Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Nine

Premiéra: 27.4.2019 | 2:30
Podle filmu Federica Felliniho „8 a ½“ a nerealizované adaptace Maria Frattiho. Překlad: Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Muzikál podle legendárního částečně autobiografického filmu Federica Felliniho. Italský filmový režisér Guido Contini se ve svých čtyřiceti letech ocitá uprostřed hluboké osobní i pracovní krize. Má dokončit film a neví, jak na to, rozpadá se mu vztah s manželkou i milenkou, přestává rozumět všem ženám ve svém životě, mezi které patří i matka, producentka, kritička či životní múza. Guidoův profesionální a osobní život se prolíná, když se snaží zachránit jak svoji kariéru, tak i své manželství. Zhmotňují se všechny ženy, které komplikují režisérův život, stírá se rozdíl mezi představami, vzpomínkami a realitou, ve které se potácí režisérova zmatená mysl...
14!  
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
66 %
66101000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 290)
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 13.5.2019, počet hodnocení: 890)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Hudebně i kompozičně patří Nine spíše ke složitějším muzikálovým kusům, v Brně se s tím utkali zdařile. Je to revue, které nechybí spád, erotický náboj i myšlenkové pozadí. Bavila mě hudba M.Yestona, která je mixem různých hudebních žánrů. Inscenace je zdařilé i po stránce choreografie a výpravy. P.Štěpán v hlavní roli je pro Guida dostatečně charismatický představitel. Nejlepší hudební čísla večera měly na svědomí A.Antalová (Folies Bergeres) a V.Matušovová (píseň prostitutky Sarraghiny). Příjemné osvěžení na repertoáru MdB.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
ACech  60 %
(zadáno: 10.8.2020, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Oceňuji snahu o složitější muzikálové představení, které má vybočit z běžného spektra tvorby Městského divadla Brno. Celkově mě však tento počin především nudil - rozvleklé představení, rozpačité herecké i pěvecké výkony, ale vcelku zajímavé výtvarné a choreografické zpracování.
Desplat  90 %
(zadáno: 22.9.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Výtvarně velice zdařilé!!! Ale i celkově pokládám za velmi dobré zpestření repertoáru,i když to není muzikál pro masy.
Prochanna  80 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Pro muzikálové oko se může zdát ze začátku poněkud nemuzikálové, chvilkami máte pocit, že sedíte na opeře, vše ale přebíjí přímo vynikající pěvecké výkony herců, ať už jediného muže na jevišti Petra Gazdíka v roli Guida Continiho, nebo jeho zbylých všech dvacetičtyř kolegyň. Překvapivě moc pěkné představení, doporučuji.
Candie254  70 %
(zadáno: 1.5.2019, počet hodnocení: 217)
přínosný / zajímavý komentář
Poctivě zpracovaný muzikál, který stojí hlavně na výkonu hlavního protagonisty. Petr Štěpán byl výborný jak pěvecky, tak zejména herecky a naprosto se typově hodí na Guida Continiho. Zaujala mne i Ivana Vaňková, ale pochvalu jistě zaslouží i celý ženský soubor. Vyzdvihla bych ještě neotřelé řešení scény a choreografie.
Cindy.92  70 %
(zadáno: 1.5.2019, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Po delší době opět něco co mě v MdB zaujalo, přestože se muzikál koncem první půlky začal lehce táhnout, naskýtá se divákovi parádní podívaná na dámskou část souboru ve slušivé garderobě a v neméně atraktivní scéně. Smekám před choreografickým počinem M. Matěje a především před P. Štěpánem, představitelem ústřední postavy, který do role Guida vložil opravdu maximum. Poctivě odedřený herecký, ale i pěvecký výkon.
Cherry  70 %
(zadáno: 30.4.2019, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavný,oddechový,bláznivě živočišný muzikál,plný žhavých tanečních čísel a pěkných písní,zajímavé zpracování,všechna děvčata v jednotě předvedla slušivé kostýmky,děti tentokrát nechte doma.
Hani  20 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem velmi překvapena poměrně vysokým hodnocením muzikálu NINE.Mě osobně tento muzikál vůbec neoslovil.Až na pár pěveckých,vystoupení v čele s panem Gazdíkem,jsem odcházela zklamaná.
Oliver  70 %
(zadáno: 13.6.2019, počet hodnocení: 22)
Johanka17  70 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 40)
Galdve  60 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 53)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.