Komorní činohra

Rajiv Joseph

Kolo kolo mlýnský

Premiéra: 22.4.2018. Překlad: Kateřina Holá. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Jiří Bábek.
1:35x


Velmi vtipná hra o velmi bolestivých věcech. Neobvyklý milostný příběh o intimitě, která mezi hlavními postavami, chlapcem a dívkou, vzniká, až když se jeden druhému otevřou a odhalí své šrámy. Během dalších třiceti let je znovu svádí dohromady nové úrazy na těle i na duši. Dva nedobrovolní outsideři, kteří se dostali do životních rolí, po kterých netoužili, ale které se snaží hrát co nejopravdověji v situacích plných černého humoru...
Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Komorní činohra
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 70 %
Termíny představení
29.1. (Út) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo Troníček]

20.2. (St) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo Troníček]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 50 %
(zadáno: 29.5.2018, počet hodnocení: 1542)
přínosný / zajímavý komentář
Sečteno a podtrženo, Kolo kolo mlýnský je řemeslně dobře udělaná inscenace, jak jsem z KoČky zvyklý. Na co už ovšem zvyklý nejsem, to je výběr textu, v němž postavám naprosto nemůžu věřit. Ale vy ten problém třeba mít nebudete. Více viz blog.
Lukáš Holubec 70 %
(zadáno: 2.5.2018, počet hodnocení: 569)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherný text o lásce a roztomilé potřebě spřízněné duše, s níž se v našem krutém světě dá přežít, byť s mnoha šrámy na těle i duši, je zabalen do drsné slupky černého humoru s příchutí ironie. Stejně jako se prolínají dvě časové roviny, vinou se mezi sebou i specifická něha a porozumění, jež jsou jedním ze základních stavebních kamenů povedené inscenace. Dalším jsou pak výtečné výkony I. Machalové a P. Halíčka, to vše v citlivé režii J. Bábka, tak jak je divák Kočky zvyklý. Rád bych si jen dokázal odmyslet i chvílemi pomalejší tempo a hlavně hudební podkres v čele se zpěvem. Avšak doporučuji!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Patrik2709 80 %
(zadáno: 4.5.2018, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Ako ked sa na zamrznutom jazere rozfuka sneh, zasvieti slnko a zrazu je tak jasne, co je v zivote najdolezitejsie. Dalsi skvely kus, ktory opat dokazuje velmi pozorny vyber do repertoaru Komorni cinohry. Dve postavy, s ktorymi sa mozno radsej nechceme uplne stotoznit a sucasne ich dokazeme v mnohych situaciach tak dobre pochopit. Zdanlivo tak vzdialeni a pritom tak blizki - nam, aj jeden druhemu. Obdivuhodne vykony oboch ucinkujucich, ktori pocas celej hry nezidu z javiska.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.