Komorní činohra

Kolo kolo mlýnský

Premiéra: 22.4.2018 | 1:35x
Překlad: Kateřina Holá. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Texty písní: Klára Suchanková, Brigita Cmuntová. Režie: Jiří Bábek.
Poslední uvedení: listopad 2021.
Velmi vtipná hra o velmi bolestivých věcech. Neobvyklý milostný příběh o intimitě, která mezi hlavními postavami, chlapcem a dívkou, vzniká, až když se jeden druhému otevřou a odhalí své šrámy. Během dalších třiceti let je znovu svádí dohromady nové úrazy na těle i na duši. Dva nedobrovolní outsideři, kteří se dostali do životních rolí, po kterých netoužili, ale které se snaží hrát co nejopravdověji v situacích plných černého humoru...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Komorní činohra
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8041000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
29.5.2018 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Sečteno a podtrženo, Kolo kolo mlýnský je řemeslně dobře udělaná inscenace, jak jsem z KoČky zvyklý. Na co už ovšem zvyklý nejsem, to je výběr textu, v němž postavám naprosto nemůžu věřit. Ale vy ten problém třeba mít nebudete. Více viz blog.
Lukáš Holubec  70 %
2.5.2018 | 735 hodnocení
+ souhlasím
Nádherný text o lásce a roztomilé potřebě spřízněné duše, s níž se v našem krutém světě dá přežít, byť s mnoha šrámy na těle i duši, je zabalen do drsné slupky černého humoru s příchutí ironie. Stejně jako se prolínají dvě časové roviny, vinou se mezi sebou i specifická něha a porozumění, jež jsou jedním ze základních stavebních kamenů povedené inscenace. Dalším jsou pak výtečné výkony I. Machalové a P. Halíčka, to vše v citlivé režii J. Bábka, tak jak je divák Kočky zvyklý. Rád bych si jen dokázal odmyslet i chvílemi pomalejší tempo a hlavně hudební podkres v čele se zpěvem. Avšak doporučuji!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barčí  80 %
18.1.2020 | 44 hodnocení
+ souhlasím
S textem jsem se velice ztotožnila, možná proto se mi představení tak zarylo do paměti.
Ivo Železný  80 %
25.4.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
A zase dobré dívadlo. Jen se nenechte zmást nálepkou komedie. Zas tak moc se nezasmějete. Zato si budete moct vychutnat průvodní zpěv a dost magickou živou hudbu na basklarinet.

Stejně je to rozežranost. Dobré dívadlo pro 30 - 50 diváků. Díky bohu za ty dary.

Jinak převelice sympatický prostor, dost nový. Slušné víno, na divadelní kavárny vynikající, za velmi přívětivé ceny.
Martin21  80 %
30.1.2019 | 457 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavá hra, na jejíž téma se lze dívat různě. I. Machalová opět ukázala, že je talentovaná a výborná herečka!
Patrik2709  80 %
4.5.2018 | 38 hodnocení
+ souhlasím
Ako ked sa na zamrznutom jazere rozfuka sneh, zasvieti slnko a zrazu je tak jasne, co je v zivote najdolezitejsie. Dalsi skvely kus, ktory opat dokazuje velmi pozorny vyber do repertoaru Komorni cinohry. Dve postavy, s ktorymi sa mozno radsej nechceme uplne stotoznit a sucasne ich dokazeme v mnohych situaciach tak dobre pochopit. Zdanlivo tak vzdialeni a pritom tak blizki - nam, aj jeden druhemu. Obdivuhodne vykony oboch ucinkujucich, ktori pocas celej hry nezidu z javiska.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.