Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Znovusjednocení Korejí

Premiéra: 8.12.2018. Překlad a dramaturgie: Michal Zahálka. Výprava: Eva Rácová. Hudba: Ivan Acher. Režie: Eduard Kudláč.
1:45x | Poslední uvedení: září 2020.


Text významného francouzského divadelníka, který patří k nejpozoruhodnějším a zároveň nejhranějším titulům současné evropské scény. Mozaika komických i melancholických příběhů, které dohromady skládají barvitý obraz různých podob lásky v moderním světě. Od lásky vášnivé po lásku platonickou, od lásek rodičovských po celoživotní přátelství, od lásky k nenávisti a zpátky. A především zas a znovu k oněm milostným paradoxům, které všichni tak dobře známe. Co si počít s milovanou ženou, když ztrácí každý den paměť? Co s manželem, když se beze slova vrátí po deseti letech? A co s paní na hlídání, když děti nejsou k nalezení...?
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
67 %
67291000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Recenze / blogy

Pro přidání vlastního článku do blogu se musíte přihlásit.

Redakční blogy

Lukáš Dubský: O různých podobách lásky

Kaleidoskop mikropříběhů nazvaný trochu tajnosnubně Znovusjednocení Korejí ukazuje, že je Joël Pommerat zručný dramatik. Krátké jevištní útvary nutí na ploše několika minut představit vystupující postavy, vztah mezi nimi a ještě dojít k nějaké pointě. Všechny příběhy propojuje téma lásky, která je tu představena v mnoha různých podobách - od...

Externí recenze / blogy (odkazy na články mimo portál i-divadlo.cz)

(7.1.2019, Kateřina Kykalová) (14.12.2018, Josef Chuchma) (10.12.2018)