Masopust

Ženet

Premiéra: 27.11.2021 | 1:10x
Podle hry Jeana Geneta „Služky“, s použitím her Jeana Geneta „Balkón“ a „Splendid’s“ a s použitím knihy Josefa Winklera „Knížka chovance Jeana Geneta“. Dramaturgie: Tereza Marečková. Kostýmy: Kateřina Štefková. Hudební spolupráce: Jakub Kudláč. Scéna a režie: Miloslav König.
Variace z textů her Jeana Geneta, jejichž pojítkem je autorovo osobní téma matky, kterou nikdy nepoznal. V Genetově světě je iluze skutečnější než skutečnost. Naplnění a seberealizace jsou možné právě jen v iluzi, která je jediná správná a životadárná. Skutečnost je peklo, nelze do ní patřit. S tím souvisí i princip travestie, která umožňuje totální proměnu. Pravda masek je paradoxní - lidé si masky nasazují, aby se demaskovali...
15!  
Masopust
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
68 %
6861000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 24.5.2022, počet hodnocení: 1788)
+ přínosný / zajímavý komentář
Drama J. Geneta Služky se stalo hlavním východiskem scénáře, do něhož M. König promítl i další (nejen autorovy) texty. Půdorys původního dramatu se tak rozšířil o osobní témata, která Genet ve vlastním životě řešil a která se otiskla i v jeho tvorbě. Název inscenace je nápaditou slovní hříčkou, variace příjmení nastiňuje i jeden z klíčových motivů. Je zábavné zblízka sledovat skvělou práci tří herců, pohrávajících si s významy a přecházení převážně do ženských rolí. Nezvyklé a funkční scénické řešení. Problémem je těžce přístupný textový kompilát, resp. rozporuplná spojitost dílčích motivů a zastřený celkový smysl.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Franz.K  70 %
(zadáno: 3.7.2022, počet hodnocení: 27)
přínosný / zajímavý komentář
Všichni jsou moc sympatický a zábavný. Tomáš Petřík je ve svém přehrávání ala Národní divadlo kouzelný. Asi jsem jenom moc nepochopil, o čem to jako má být, ale bavilo mě to.
Nina  30 %
(zadáno: 6.1.2022, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Namlsaná Deníkem zloděje, ale tentokrát už Genetovi ta barokní stylizace nesedla. Nic proti manýrizmu, ale většinou mi to připomínalo Křemílka s Vochomůrkou čekající na Bohdalovou.
Stepan.chalousek  70 %
(zadáno: 5.5.2022, počet hodnocení: 28)
LucieSykorova  90 %
(zadáno: 5.4.2022, počet hodnocení: 166)
Amelieboricka  80 %
(zadáno: 20.2.2022, počet hodnocení: 44)
Matěj Konečný  70 %
(zadáno: 1.2.2022, počet hodnocení: 122)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.