálovém provedení snad ještě větší bizár. A tak to má být. Já se fakt bavil. Fantastický byl Martin Holec v roli Šimona (Proč není uvedený na webu?... Snad bude alespoň v programu, který ani po premiéře zatím neexistuje.) Excelovali taktéž Filip Hořejš a Felicita Prokešová. V menších rolích vynikali Pavel Kikinčuk a malý Tobiáš Freja.
Jo a prosím, udělejte něco s tím zvukem. Fakt to kazí celkový dojem. Hercům není moc rozumět a to nejen v tomto představení HDK.
BloggarSumec  10 %
(zadáno: 18.6.2022, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Těch 10% je za Jarku Kretschmerovou. Jinak bída a utrpení.
I.Klim  20 %
(zadáno: 18.6.2022, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Scénář kopíruje film, což je výhodou pro ty, kteří ho znají slovo od slova. Z 50ti procent není totiž hercům rozumět. Zdařilá je scéna a choreo. Kámen úrazu je falešný zpěv všech krom paní Břínkové. Její Měsíček na nebi hlubokém měl úroveň HDK. Skvělý Rajský. Tomeš, Korolová, Kikinčuk a Pazderková herecky fajn, Hořejš s Pechovou a Hrbáčem přehrávali. Tragické je parodování vesnických drben. Kvalita karlínských dětských herců poslední dobou spadla o několik tříd což se ukázalo na dětské roli Jirky. Premiérové uvedení bylo diváky přijato vlažně a rozpačité zvedání se na standing ovation
se nakonec zdařilo spíš ze společenské nutnosti. 
Desplat  10 %
(zadáno: 18.6.2022, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Šel jsem víceméně z donucení, jako náhrada za nemocného. Sám bych si tento titul nevybral. Ovšem vysledek předčil má očekávání. Ovšem v tom negativním slova smyslu. Trapnost nad trapnost! Bylo to k nevydržení. Po skvělém Holmesovi obrovský sešup dolů. Brzobohatý spáchal uměleckou sebevraždu. Karlín dávno není, co býval, už se tam hrají i paskvily od Pixových a šílená verze Draculy, která jen ničí skvělý počin devadesátek. To o něčem svědčí. Ale tohle? Procenta dávám jen za snahu některých interpretů to zachránit.
Divadelnik  30 %
(zadáno: 16.6.2022, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
15.6.2022 - Už bychom na to znovu nešli, místy hodně špatný zvuk! A to nekomentujeme výběry herců - hlavně, že byly na role konkurzy! V obsazení chybí, kdo hraje Cecilku a programy k zakoupení nebyly. Pochválit se musí výprava. A nechyběl i roztleskávač, který seděl v 1.řadě v přízemí ve středu. Od září 2022 se ještě zvedá vstupné :-(
Jackmartas  20 %
(zadáno: 15.6.2022, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Divadlo a tvůrci sází prostě na kvalitní zavedenou značku Slunce seno. Bohužel, ani kvalitni značka nemá kvalitní produkt. Toto přirovnání u tohoto představení platí prostě na 100 %. Očekáváte letní pohodovy muzikál a dočkáte 2 hodiny nudného příběhu.Očekáváte chytlave písničky a melodie... Zpěvu neboli textu vůbec neni rozumět. Očekávání bylo velké, ale hned odpadlo. Pro milovníky, co znají slunce seno nazpaměť bude velkým zklamáním.
Lukáš B.  40 %
(zadáno: 15.6.2022, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Hudebně velmi zajimave, některé písničky dost chytlavé, nic z toho co znáte z filmu. Docela pekné kulisy. Choreografie take bozi a tanečnici skvělí. Plusove body dále Milune Kateřině Pechove, dobří take Kolorova, Kopečný, Tomeš a překvapivě Gondíková. Tragický Otik Kotiš, iritujici ?zpěv? malého Jirky Tobiáše Freja a vtipné nejsou ani mladé herečky parafrazujici staré drbny. Přežít se to dá, ale za 750kc za lístek to nestojí.
MartinRadi  20 %
(zadáno: 15.6.2022, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muzikál kopíruje film, stejně jako je tomu v případě Rebelů. Kdo má rád Troškův "humor" přijde si na své, kdo má rád inteligentní humor, pravděpodobně na tento muzikál ani nezavítá. Hudebně to není špatné, režijně dobré. Skvělá choreografie a sehraní tanečníci. Zpěv zvládají dobře v offstage, sólisté jsou slabší. Herecky v podstatě celé představení sklouzlo do přehrávání, až jakési parodie, asi aby trapnost uvedení takového díla v HDK byla umocněna. Odcházeli jsme s velkým otazníkem: Kdo dává k uvádění těchto nekulturních paskvilů ve státem dotovaném divadle souhlas??? Procenta za offstage a tanečníky.
Jiki  20 %
(zadáno: 12.6.2022, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikály mám rád, Trošku mám rád, Karlín mám rád, ale to co dnes předvedli mně příliš nenadchlo, jedním slovem trapnost. Žádná zapamatovatelné melodie, zpěvu není rozumět, žádný humor, obsazení třeba Škopkový - Pazderkový tragický. Jediná pochvala za živý orchestr a pěkné kulisy. Pro ty co budou chtít odejít již po první polovině dobrá zpráva, že druhá část je o malinko lepší :-)
Vladimir.moravek  10 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Kam ten Karlín spěje. Že tohle bude dílo pod úroveň hudebního a především státem dotovaného divadla, bylo zřejmé už z ukázek. Ale, že samotní, ne prvoplánově špatní, herci budou nevkus umocňovat afektem a parodováním muzikálového kumštu, je ostuda. Vydržet se dalo jen díky skvělým tanečním číslům. Jinak Karlín sáhl na dno a zasloužil by razantní změnu.
Makaluzo1  20 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Tvůrci tohoto muzikálu vsadili na jistotu.Troškův film je národem milován a publikum rozvášní už jen notoricky známé hlášky.Nikdo ani nepostřehne, že orchestr hraje nudnou hudbu a nezapamatovatelné melodie, že zpěvákům není často rozumět text a že hubená Škopková jakoby sem zabloudila z Lodi komediantů, nebo že Šimonovi už dávno není dvacet.S povděkem přivítají v druhé půlce show v broadwayském stylu třicátých let, kdy na scéně skotačí rozverné ramlice a travesty krávy a stepující farář.Tudy se dnes ubírá český muzikál.
MartinB  70 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
65.5 % Nevěřím tomu, že to dělám, ale je to tak. Buďme upřímní - ti, co znají film, buď čekají průšvih nebo radši nic. Rozhodně se jedná o dílo s největšími předsudky. Musím, uznat, že se podařilo cosi na pomezí komedie a parodie, kde uslyšíte obrovské množství odkazů na jiné hudební motivy ze světoznámých děl. Mluvené pasáže prakticky kopírují film, což je, myslím, jen k dobru. Skvělá scéna a choreografie. Geniální byli Pazderková a Hořejš! Potěšili výborná Vopletalová, Kretschmerová, Hrbáč, Ratajský. Zklamáním je neuvěřitelně afektovaná a přehrávající Ďuricová která z Bláži udělala jen mnohonásobně horší Glindu. Místy hodně špatný zvuk.
Honzy  30 %
(zadáno: 11.6.2022, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
Předpremiérové uvedení muzikálu SLUNCE,SENO,JAHODY doslova kopíruje stejnojmenný film.Divák si musí připadat,že sleduje"film na divadle".Hudba O.Brzobohatého(její jednot.části)napsaná v různých rytmech,nesouzní s tím,co se odehrává na jevišti.Působí jako asynchronní složka.Problémem je i celkové obsazení rolí.Např. Škopkovou hraje hodně špatně A.Gondíková,M.Písařík(42let!)rovněž nevypadá jako 22letý student atd.Ostatní vesměs svoje role značně přehrávají a nepůsobí přirozeně.Zajímavá a funkční je scéna.Muzikál je doplněn několika výstupy jakoby z 30.let minul.století,které také nezapadají do celkového vyznění muzikálu z české vesnice.Hodn.30%
RaB  20 %
(zadáno: 10.6.2022, počet hodnocení: 232)
přínosný / zajímavý komentář
Edit po shlédnutí i druhých alternací.
Režie je opravdu extrémně nepovedená - levná, trapná, prvoplánová. Ačkoliv Brzobohatý složil krásnou hudbu, k dílu se nehodí. Povedly se choreografie a scéna.
Z obsazení jsou jednoznačně nejlepší I. Korolová a R. Coufalová jako Keliška. Celkem dobrá je i A. Gondíková a poté M. Holec jako Šimon (M. Písařík to bohužel nevyzpívá ale má charisma). V malé roli výborná B. Fialová.
Naopak hrozní jsou oba předsedové - Genzer i Vydra. J. Kretschmerová přehrává a je afektovaná. A. Vopletalová roli bohužel také nezvládla (pokusy o herectví se nepodařily). Velké zklamání z N. Ďuricové (umí líp).
JardaK  20 %
(zadáno: 19.6.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Jestli se někdo pokusil opakovat neopakovatelné,tak se mu to nepovedlo.Filmy pana Trošky nejsou žádným uměleckým počinem,ale svou roli pobavit plní úžasně.Opsat slovo od slova repliky a pak do role Šimona obsadit čtyřicátníka?do role vesnických bab dvacítky,
z Cecilky udělat almaru a Jirku místo kluka z vesnice stylizovat do zženštělého Válečka (připomíná dětskou roli pana Ebena),který se trápí,když se v této poloze snaží zpívat?Proč?
Josef připomíná sádrového trpaslíka.Paní Gondíková,sic není typická Škopková,baví.
Skvělá árie z Rusalky alespoň na chvilku dá naději,že je člověk v hudebním divadle.Choreograficky povedené,ale toť vše.
Ddana  70 %
(zadáno: 17.6.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dobré představení, užili jsme si ho. Taneční company skvělá!
Lukáš Sýkora  20 %
(zadáno: 9.8.2022, počet hodnocení: 29)
Jakubson  20 %
(zadáno: 17.6.2022, počet hodnocení: 94)
Vanesa01  70 %
(zadáno: 16.6.2022, počet hodnocení: 17)
Mapinho  70 %
(zadáno: 13.6.2022, počet hodnocení: 39)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.