Lenka Vagnerová & Company

Lenka Vagnerová

Amazonky

Premiéra: 1.11.2017. Výprava: Michal Heriban. Hudba: Tomáš Vychytil. Light design: Michal Kříž. Koordinátor bojových scén: Radek Mačák. Choreografie a režie: Lenka Vagnerová.
1:10x


„Amazonky. Národ mýtických žen, válečnic, jejichž zuřivá síla a nemilosrdnost daly vzniku bizarním příběhům....“
Fanny Barrouquére - nominace na Cenu Thálie 2017
Cena Divadelních novin za sezonu 2017/2018 v kategorii taneční a pohybové divadlo
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 1542)
přínosný / zajímavý komentář
Lenka Vagnerová prostě umí, to není nic nového. Stejně jako to, že má zdatné tanečnice. Funguje též propojení s hudbou i hudebníky. Přesto nejsem z celku tak nadšený jako ostatní, sice jsem viděl strhující energii, ale nestrhla mě, snad šlo o projev mé nechuti redukovat člověka na elementární násilí, snad byla Vagnerová v naplnění svého záměru až příliš dobrá.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 1358)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Souhlasně podtrhuji vše kladné v ostatních hodnoceních a doplním, že absolutně nezkrotná energie, kterou čtveřice neuvěřitelných Amazonek magnetizuje každou vteřinu originální performance, nevymizí zdaleka se závěrečným potleskem. Vydatný náboj jsem si odnesla z hlediště s sebou a sama jsem zvědavá, jak dlouho tuhle bojovnou sílu budu upouštět.
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 728)
přínosný / zajímavý komentář
Intenzivní nářez syrovosti, výbušnosti, bojovnosti, síly a násilí. Bij, zabij! Já nebo ty! Je to bezpochyby strhující a některé scény vás doslova pohltí. Zvláště v kombinaci s impulsivní, nabitou hudební složkou, které všechny scény krásně doplňuje. Přesto místy toho na mě bylo už přespříliš a měl jsem i pocit, že se to nikam moc neposouvá. Což v zásadě ano a nemusí to být nutně jen špatně. V každém případě se L. Vágnerové povedl další výtečný kus, jenž je opět originální a dosti odlišný vůči těm předchozím. 75%
Michal Novák 90 %
(zadáno: 5.11.2017, počet hodnocení: 994)
přínosný / zajímavý komentář
Amazonky jako symbol extrémistických pnutí ve společnosti, jako důkaz snadného sklouznutí do záhuby, když agrese si podá ruku s letargií a provokace je metoda. Strhující fyzické divadlo se tedy odráží od živého tématu a čtyři fantastické performerky vydají za celý zástup krvelačných Amazonek. Promyšlená struktura místo katarzní tečky dovede diváka spíše k úžasu. Gradující podívaná za doprovodu extatické hudby (bubny, el. kytara, synťák - zvuky až děsivé) pracuje s dynamickou choreografií a v závěru akrobacií, divadelní zkratkou, perfektním light designem a vyznačuje se velkou originalitou.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Petra. 70 %
(zadáno: 19.1.2019, počet hodnocení: 36)
Vaklav 80 %
(zadáno: 10.11.2018, počet hodnocení: 170)
přínosný / zajímavý komentář
Chvílemi extrémně strhující, chvílemi zas až tak ne, ale rozhodně jsem si konec ještě nepřál...
Krvavé scény byly skvěle děsivé - snad z uvolnění, snad ze strachu, jsem se musel s odvráceným zrakem až smát a bát - prostě to muselo nějak ven.
A pořád jsem si kacířsky říkal - takhle to dopadne, když ty lepší polovičky necháme delší dobu bez spolu dozoru (dámy snad prominou).
Boučková 70 %
(zadáno: 13.9.2018, počet hodnocení: 18)
Marcela 80 %
(zadáno: 6.2.2018, počet hodnocení: 390)
Osgood 90 %
(zadáno: 12.12.2017, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
95% Z tohoto představení jsem zcela ztratil hlavu:-) a po děkovačce jsem nedokázal vydat ani hlásku:)) Fámozní, nezastavitelná, neuvěřitelně fyzicky i emočně nadupaná performance čtyřech ztepilých tanečnic mi chvílemi nedovolila víc než jen zírat v němém úžasu a obdivu. Ještě dlouho po návratu domů jsem nemohl usnout. Dění na scéně nelze popsat slovy, to musíte vidět respektive zažít:-) Tohle tedy není žádný příběh ve stylu Wonder Woman. I když neskutečná Fanny Barrouquére bezpochyby Wonder Woman je:-), též ostatní děvčata jsou z jiného světa:-) 11.12.2017
Jirkan 90 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
27.11. 2017: Ač jsem si v jeden moment říkal "Co dál?" a hlavy mužů jsem považoval za zbytečně konkrétní prvek, tak je třeba uznat originalitu, jinakost, nápaditost, světla, hudbu a v neposlední řadě chválím všechny protagonistky. Jejich energie po celou hodinu a kus je tak obdivuhodná, neupadající, jiskřivá, bezedná, nevyčerpatelná, nekonečná... Nechal jsem se jimi uchvátit a po děkovačce jsem nabyl dojmu, že jsem ošizen - bylo to krátké (a pak jsem zjistil, jak čas je relativní).
PeeDee 70 %
(zadáno: 2.11.2017, počet hodnocení: 25)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.