Karlovarské městské divadlo

Hra, která se zvrtla

Premiéra: 26.6.2021
Koprodukční inscenace Západočeského divadla v Chebu a Karlovarského městského divadla. Premiéra bez diváků v lednu 2021.
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Michaela Semotanová. Režie: Zdeněk Bartoš.
Úspěšná komedie o ochotnickém kroužku, který se rozhodne nastudovat anglický detektivní thriller. Své rozhodnutí realizuje se záviděníhodným nadšením a nezáviděníhodnou neschopností...
Karlovarské městské divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
94 %
9491000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šárka Vojíková  100 %
23.6.2022 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Padalo,co mohlo a dost možná i to,co nemohlo.Padaly kulisy,padali herci, padali herci s kulisami.Až jsem z toho málem spadla i já.U téhle hry vlastně divák ani neví,co se zvrtlo plánovaně,a co se prostě zvrtlo, což já mám u her ráda...
Tolik vzletů a tolik pádů a to doslova,za něco málo přes dvě hodiny.
Tohle byla opravdu jediná hra,u ketré jsem si přála,aby už byl konec jen, aby se hercům nic nestalo.
Hlavně jsem ale ráda,že se nikomu z herců (snad) nic nestalo...
Jinak opravdu nemám co vytknout,jelikož mi během hry doslova došla slova....
Koeman2  90 %
2.11.2021 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Kterak se ochotnický spolek rozhodne nastudovat anglický detektivní thriller Vražda na panství Haversham a co se všechno nestane. No řachanda je to náramná, až jsem se chvílemi bál o zdraví herců. Skvěle secvičené, jinak by to nemohlo fungovat, tak jak to fungovalo. Bravo chebské (v koprodukci s karlovarským) divadlo! Pobavilo náramně.
Lenin79  100 %
8.10.2021 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Boží! Herecké výkony (za mě nejlepší J. Skopec, D. Mišák, V. Braunreiter) ale i ostatní výborní. Perfektní scéna! Humorná oddechovka, která rozhodně nenudila. Vivat Západočeskému divadlu...
TheARTre  90 %
30.6.2021 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Boží, skvělý, výborný! I na to, že je představení dlouhé, tak se ani chvilku nenudíte. Šermířská scéna V. Čelebiće a D. Mišáka mě dostala absolutně do kolen a právem si zasloužila obrovský potlesk! Chebské divadlo opět ukazuje, že je široko daleko nejlepší.
RaB  80 %
25.6.2021 | 280 hodnocení
+ souhlasím
Chebské divadlo činohry prostě umí.
I další premiérová inscenace nepostrádá vtip, svižnost a dobré herectví (zejména Vuk Čelebic, M. Hniličková a v první půli také Daniel Mišák).
Nicméně hra by šla o některé scény proškrtat. Zejména druhá půlka už se opravdu hodně táhne a 2,5 hodiny jsou prostě dost na tento typ hry.
Marketa.J.  90 %
26.6.2022 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Hra, která se zvrtla je o tom, že se na jevišti všechno zvrtne. A to parádně. Paní vedle mě to asi trochu nepochopila neboť to neustále jízlivě komentovala a na druhou polovinu již nepřišla. Já jsem tuhle Hru viděla již loni po covidové pauze a náramně jsem se u toho bavila. A tak jsem, rok na to, vyrazila opět a tentokrát dokonce i v původním obsazení. Vuk Čelebič (co si pamatuji) byl vtipný, ale Petr Németh to pozvedl ještě o několik levelů víš. Vždy když tam vběhl, tak svojí energií sebral veškerou moji pozornost.
Líbí se mi na té hře, že ať se stane cokoliv reálně-nereálné, tak nikdy nepoznám, co byl záměr a co třeba omyl. Bravo!
Beri Novotná  100 %
22.6.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Krátce řečeno:,, Co mohlo, to spadlo". Nejen že děj jako takový je zajímavý ale skvěle jsem se u toho i zasmála. Nenapadá mě žádná,, chyby'',která by mi tam chyběla. Jednoznačně to bylo skvělé. (Několikrát jsem se strašně vylekala a doufám že se žádnému z herců nic nestalo.)
VlastaCepy  100 %
29.10.2021 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Dnešní vystoupení Chebského souboru bylo jako vždy hvězdné! Díky této komedie jsem omládl o 50 let :) opět se opakuji, ale Daniel Mišák byl zrozen pro divadlo, obě jeho postavy patří k tahounům této hry a Chebské divadlo musí být hrdé na takto skvělého a versatilního herce, o kterém ještě uslyšíme v pražských divadlech a nejen tam! Výborná byla také Tereza Švecová, která se do role opravdu položila a na konci představení mi ji bylo opravdu líto (snad nejsou modřiny). Viktor Braunreiter zase se svým klidem a rozhledem dodával celé hře pocit reálnosti. ZDCH, jsem pyšný být z Chebu.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.