Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

David Drábek

Kanibalky: Soumrak samců

Premiéra: 20.10.2018. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší. Hudba: Darek Král. Režie: David Drábek.
2:05


Původní magická detektivka. Nespoutané dada, komedie ve stu odstínů černé. Iggy a Diana jsou (matoucím křestním jménům navzdory) svérázný pár vyšetřovatelů. Případů musí vyřešit hned několik - a všechny jsou pěkně vykloubené a vypjaté. Odehrávají se dílem ve skutečnosti, dílem pak v delirické mysli Iggy. Ústřední kauzou je vražda pěti arabských mužů v nuselském loftu. Stopa vede do výcvikového tábora neonacistů, kteří se chystají na muslimský exodus, omývají se octovou vodou proti chemtrails a jsou posedlí konspiračními weby...
15!
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 70 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 719)
přínosný / zajímavý komentář
Ve výsledku přeci jen vydařený počin. Je to vtipné, servilní, trefné, na paškál si toho ze současné společnosti bere opravdu hodně a máloco je ušetřeno. První část mi však přišla až zbytečně chaotická, ve snaze dostat tam co nejvíce odkazů na všechno možné se trochu vytrácí nějaká stavba samotného děje. V druhé půli je to pak přeci jen výrazně kompaktnější a také daleko lépe zacílené. Přesto u mě převládají spíše jednotlivé povedené scény a narážky nad sourodým vyzněním inscenace jako celku. Po herecké stránce potom výtečný J. Hána a též skvělá hudba D. Krále spolu s výbornou ústřední písní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 80 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Přečetl jsem si dvě recenze - oslavnou od Hrbotického, zdrcující od Mikulky - a tak nějak chápu obě. Párkrát jsem se trochu kroutil. Ale především jsem se skvěle bavil. A zamiloval se do Dianky Jiřího Hány a zkoumal své pánevní dno a obdivoval drsné pohledy Vandy Hybnerové a pohoršoval se nad tím, kterak se dnes zachází s herci, a konečně pochopil, že ke sledování TV Barrandov máme doma krutě málo pervitinu. David Drábek si hraje. S námi, s herci i se slovy. A jde mu to skvěle.
Petr.trep 70 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 141)
Blumarik 80 %
(zadáno: 22.10.2018, počet hodnocení: 208)
RenaX 90 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná černá satira o současnosti.
Petrr 70 %
(zadáno: 19.10.2018, počet hodnocení: 133)
Tomas22 70 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi vtipna a kontroverzne zpracovana aktualni hra se skvelym hudebnim podkladem a mnohdy zajimave resenou scenou.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.