Matěj Petrák

Memento mori

Premiéra: 2023
Hudba: Ivo Sedláček a citace. Režie: Matěj Petrák.
„Mrtvá pantomima.“ Je pantomima opravdu mrtvá? Hororová groteska a humor pro otrlé. Hrobníkův příběh rozkrývá předurčenost člověka, nepřízeň osudu a neschopnost cokoliv zvrátit. Sarkasmus a nadsázka jdou ruku v ruce s lyrickou pantomimou. Řečí těla jsou vyprávěny nejkrutější zlomové okamžiky lidského života. Sisyfovská brigáda hrobaře Azraela je zřetězenou situační komikou, při níž úsměv trpne na rtech, zatímco se humor prožírá do kostí...
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
9021000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kupi  90 %
8.7.2024 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Jakožto lajk a ne tak úplně "fanda" grotesky a pantomimy (jak jsem je znala), jsem zprvu netušila, co od celé inscenace čekat. Nu což, maximálně podpořím mladého člověka a na konci zdvořile zatleskám, říkala jsem si.

Petrák mě ale svým umem vtáhl během necelé hodiny do několika příběhů, které mě střídavě rozesmávaly, děsily či mnou jinak rezonovaly. Bravurně střídal grotesku a pantomimu a já si v tom tempu jen stěží stihla uvědomovat, jak jsou tyto obory náročné a zábavné. Samotná postava hrobníka si mě s jistotou získávala až do samého konce. Má ale vlastně nějaký? O tom jsem intenzivně přemýšlela následující hodiny.

TLESKÁM a děkuji!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.