Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Dvojitá rezervace

Premiéra: 14.12.2013 | 2:20
Překlad a dramaturgie: Jan Šotkovský. Úprava: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba: Karel Albrecht. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: březen 2019.
Britská situační komedie o přeplněné ložnici s roztomile důvtipnou zápletkou. Philip Markham je úspěšný nakladatel dětské literatury, který však má v poslední době dost starostí. Jeho manželka Joanna mu dává stále důrazněji najevo, že ji nebaví manžel, který za romantický večer považuje společné pročítání korektur. Nadto jejich byt zařizuje módní a extravagantní architekt, jehož výstřelky Philipovu konzervativnímu vkusu příliš nelahodí. Jednoho večera se Philip s Joannou chystají na slavnostní večeři. Philip slíbí půjčit byt svému kolegovi pro nemanželské zálety, ale netuší, že byt k veselému dostaveníčku slíbila poskytnout i Joanna...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
68 %
68131000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %

Volby

Hodnocení (14)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 25.6.2014, počet hodnocení: 2897)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Bláznivá komedie jako doplněk repertoáru, proč ne? Navíc, když se nastuduje poctivě a bez pitvořivých příkras (i když pár lacinějších ústupků by se zde také našlo), je pak příjemné sledovat, jak inscenace běží podle pečlivě sestrojeného hodinového strojku s přesným režijním timingem. Rej se zhušťuje zejména ve druhé části představení, dojde i na dvě doslova crazy scény. Ano, v komedii není nic, co už by nebylo viděno, jisté vtipy se v ní též dokola opakují, ale celé je to i zásluhou výtečně sehraných herců zábavné. Z vyrovnaného obsazení bych vyzdvihl P. Štěpána, V. Skálu a M. Sedláčkovou.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Prochanna  70 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Takhle má vypadat správny odlehčující divadelní činoherní humor. Skvělé výkony Alana Novotného a Hanky Kolaříkové. Doporučila bych, ale bohužel už je po derniéře.
Awful  60 %
(zadáno: 13.3.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Komedie mířící na jednoduchého diváka, jako odpočinková záležitost neurazí, ale žádné velké umění to taky není. Trochu moc přehrávaná mimika některých ženských představitelek byla spíše otravná, vtipy o "pošukáníčku" a "boudičkách" na úrovni 3. třídy ZŠ, ale jinak jsem se párkrát zasmál.
KarelK  80 %
(zadáno: 14.9.2017, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Zábava, publikum se dobře bavilo prakticky po celou dobu hry, co na tom, že Brouk byl ještě v původním obsazení lepší ? Výborné a vyrovnané výkony, čtveřice hlavních protagonistů (Skála, Sedláčková, Štěpán, Novotný) prostě skvělá, všichni na sebe slyšeli, dokonale sehrané a načasované !
Cindy.92  50 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Slabý odvar Dokonalé svatby téhož divadla a téhož režiséra. Nacházela jsem zde stejné nebo hodně podobné vtipy (zabralo to tehdy, zabere to i dnes?) Konverzační i situační komika slabší než u ostatních komedií MdB. Navíc některé herecké výkony byly dost křečovité.
Klára Tesařová  50 %
(zadáno: 21.3.2015, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
V porovnání s tím, co je Městské divadlo schopno vyprodukovat, se jedná o slabší komedii. Dokonalá svatba, Charleyova teta, Brouk v hlavě... Tohle se s tím nemůže rovnat. Nějaký větší smích přichází ze strany publika až v druhé půlce, a to ještě nikterak velký. Ale zase musím zmínit vymazlené kostýmy, což se u činoherních komedií moc často nevidí. I kulisy stojí za návštěvu, když už nic jinýho. Ale jak již bylo zmíněno výše, s největší pravděpodobností nebudete odcházet s namoženými břišními svaly. (více v článku na blogu)
Eva123  70 %
(zadáno: 2.1.2014, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Šlo o umírněnou inscenaci chytré anglické současné situační komedie (dříve se hrály komedie s větší vervou, ale dnes by to asi obecenstvo neuneslo).
Z hereckých výkonů mě nejvíce zaujala Erika Kubálková (alternovala Irenu Konvalinovou v roli Olivie Smythové), kterou jsem dlouhá léta neviděla, bradkou proměněný Alan Novotný a nejvíce nadoraz hrající Svetlana Janotová.
Candie254  70 %
(zadáno: 13.12.2013, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Další šílená a chaotická komedie do repertoáru Mdb. Jak jsem předpokládala, je to opravdu něco mezi Dokonalou svatbou a Broukem v hlavě. Přes pozvolný rozjezd se dostaneme do strašlivě zamotané situace, která se v posledních minutách vyřeší. Samo o sobě by to byl poměrně plošší námět, ale když hlavní hrdinové pracují v nakladatelství, které vydává knížky pro děti, tak už se dostáváme jinam - výborné vtipy s hafíky, želvami apod. Stejně tak dobré výkony všech protagonistů, především Viktora Skály a Petra Štěpána. Hodně zazářila i Irena Konvalinová. (Za mne 65%)
Hagi  80 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Bláznivá komedie,která by asi nebyla tak dobrá,kdyby nebylo dobrých protagonistů.Cooneyho komedie se musí hrát svižně,herci musí rychle měnit nálady a jít s divákem.To ae v MDB daří.Vtipný děj,a Viktor Skála jako pan Merkham výborný.Stejně tak Alan Novotný jako bláznivý navrhář.
Sobticek  80 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 47)
Čiko  60 %
(zadáno: 28.12.2015, počet hodnocení: 764)
Martin21  60 %
(zadáno: 28.12.2015, počet hodnocení: 368)
Bacraj  70 %
(zadáno: 30.5.2015, počet hodnocení: 164)
Jan456  80 %
(zadáno: 27.9.2014, počet hodnocení: 184)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.