Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Eric Idle, John Du Prez

Spamalot

Premiéra: 28.4.2018. Podle scénáře filmu „Monty Python and the Holy Grail“, který napsali Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin. Překlad: Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Martin Pacek. Dirigenti: Dalibor Tuž, František Šterbák. Režie: Stanislav Slovák.
2:35


Bláznivá muzikálová komedie podle Monty Pythonů, kde žádný nápad není dost bláznivý a která je nabitá typickým absurdním břitkým humorem nejen pro milovníky Monty Pythona. Kdopak by neznal legendárního bojovníka krále Artuše? A bájný hrad Camelot, kde se shromáždili rytíři kulatého stolu, aby spojili rozdrobenou Británii a bojovali proti nepřátelům a nakonec spolu vyrazili hledat Svatý Grál? Všichni tuto pověst známe. Jenže možná to ve skutečnosti bylo trošku jinak...
D12+
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
79 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Michal Novák 80 %
(zadáno: 20.6.2018, počet hodnocení: 984)
přínosný / zajímavý komentář
Vlček-Holišová-Vitázek-Slanina-Rymeš-Biravský-Halámek… Nekorektní a zároveň tak jedinečný pythonovský humor vtrhl na jeviště Hudební scény MdB ve velkolepém stylu; tento muzikál mohutně útočí na vaše receptory smíchu. A tak trochu i po svém (autoři k tomu ostatně dávají prostor). Inscenace je pevně vystavěna na pointování skečů (některé jsou geniální, jiné slabší) a obrovská nadsázka nese kupředu celé to vyprávění o peripetiích krále Artuše a jeho družiny. Herci ukáznění, a proto skvělí. Hana Holišová v partu Dámy z jezera svým výkonem ohromí. K přednostem inscenace patří také výtvarná složka.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martas 90 %
(zadáno: 30.10.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavné představení vhodné k odreagování. Skvěle jsme se bavili.
Davez 50 %
(zadáno: 15.10.2018, počet hodnocení: 21)
Candie254 80 %
(zadáno: 4.10.2018, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle zpracovaný muzikál, kdy se podařilo prosadit i odkazy na místní/brněnské poměry a volně navázat na klasický britský humor Pythonů. Opravdu mě zaujali Lukáš Vlček a opravdu skvělá Sára Milfajtová. Z vedlejších rolí ještě vynikl Lukáš Janota a Jonáš Florián s Onřejem Studénkou.
Aneta18 50 %
(zadáno: 30.9.2018, počet hodnocení: 23)
Ctíba 70 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 20)
Cindy.92 70 %
(zadáno: 25.5.2018, počet hodnocení: 303)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná čurina v podání MdB, kdy si člověk říká, že je to tak blbý, až je to boží. Některé pasáže opravdu hodně pobavily, jiné byly slabší, jiné až moc šílené (= gradovaly až do trapnosti) a jiné, jak již zde bylo řečeno, trochu nedovysvětlené. Tudíž chvílemi dílo zasazené na brněnská prkna bylo málo montypythonovské a až moc pro zasvěcené fanoušky MdB. Skvělá celá herecká, pevěcká i taneční složka vč. H. Holišové, L. Vlčka a D. Vitázka.
Evilmaggie 90 %
(zadáno: 23.5.2018, počet hodnocení: 26)
Abigail7 70 %
(zadáno: 15.5.2018, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
75% - Velmi povedená inscenace, jak po stránce výkonů všech obsazených (Vlček, Rymeš, Vitázek, Halámek, Slanina, Holišová, Ressler, Biravský), tak po stránce inscenační. Nesmírně mě nadchla scéna (výprava je ostatně celkově moc povedená), skvělé jsou choreografie - se spoustou neokoukaných prvků, povedlo se hudební nastudování a velice oceňuji i kooperaci s dirigentem a jeho nasazení.
Jen to prostě není můj šálek čaje... (Což se projevilo v průběhu - první polovina s uceleným dějem mě bavila víc než ta druhá, na mě už dost rozvleklá.)
Janek777 100 %
(zadáno: 15.5.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Stalo se již zvykem,že pokud chce vidět příznivce muzikálové tvorby kvalitu,musí do MdB. O Spamalotu to platí vrchovatou měrou. Kvalitní britský originál je v Brně přizpůsoben domácím reáliím v duchu Monty Pythovovského humoru. Vynikající režie S.Slováka a profesionální výkony L.Vlčka, A.Slaniny, H. Holišové, D.Vitázka, D.Rymeše, O.Halámka i company, doplněné výtrvarnou složkou zaručují mimořádný umělecký zážitek. Dílo korunují výkony orchestru vedeného D.Tužem. Psáno z reprízy 12.5.2018 Hodnocení 100%.
Honzy 100 %
(zadáno: 14.5.2018, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pokud se chystáte na Hudební scénu MdB na cokoliv, tak nikdy neodcházíte zklamáni.To 100% platí i o nejnovějším muzikálu SPAMALOT.Všichni, od režiséra, scénografa, výtvarníka kostýmů, hudebního nastudování odvedli výbornou práci.To platí i o celém hereckém obsazení,v čele s L.Vlčkem, D.Vitázkem. A.Slaninou, H.Holišovou, T.Smičkou.Všichni si představení užívají, baví se i diváci.Tato muzikálová komedie nezklame a za to patří všem dík.Psáno z reprízy 12.5.2018 Hodnocení 100%
Flamboyant 100 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Výtečné! Monty Pythony si MdB dalo s gustem.
Eva123 50 %
(zadáno: 7.5.2018, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Montypythons Spamalot nebyl ani tak muzikál, jako spíš revue, ke které by toho diváci museli mít strašně moc nastudovaného dopředu, aby pochopili co a proč inscenace obsahuje. Představení mělo velmi nákladnou (a místy vtipnou) výpravu, tanečníci byli oblečení na každé číslo jinak, v jednom čísle měli detvanský kroj s holými břichy (a v pozadí se objevil slovenský znak) a člověk nevěděl proč (jistěže v MDB hraje hodně Slováků, ale v repríze kterou jsem viděla hrál jen jeden hodně naturalizovaný Slovák), možná protože inscenaci režíroval Stanislav Slovák?
Rejpalka 80 %
(zadáno: 5.5.2018, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Spamalot asi není dílo na které by člověk chodil kvůli hudbě, ale ona je to prostě neuvěřitelná legrace. Naprosto dokonalá je pasáž o tom, že bez Slováků se nedá v Brně udělat divadlo (málem jsem umřela smíchy), speciálně protože, že režisérem je Slovák. Stano Slovák. A Dušan Vitázek v růžovém saku nemá chybu.
Lskladana 100 %
(zadáno: 4.5.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Strašně jsem se bavila! Černý rytíř mě fakt dostal...
Johanka17 90 %
(zadáno: 2.5.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Neskutečná sranda od začátku až do konce!Na tomhle představení si lze vypěstovat závislost, to množství hlášek a gagů chcete slyšet a vidět znovu - aspoň já ano :-))
Famózní Lukáš Vlček a Janota, dokonalá Andrea Zelová a výrazní O.Studénka, D.Rymeš, O.Halámek, J.Florián, nakažlivá energie celé company!
Jan456 70 %
(zadáno: 1.5.2018, počet hodnocení: 176)
přínosný / zajímavý komentář
Můj ty světe, to byla sra*ka!!! Ale já se fakt skvěle bavil!!!!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.