Letní shakespearovské slavnosti

Hamlet

Premiéra: 27.6.2017 | 2:15
Překlad: Martin Hilský. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudba: Michal Novinski. Úprava a režie: Michal Vajdička.
Jedna z nejtíživějších Shakespearových tragédií propojuje rodinná i politická dramata. Králův syn se nedokáže smířit s úmrtím svého otce. Nedokáže se smířit ani se svým strýcem, jenž si vezme za ženu jeho matku. Hamlet je přesvědčen, že otcova smrt a strýcova svatba spolu úzce souvisejí. A proto se rozhodne pravý důvod otcovy smrti odhalit.Ukazuje se však, že odhalení křivdy není to nejtěžší. Mnohem obtížnější je vyrovnat se s ní a otce pomstít...
Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
61 %
Uživatelé
60 %
601011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (106)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  60 %
(zadáno: 6.8.2020, počet hodnocení: 214)
+ přínosný / zajímavý komentář
Velmi obtížné hodnotit. Vajdička Hilského nádherný text osekal tak nemilosrdně, že zmizely nejen klíčové monology (Jak mistrovský kousek je člověk, Náš synovče a synu, Být či nebýt), ale hlavně většina důležitých dějových oblouků a motivace všech postav. Nelze tak pochopit vývoj Ofélie a její vztah k Hamletovi, u Gertrudy je zase až přemrštěně zdůrazňována mateřská láska hraničící s Oidipovským komplexem. Horacio jako Hamletovo alter ego nemá opodstatnění, byť vlivem něho je konec natolik neortodoxní.Jde tu spíše o zhuštěné rodinné drama, ale to v tomto případě nestačí. Malou kompenzací je vynikající hudba M. Novinského.
Iva Bryndová  60 %
(zadáno: 3.8.2018, počet hodnocení: 290)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%: Zaujaly mě úpravy, škrty (vyjma Ofélie), vyznění postav; ocenila BYCH celou inscenaci, kdyby se hrála v jiném prostoru. Režisér přiznává, že chtěl vytvořit komorní inscenaci, čemuž ale prostor, kterému není uzpůsobená scéna, nevyhovuje. Bludiště lamp je estetické, ale (zřejmě) bez hlubšího významu a velké množství děje na podlaze a před scénou diváci od desáté řady nevidí, čímž jim ve hře uniká spousta podstatného a společně s tím se vytrácí veškerý pocit ze hry i její atmosféra. A ačkoli herecké výkony jsou velmi dobré, i ty v obrovském prostoru trochu zanikají. Skvělí Plesl, Vlasáková.
Lukáš Dubský  60 %
(zadáno: 2.8.2018, počet hodnocení: 892)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Vajdičkova úprava Hamleta je celkem radikální - zmizela řada postav i filozofických pasáží (včetně slavného Být, či nebýt). Je to tedy spíše sevřené rodinné drama, které disponuje slušnými hereckými výkony. Škrty přesto charaktery postav poněkud zplošťují, i když se režisérovi v některých případech povedl zajímavý a neobvyklý výklad postav. Nejvíce mě asi zaujalo pojetí Horacia, který je pouze Hamletovým alter egem, částí jeho mysli. Více viz blog (více v článku na blogu)
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 23.11.2017, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Komorní inscenace, která zaujme originálním výkladem některých postav (Horacio, Polonius) a situací (výstupy herce, závěrečná scéna aj.), v sobě obsahuje i spoustu příjemného humoru (i když některé přidané vtípky mohly být pečlivěji rozpracovány). Herecky vyrovnané, inscenaci vévodí zejména přirozené herectví V. Kubařové a L. Vlasákové. Stejnou pochvalu si však zaslouží i ostatní (zejména pak L. Hampl v roli Polonia). Je jen škoda, že tento Hamlet nevznikl pro příhodnější prostor. Určitě by se z něj stala událost. Takto spoustu té krásy „ukradlo“ prostředí Královské zahrady.
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 6.10.2017, počet hodnocení: 1694)
+ přínosný / zajímavý komentář
Z Shakespearovy tragédie vybral M. Vajdička, co se hodilo jeho vidění a společně se souznějícími herci dovedl svůj záměr do celku, který smysl dává a často přináší i zvláštní souvislosti. Podobně jako v případě Vajdičkova Othella, uvedeného na LSS v roce 2015, se bohužel výklad míjí s venkovním prostorem. Tentokrát herci intenzivněji používali vnějškové prostředky a humorná odlehčení, ale ty naopak vedly k jistému odchylování se od podstaty výkladu. I této interpretaci by více slušel uzavřený, nejlépe komorní sál.
Lukáš Holubec  70 %
(zadáno: 30.8.2017, počet hodnocení: 670)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ponechám-li stranou technickou stránku věci a neskutečně trapně vyobrazenou postavu Rosencrantze, jsem velmi rád, že v LSS tentokrát nevsadili na divácky vděčný mainstream, ale skrze kvalitu "lidí z Dejvic" uvedli hru, která se nebojí být sestřihaná na dřeň. Strohost, hravost a zaměření se na psychologii postav, především pak na vztahy mezi nimi, to jsou jen některé aspekty Vajdičkova Hamleta. Výraznou předností je pak obsazení Jaroslava Plesla do role Hamleta, kterou už jednou ztvárnil. Myslím, že jeho zkušenost inscenaci dosti pomohla. A nejvíce pak oceňuji nápadité uchopení postavy Horacia.
Michal Novák  60 %
(zadáno: 4.7.2017, počet hodnocení: 1068)
+ přínosný / zajímavý komentář
Když se koncepce letní inscenace nepotká s prostorem… Pro 26řadé auditorium bez elevace tohle je faux pas. Ruchy z okolí celkem v pohodě, zvučení si prostor přesto žádá, snímání hlasů (a zvuků) „odspoda“ však není úplně šťastné. Co vnímá ta jevišti bližší polovina hlediště? Dráždivou shakespearovskou esenci, která vtahuje svým minimalistickým pojetím a zpřítomňující civilností. Sledujeme drakonicky seškrtanou podobu známé tragédie, kde nezbylo místo na filozofický rozměr (i „být, či nebýt“ je shozeno) ani na Oféliino šílenství. Inscenace sleduje své téma: neurózy a zkratkovitosti naší doby.
Jan Pařízek  50 %
(zadáno: 3.7.2017, počet hodnocení: 794)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Určitě to není z mého pohledu úplně špatné zpracování, ale přesto mě to příliš nezasáhlo. Líbil se mi zvolený humor i způsob pojetí Hamletova šílenství. Zvláště v první části vzniklo několik velmi povedených scén a mohu říci, že jsem se nijak nenudil. Nicméně zvolené tempo v druhé části působilo až příliš uspávacím dojmem. Více škrtů způsobilo též složitější interpretaci některých činů a motivů postav. Závěrečnou scénu jsem tak sledoval již spíže s odtažitým dojmem. Nemohu však nepochválit skvělého J. Plesla, jenž si mě ve své titulní roli rozhodně získal. 55%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Formanka  60 %
(zadáno: 1.10.2021, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Nic moc zajímavého jsem neviděla. Text mám ráda,ale tohle zpracování...
Pedro72  60 %
(zadáno: 3.8.2021, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Je to spíše představení a la Shakespeare než původní hra. Děj se odehrává překotně a vývoj postav není příliš uvěřitelný.
Moony  10 %
(zadáno: 1.8.2021, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Jediným plusem Hamleta na LSS je opravdu vydařená hudba, jinak je vše špatně. Nesmyslně osekané charaktery a motivace postav (Veronika Kubařová jako Ofélie prakticky nemá co hrát) a hloupé až nevkusné vtipy (za tu parodii homosexuality by se měli stydět všichni, kteří se na tomto díle podíleli a podílejí) sráží Hamleta na úplné dno. Zamrzí o to víc, že 3/4 obsazení tvoří herci z DD.
Annikka  90 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 127)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dohromady 4× a Jaroslav Plesl byl božský pokaždé.
Slamajak  60 %
(zadáno: 16.8.2020, počet hodnocení: 48)
přínosný / zajímavý komentář
Hamletů už jsem pár viděl a ten poslední z Británie s Cumberbatchem a nejlepší Ofélií a Gertrudou všech dob mě asi moc rozmazlil. Tohle bylo scénograficky fajn, herecky pěkný, hudebně super, ale dramaturgicky dost mimo moje chápání (nevadilo by mi vypuštění slavných pasáží, ale hlavní fuj za to, co úprava udělala s Ofélií, a za to, že na konci se zničehonic zjeví Laertes, trošku to vyvažuje relativně neotřelé pojetí konce). No a závěrem - v mých očích to dost srážela neustálá potřeba dělat z toho komedii a za každou cenu tam nacpat odkaz na Babiše a spol. ("řekněte jméno! kampaň!" - proč?!).
BarboraSalome  20 %
(zadáno: 8.8.2020, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Fraškovitého Hamleta opravdu nemusím.Hamet,který neřekne ,,Být či nebýt".Na flétnu se píská Nad Tatrou sa blýská...Proč.V půlce jsem odešla.
Karel1964  60 %
(zadáno: 6.8.2020, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace viděna na Pražském Hradě ze třetí řady, takže se scénou jsem problém neměl. I výkony pana Plesla a Šimčíka jsou skvělé. Problém nebylo ani vynechání "Být či nebýt".
Problémem pro mě bylo, že inscenace působila zmateně. Ořezání některých charakterů vneslo trochu zmatek do motivace jejich počínání. A hlavně mi přišlo, že v první polovině představení to byla tak trochu komedie a v druhé už nezbylo příliš času na vysvětlení jednání postav. Z druhé půlky se pro mě stal masakr zelenou pistolkou.
Celkově poněkud nevyrovnané představení.
TomD  40 %
(zadáno: 1.8.2020, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Celé mi to připomíná historku o tom, jak Šafránek a Kendy hráli divadlo. Hamleta každý zná a nikdo na něj nechodí proto, aby zjistil, jak to dopadlo. Tak z něj vysekáme půlku textu (včetně "tobeornottobe" a "synovče a synu") a přidáme něco z Kameňáku, aby si to užily i zájezdy z venkova (Hamlete, co to tady jedeš za kampaň). Výsledkem je smíchy hýkající publikum, vděčné standing ovation a komentář dvacátníka přede mnou: "nevím, jak to psychicky vydržím, místy je to strašně dobrý, ale místy jak kdyby to psalo šestiletý dítě".
Avlis  100 %
(zadáno: 30.7.2020, počet hodnocení: 119)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představení,předčilo naše očekávání. Moc jsme si to užili a můžeme jen doporučit. Jaroslav Plesl byl skvělým Hamletem a kdo nás opravdu mile překvapil, byl Ladislav Hampl. Jedno z nejlepších představení letních Shakespearovských slavností, které jsme navštívili.
Noc17  100 %
(zadáno: 16.9.2019, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Miluji Hamleta, viděla jsem hodně inscenací, včetně těch např. v Londýně a tato byla jednoznačně nejlepší, civilnost herců, hlavně Jaroslava Plesla, který Hamletovu šílenství dokázal vtisknout s neuvěřitelnou lehkostí - OPRAVDOVOST a UVĚŘITELNOST, smekám a velmi doporučuji
M217  70 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké obsazení a trochu horší režie. Trochu mi vadilo až moc velké krácení scén.
Carevic  80 %
(zadáno: 31.7.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Bavilo i z 26. řady.
KSnow  40 %
(zadáno: 31.7.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
+ výklad Horatia či hrobníka
+ hudba

- kompletní asasinace postav Ofélie, Laerta či Claudia
- neúčelné škrtání kterým úplně zmizela hloubka či motivace téměř všech postav
- jedinou "modernizací" byl mobil a pistole, jinak se tvůrci ani nesnažili
- absence filosofických pasáží
- změna v závěrečné scéně měla asi překvapit, ale až na Hamleta/Horatia to emočně vůbec nefungovalo
- špatné herecké výkony (nenechávejte Čermáka hrát nic jiného než tu jeho klasiku)
- skoro padesátníci hrající dvacátníky - proč?? zrovna tady se nedá vymlouvat na omezený soubor, a úplně to mění dynamiku hry
LavinieCamui  40 %
(zadáno: 16.6.2019, počet hodnocení: 310)
přínosný / zajímavý komentář
Asi nejhorší inscenace Hamleta, co jsem kdy viděla. Seděla jsem ve třetí řadě, tak mi komornější pojetí hry nevadilo, ale režijní koncepce mi vůbec nesedla. Herci nebyli špatní, Jaroslav Plesl byl jako vždy výborný, ale přesto mě to nezasáhlo. Mnohem lépe vyznělo režijní zpracování Miroslava Krobota v Dejvickém divadle též s Jaroslavem Pleslem v titulní roli.
Monulinka  70 %
(zadáno: 24.11.2018, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Budu opakovat již vyřčené - hra je díky škrtům svižnější, ale něco prostě chybí (Ofélie). Bavilo mě originální pojetí Horatia a vložené vtípky a moderní prvky. Herecky výborné především od J. Plesla, L. Vlasákové a L. Hampla. Výtku k prostoru bych také měla, ale naštěstí jsem seděla blízko, zadní část hlediště si představení užije asi mnohem méně, škoda.
Marcellina  50 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
To bylo zvláštní pojetí Hamleta. První polovina byla naprosto komická, a zdařile, až nás zajímalo, jak se z toho vymotají v tragickém závěru. Bohužel se to nemohlo povést, když je hra míněna jako tragédie. Takže dávám jen 50% za první polovinu, zlom do tragična byl vyloženě křečovitý. Vyzdvihuji herecké výkony pana Plesla a paní Vlasákové, naopak výkon paní Kubařové byl rozpačitý.
Eviik  70 %
(zadáno: 12.8.2018, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenaci nelze upřít originální koncepci. Text je proškrtaný až na samou kost, díky čemuž je hra celkem svižná. Na druhou stranu ale spousta postav nedostává tolik prostoru, kolik by si zasloužili (zamrzelo třeba u jinak skvělého Hynka Čermáka v roli Claudia). Úplně mě také nesedělo pojetí Ofélie, naopak originální bylo pojetí Horacia. Velmi silnou stránkou je i obsazení v čele s výborným Jaroslavem Pleslem.
Čiko  60 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 774)
přínosný / zajímavý komentář
55% Koupit si lístek na tento komornější typ představení do 25.řady byla zkrátka chyba.
Michalmusek  90 %
(zadáno: 4.7.2018, počet hodnocení: 234)
přínosný / zajímavý komentář
Povedené letní představení.
Fedorocko  60 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 593)
přínosný / zajímavý komentář
Světlé oamžiky střídaly ty horší. O trošku lepší průměr. Nic víc.
Pavel.Tomas  80 %
(zadáno: 8.9.2017, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Zkrácená verze Hamleta se skvělým Jardou Pleslem. Díky moc Dejvickému divadlu. Netušil jsem, že Hamlet může být taková zábava :-)
Frankovka  80 %
(zadáno: 3.9.2017, počet hodnocení: 229)
přínosný / zajímavý komentář
V devate rade me to bavilo. A premena toho "nemce" na hrobnika me nadchla. Pro me to byl zazitek. Jen ta prestavka mohla byt delsi.
Milans  10 %
(zadáno: 30.8.2017, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Přežil jsem představení až do konce, ale i Hamlet na LSS byl pro mě velikým zklamáním. Snaha o dobovou aktualizaci Shakespearovi v mém vnímáni nesvědči. Strohá scéna mi nevadí, chálu že za hluk okolí (auta, rockový koncert) pořadatelé až tolik nemohou, ale mobily a pistole se už dostávají za hranu a vulgarizace, sexuální exhibice, trapné - rádoby humorné scénky k shakespearovské tragenii nepatří. Po této další trpké zkušenosti už ne - mé příští léto bude bez LSS.
Erezka  0 %
(zadáno: 28.8.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
To je poprvé, co jsem z představení odešla o přestávce. Mám ráda moderní pojetí, zde se to ovšem obloukem minulo mému vkusu. Odříkávání archaického textu proložené pitvořením. Vážně mi není jasné, co je v roce 2017 vtipného na parodování homosexuálů "přihřátými gesty". Humor se dá jistě dělat i dost nápaditěji.
Pokud jde o místo konání, byla jsem rozčarovaná, že židle stojí všechny v jedné rovicě. Jeviště také mohlo být min o 0,5 m výš. Z 20. řady, která nebyla zdaleka poslední, jsem viděla hlavně hlavy ostatních diváků. Rozhodně ne scénu.
Marsed  50 %
(zadáno: 23.8.2017, počet hodnocení: 151)
přínosný / zajímavý komentář
Dovedu si toto zpracování představit na menší scéně. Bohužel prostor mi připadal prázdný, nevyužitý. První část byla místy zdlouhavá, rádo by vtipné pasáže mne neoslovily. Celkově tato hra byla pro mě zklamáním. Jeviště by mohlo být výš postavené, scény odehrávané na zemi vůbec nebyly vidět. Myslím si, že Shakespearovské slavnosti by si zasloužily lepší propracování ( ozvučení, elevacii, atd.)
Irena  60 %
(zadáno: 21.8.2017, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Vzhledem k hodnocení a příšernému zážitku v předloňském roce (Romeo a Julie) jsem se docela představení obávala. Naštěstí zbytečně. Ano, vyškrtaný text chyběl a představení mě nezasáhlo, ale slušné divadlo to bylo. Dobří herci, kteří bohužel měli málo prostoru, ale scéna Gertrudy a Hamleta se povedla. Rovněž vtipný nápad divadelního představení se mi líbil. Situování u Míčovny nebylo vůbec špatné - jen moc v rovině a nevím, ale provoz mě netušil vůbec. Zvon ze sv. Víta zněl magicky. Za mě 65%.
Terezak  60 %
(zadáno: 15.8.2017, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Moderní pojetí, které by se, spíše než na letní scénu, hodilo třeba do nějakého komornějšího prostředí. Mě, jakožto diváka spíše konzervativnějšího, příliš nenadchly moderní prvky typu "hlas otce promlouvající ze smartphonu".
Celkově to na mě působilo poněkud nevýrazným dojmem, kdy vypíchnout se dá snad jedině scéna, výkon J. Plesla a vtipná scénka s hereckým představením.
Jan456  80 %
(zadáno: 3.8.2017, počet hodnocení: 188)
přínosný / zajímavý komentář
Tato forma zpracování mi vyhovovala - zejména seškrtání postav s tím, že se větší důr klade na představitele hlavních rolí. Začátek, kdy na jevišti běhá Ofelie s mobilem jsem lehce rozdýchal a pak se už jen příjemně bavil a s obdivem hleděl na výkony zejména J.Plesla, L.Vlasákové. Nebyla zda žádná hluchá místa a potlesk ve stoje na závěr (v Brně) si myslím, že byl zasloužený!
Papirek32  100 %
(zadáno: 20.7.2017, počet hodnocení: 150)
přínosný / zajímavý komentář
Z první řady na Špilasu jsem se bavil královsky, ozvučení je ale opravdu "tragické", jak zde bylo již několikrát zmíněno.
Kapybara_2  80 %
(zadáno: 17.7.2017, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Chápu, že tohle moderní pojetí a prokrácení původního textu nesedne každému. Mně ale - možná i proto, že jsme seděli hned ve druhé řadě - sedlo dokonale. Herecké výkony spíše civilní a skvělé, atmosféra působivá, některé scény překvapivě vtipné a některé výklady zajímavé (celou cestu z představení jsme například řešili, co to, sakra, mělo s tím Horaciem znamenat). Výstupy typu rozebírání chrchle na zemi bych sice oželela, ale celkový dojem určitě pozitivní.
Lucy1905  90 %
(zadáno: 12.7.2017, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Velice povedená hra u které mi nevadilo moderní pojetí. Jaroslavu Pleslovi se skvěle dařilo střídat humorné šílenství s vážností. Hudba i styl humoru mi k tomuto představení vyhovovaly. Letní shakespearovské slavnosti navštívím určitě i příští rok.
Golftom  50 %
(zadáno: 11.7.2017, počet hodnocení: 48)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavě seškrtaný Hamlet, jednoduchá scéna a netradiční nápady. Některé vtipy byly trochu navíc, některé motivy nerozvinuté. Celkové hodnocení ale sráží ?technické? věci okolo. Ruchy z ulice by ani tak nevadily. Horší bylo ozvučení na ruchové mikrofony a veliké hlediště v rovině; aspoň jeviště mohlo být výše. Dojem pak zkazilo neustálé napomínání hostů jak malých capartů (položit kabelku na kamenné zábradlí opravdu není zločin, ani stoupnout na trávu ? park je místo pro život, ne muzeum) a zákazy všeho druhu. Vše dokonalo zavření bočního východu a odsouzení diváků k tlačenici ve stádu.
Mraki  90 %
(zadáno: 10.7.2017, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Věřím že první řady by hodnotili velmi vysoko, já ze 14. už měla problém vidět pravou (a samozřejmě spodní část + ještě hráli před podiem?!) Herci z Dejvickýho mě nikdy nezklamou a Plesl ještě předčil očekávání. Výborná hudba. Nejvíc mi zážitek kazili spoludiváci s mobilama, oříškama a cinkajícím alkoholem..

edit: po shlédnutí z předních řad (a možná i po lepším sehrání koncem sezóny) měním hodnocení.. za mě zatím nejlepší provedení Hamleta, co jsem viděla v ČR
Ba-jo  40 %
(zadáno: 10.7.2017, počet hodnocení: 220)
přínosný / zajímavý komentář
S tímto provedením Hamleta jsem se nějak nedokázal ztotožnit. Brutálně seškrtaný text i tak chvílemi nudil, scéna byla nezáživná a moc jsem jí nepochopil, jen herecké výkony jakžtakž držely celé představení nad hladinou...další z řádky zklamání v rámci LŠS.
Jirkan  70 %
(zadáno: 8.7.2017, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
7.7. 2017: Ne úplně využitá nápaditá scéna, nevysvětlené šílenství Hamleta a Ofelie se spojuje s nápaditostí spojení některých postav, s jiným (a pro mne velmi zajímavým) výkladem některých situací (především závěru) a velmi zajímavými hereckými výkony (především Jaroslav Plesl, Lenka Vlasáková a Ladislav Hampl). To vše ještě podtrhuje tuto reprízu fakt, že minimálně třetina se hrála za deště. Inscenace stojí trochu dál za Othellem (téměř) stéjného tvůrčího týmu. Obdiv, že se tvůrci nebojí hledat trochu jiné souvislosti a významy.
JirkaS  60 %
(zadáno: 7.7.2017, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velká očekávání tentokrát nebyla úplně naplněna. Nevadily mi ruchy ze silnice, prolétající dron (skvělá reakce herců), ani nazvučení zespodu. Vadil mi ale nevyužitý potenciál. Odbýt šílenství Ofélie jednou scénou a nechat ji zemřít mimo jeviště, to je plýtvání potenciálem. I v té jediné scéně šílenství ale V. Kubařová excelovala. Nechápu ani konec, kdy mi přišlo, že se vraždí jen proto, že to divák čeká, ale postavy jednají bez zjevných příčin. Jinak jsou zde k vidění kvalitní herecké výkony a déšť při závěrečné scéně krásně podtrhl smutný konec příběhu. Jsem vcelku spokojen. /viděno 5.7.2017/
Zdarda  60 %
(zadáno: 7.7.2017, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Řekl bych, že je to spíše povedená inscenace, ale z nějakého důvodu u mě docela rychle vyšuměla z mysli. Tolik kritizované zvuky z okolí jsem téměř nevnímal, naopak pobavilo dívání na hodinky při každém odbíjení zvonů. Pravda ale je, že elevace docela chybí. V první části se mi líbil humor i působivá atmosféra. Ovšem i přes brutální škrty se inscenace nevyhnula nudným místům. Škrty také způsobily složitější interpretaci některých činů a motivů postav. Musím pak pochválit skvělé herce, kteří všichni hráli opravdu tu největší ligu.
Orienteering  80 %
(zadáno: 6.7.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Neměla jsem problém s ruchy z okolí (ano, jsou větší, než jsme zvyklí z Hradu nebo HAMU), ani s krácením a moderním pojetím celé inscenace. Moc se mi líbila zvolená hudba. Výkon zvlášť Jaroslava Plesla výborný (u něj jak jinak!).Během Hamletova divadla se herci sami několikrát odbourali, ale nějak nechápu, komu tohle může vadit...Lze asi souhlasit s tím, že v komornějším prostředí by celá inscenace vyzněla o dost intenzivněji. Ale zase bych si neužila reakci herců na prolétající dron (to k LSS prostě patří). Deštík při závěrečné scéně jako by do hry patřil. 85%
Sykorkakonadra1  70 %
(zadáno: 5.7.2017, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Hamlet v tomto podání je minimalistický, jak v příběhu a textu, tak v kostýmech, postavách i scéně. Režisér odvedl velmi dobrou práci, příběh má smysl a pěkně graduje, i když neobsahuje filosofické pasáže. Co není vyjádřeno slovy, je vyjádřeno pomocí emocí a je to dostačující. Skvělé jsou i výkony herců s výjimkou Veroniky Kubařové při Hamletově divadle, kdy mě její chichotání rušilo a nekorespondovalo s dějem. Hamletovo panáčkové divadlo se mi však moc líbilo a taky zapojení diváků do hry. Kostýmy, zbraně a některé další rekvizity jsou ze současné doby, aby byl divák ještě více osloven.
SisiBisi  40 %
(zadáno: 3.7.2017, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Druhá půlka výrazně lepší než první. Dosti laciných vtípků a moderny (mobily..)není nic pro mne, ale herci hrají velmi dobře to, co jim bylo uloženo, ale právě to uložené je z mého pohledu špatně.
Michkyse  30 %
(zadáno: 3.7.2017, počet hodnocení: 100)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejslabších představení, které jsem v rámci LSS viděl. Částečně za to může i náhradní prostředí a rušivé elementy v Královské zahradě, více za to ale může nešťastné režisérské pojetí a zvolená scéna. Posadit královskou rodinu do první řady mezi diváky, kde je od třetí řady nikdo nevidí, pominout genezi Oféliina šílenství a jako základní výrazový prostředek zvolit pouhé deklamování textu jednotlivých postav, to je prostě málo, zvlášť při takové hře, jako je Hamlet, která si žádá o emoce a jejich gradování. Toho jsme se bohužel ani náznakem nedočkali.
J.anek  70 %
(zadáno: 2.7.2017, počet hodnocení: 362)
přínosný / zajímavý komentář
Zdejší první tři hodnocení mě málem odradila od návštěvy téhle inscenace. Naštěstí jsem jim neuvěřil. Hluk tam žádný není, ale uznávám, že mikrofony u pódia jsou pitomý nápad. Inscenace je to ovšem velmi dobrá, jen by jí mnohem víc slušel komorní prostor, do plenéru se nehodí. Plesl je vynikající, i jeho alter ego Horácio. Výhrad by se jistě našlo hodně, ale celkově je to silný a vzrušující výklad, nový pohled, Vajdička se skrze Hamleta vyjadřuje k naší současnosti, není to žádná zaprášená veteš. Víc mě naštvala ubohost správy Pražského hradu. Už aby byl Zeman v pekle! Nebo aspoň na Vysočině.
Jaroslavz  10 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejhorší Hamlet, jakého si snad ani nelze představit. Hluk z aut, mikrofony na pódiu, které zdůrazňují každý krok, snůška trapných vtipů. Plesl v křeči, ostatní herci chodící paňácové. Zklamání roku.
Teufel  30 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
(premiéra) Je to komedie či drama? Jde hlavně o slovo nebo o hereckou akci?
Samo neví. Polonius umírá, Ofelie umírá, vadí vám to? Chybí vám ty postavy? Mě ne. Je to těžké uhrát velký hlučný prostor bez elevace, když přizvučení nehraje ve váš prospěch a odcizuje. Některá slova slyšet nejsou, ruchy naopak báječně a celé to zní jak ze staršího mobilu.
Mohlo to fungovat alespoň na komorní scéně? Zřejmě ne, protože dramaturgie. Vztahy mezi postavami se nerozvinuly. Scéna, kdy Hamlet hraje divadlo je nápaditá, ale osamocená. Vtípky (i ty povedené) škodí. Herci se snažili (a umí), ale tohle nešlo.
Igrei  10 %
(zadáno: 6.8.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Procenta za výkon herců,naprosto necitlivě osekaná verze Hamleta.
Petruna  20 %
(zadáno: 3.8.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Když jdu na Shakespeara, chci slyšet blankverst! Když jdu na Hamleta, chci slyšet větu: "Být či nebýt". Byla jsem ale na adaptaci Hamleta pro mateřské školy. Bohužel tam žádné děti nebyly.... a kdybych mohla, zeptala bych se herců z Dejvic, zda jim nevadí, pošlapat si reputaci tak slabými hereckými výkony.
Citeria  10 %
(zadáno: 30.8.2017, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Všechno špatně. Darda za lístek do čtrnácté řady, kde jsem téměř nic neviděla, hluk z blízkého koncertu. Když srovnám s Letní scénou na Vyšehradě, Královská zahrada o sto procent zaostává. Autoři se nemohli shodnout, zda půjde o drama či komedii, tak vznikla absurdní nepovedená frakša s trapnými vtipy. Z mé strany došlo k naprostému nepochopení toho, co se na pódiu odehrává. Jednalo se o inscenaci s mými oblíbenými herci z Dejvického divadla. Ti nezklamali, nicméně pokud se chcete pokochat jejich herectvím, vřele doporučuji vynechat Hamleta a vystát si vstupenky do Dejvického divadla.
ElenStar  10 %
(zadáno: 30.8.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Na představení jsme šli celá rodina vč. příbuzné, která přijela ze Slovenska. Moc jsme se těšili - lístky jsem kupovala už v květnu, pár dní po zahájení předprodeje se mi podařilo koupit místa až ve 21. řadě (mimochodem - vzhledem k uspořádání hlediště jsme viděli velmi špatně). Když jsme šli na představení, přáli jsme si aby nepršelo. Když jsme o přestávce odcházeli (a všimla jsem si, že odcházelo hodně diváků), bylo nám líto, že nepršelo, protože by nám museli vrátit vstupné. Tož tak, bohužel :-(
Hedera  90 %
(zadáno: 7.7.2017, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Moderní hra inspirovaná Hamletem. Výkony herců byly dobré, ale chyběly mi u většiny projevené emoce. Jen Jaroslav Plesl vyjadřoval Hamletovo rozpoložení jak hlasem tak mimikou. Šílenství Ofélie se mi líbilo, byl to absolutní smutek, který ji dovedl až k sebevraždě.
Líbila se mi hudba. Scéna ani kostýmy se mi nezdály špatné.
Připojuji se k názoru, že by hře slušelo spíše komornější prostředí.
Hluk z okolí nebyl až tak velkým problémem a rozhodně bych za něj nesnižovala hodnocení.
Linsang  100 %
(zadáno: 7.7.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Nadseni z hereckych vykonu, ktere si ovsem plne vychutnate jen z prednich rad. Civilnimu herectvi prevazne dejvickeho souboru by sluselo mensi kamenne divadlo, na otevrenem velkem prostranstvi pusobi prilis komorne. Moderni pojeti mi nevadilo, hudba skvele dokreslovala deni na jevisti. Davam plny pocet bodu, protoze za hluky z ulice herci nebo reziser opravdu nemohou a neni fer davat kvuli tomu predstaveni nizke hodnoceni.
Birter  80 %
(zadáno: 19.10.2021, počet hodnocení: 99)
Nikoss  50 %
(zadáno: 2.10.2021, počet hodnocení: 63)
Babitch  50 %
(zadáno: 29.9.2021, počet hodnocení: 32)
Vero-nika  70 %
(zadáno: 9.9.2021, počet hodnocení: 20)
Kamma  50 %
(zadáno: 1.8.2021, počet hodnocení: 57)
Alorinka  30 %
(zadáno: 25.7.2021, počet hodnocení: 12)
HawkeyeSaw  60 %
(zadáno: 20.7.2021, počet hodnocení: 175)
Kokosbaba  80 %
(zadáno: 18.11.2020, počet hodnocení: 109)
Sub_Marine  70 %
(zadáno: 17.10.2020, počet hodnocení: 45)
Dodobobo  70 %
(zadáno: 5.10.2020, počet hodnocení: 15)
Chupetica  60 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 118)
Mcleod  70 %
(zadáno: 14.8.2020, počet hodnocení: 18)
Stolistr  80 %
(zadáno: 7.8.2020, počet hodnocení: 40)
Lythande  60 %
(zadáno: 4.8.2020, počet hodnocení: 12)
Karel.jakubec  70 %
(zadáno: 23.3.2020, počet hodnocení: 27)
Klaras  100 %
(zadáno: 24.1.2020, počet hodnocení: 11)
Tintera.v  70 %
(zadáno: 9.10.2019, počet hodnocení: 79)
Lenka1211  80 %
(zadáno: 23.9.2019, počet hodnocení: 24)
Xcepek  60 %
(zadáno: 30.7.2019, počet hodnocení: 555)
VeNi  70 %
(zadáno: 29.6.2019, počet hodnocení: 19)
Studený Čumáček  70 %
(zadáno: 6.4.2019, počet hodnocení: 317)
Jula  90 %
(zadáno: 15.3.2019, počet hodnocení: 36)
Axioma  50 %
(zadáno: 26.2.2019, počet hodnocení: 57)
Kkrestova  60 %
(zadáno: 27.1.2019, počet hodnocení: 28)
Goin  70 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 42)
Katkrau  60 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 46)
Marťus  70 %
(zadáno: 27.8.2018, počet hodnocení: 91)
RichardFenek  40 %
(zadáno: 17.8.2018, počet hodnocení: 8)
Doucha  10 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 45)
Petr-sima  60 %
(zadáno: 7.8.2018, počet hodnocení: 80)
Dramaholik  70 %
(zadáno: 30.7.2018, počet hodnocení: 120)
Davidus87  50 %
(zadáno: 28.7.2018, počet hodnocení: 19)
VeruS.11  80 %
(zadáno: 30.5.2018, počet hodnocení: 90)
Ambrozka  90 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
Borboleta  70 %
(zadáno: 4.2.2018, počet hodnocení: 16)
Petikakika  80 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 61)
Capinka  50 %
(zadáno: 12.10.2017, počet hodnocení: 73)
Adamantino  70 %
(zadáno: 19.9.2017, počet hodnocení: 32)
Stan  80 %
(zadáno: 18.9.2017, počet hodnocení: 46)
Blahis  50 %
(zadáno: 4.9.2017, počet hodnocení: 38)
Lesovi  70 %
(zadáno: 1.9.2017, počet hodnocení: 43)
Cujo  60 %
(zadáno: 30.8.2017, počet hodnocení: 75)
Mirka_divadlo  30 %
(zadáno: 6.8.2017, počet hodnocení: 30)
Lenkakebulka  50 %
(zadáno: 24.7.2017, počet hodnocení: 47)
Togaf  60 %
(zadáno: 17.7.2017, počet hodnocení: 143)
Bernardblack  40 %
(zadáno: 8.7.2017, počet hodnocení: 301)
LilianaVess  60 %
(zadáno: 4.7.2017, počet hodnocení: 96)
JitkaJak  10 %
(zadáno: 28.6.2017, počet hodnocení: 52)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.