MeetFactory

Irvine Welsh, Matěj Samec

Pohlavní životy siamských dvojčat

Premiéra: 7.4.2017. Překlad románu: Robert Tschorn. Dramaturgie: Matěj Samec. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
1:35x


První divadelní uvedení nového románu Irvine Welshe. Lesbická trenérka fit centra Lucy a nadváhou a depresí sužovaná umělkyně Lena žijí v americké Miami. Jejich životy se nečekaně protnou po náhodné noční přestřelce. Láska, kalorie, zvrácenosti, křehké vnitřní životy navenek tvrdých žen i pohlavní život siamských dvojčat: to vše v číslech, jimiž je Amerika posedlá...
inscenace není vhodná pro děti
MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
90 %
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Holubec 70 %
(zadáno: 1.8.2017, počet hodnocení: 455)
přínosný / zajímavý komentář
Vztah mezi ústředními postavami je jednou ze dvou klíčových linek, které se celým příběhem táhnou, tím druhým je poselství, jež nám autor sděluje. Jedná se bezpochyby o upozornění na různé druhy závislostí, a s tím spojené omezování osobních svobod. Vztahy mezi siamskými dvojčaty mohou být různorodé, ale jedno je vždy samozřejmé. Vzájemně se potřebují. To platí i pro hlavní hrdinky Welshova příběhu. Výtečná Pavla Beretová a bezchybný návrat Zuzany Stivínové na česká jeviště je jedním z důvodu proč tuto inscenaci nepropást. Něco málo více viz blog.
Hodnocení uživatelů:
Sluha 90 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 116)
Tarbík 90 %
(zadáno: 12.7.2017, počet hodnocení: 58)
J.anek 90 %
(zadáno: 8.5.2017, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Láska má zkrátka nejrůznější podoby a může vás potkat kdekoli. Lena i Lucy jsou obě na zabití, ale jestli se do nich za těch 90 minut nezamilujete, tak nemáte srdce. Pavla Beretová a Zuzana Stivínová jsou fenomenální. Nesnesitelné, ale taky zraněné, křehké - a bojující. Přiznám se, že neznám knižní předlohu a jsem na ni zvědavý, ale nějak mám pocit, že o nich vím všechno i tak. Je to silné, živočišné, kruté. Je to o našem sebevědomí, o našem boji se životem. A je občas dobré vidět, že ten boj za to stojí. Čas téhle inscenaci jen propěje.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.