Diskuse

Městská divadla pražská

Refresh diskuse

Pro napsání příspěvku se musíte přihlásit.

Jiří Koula (1.6.2011, 00:21:22)  reagovat
Škol(k)a v divadle?
Chápu, že to dnes mají divadla těžké. Chápu též, že přiblížit divadlo žáčkům školou povinným v sobě má cosi záslužného.

Ovšem už výrazně méně pochopení mám, když přijdu na večerní představení, kde většinu publika tvoří žáci základní školy, z nichž zdaleka ne všichni si již osvojili, že když se v sále zhasne a na jeviště přijdou herci, bylo by dobré se utišit, případně že když kvůli "rušícím hercům" nelze slyšet vlastního šepotu, opravdu není adekvátní reakcí přejít do hlasitějšího hovoru.

Pokud je většina hlediště na večerní představení alokována pro takové případy, nestálo by za zvážení nenabízet zbytek lístků v běžném předprodeji?

Za sebe musím říct, že díky tomuto "osvěžujícímu prvku" jsem si včerejšího Krále Leara užil méně, než by si samotná inscenace zasloužila, některé scény byly díky rušivým vlivům za mými zády zcela zazděny.

Dítka se ještě docela držela v první půli, ovšem tři hodiny klidu byly očividně nad jejich síly a druhá polovina byla místy opravdu peklo.
Ryhop (3.6.2011, 08:14:09)  reagovat
Re: Škol(k)a v divadle?
Souhlas. Zajímalo by mě, jestli s sebou měli pedagogický dozor, protože v tom případě by se moje jen těžko potlačovaná agresivita měla obrátit taky na něj.
V druhé půlce jsem už jen instinktivně očekával, po jakém slově či gestu přijde nával imbecilního a naprosto nevhodného smíchu, a můžete se vsadit, že puberťákům stačí opravdu málo. Chudáci herci, jestli to vnímali tak intenzivně jako já...