Městské divadlo Kladno [malý sál]

Oskar a růžová paní

Premiéra: 23.3.2018. Překlad novely: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudba: Tomáš Alferi. Režie: Věra Herajtová.
Poslední uvedení: prosinec 2019.


Divadelní adaptace humorné i dojemné novely úspěšného francouzského dramatika a spisovatele o přátelství malého chlapce a jeho ošetřovatelky. Na smrt nemocný Oscar tráví celé dny v nemocnici. Má spoustu otázek, ale zatím na ně nedostal odpovědi, a tak svoje problémy, zážitky a dobrodružství formuluje v dopisech psaných Bohu. Díky nim a dialogům s babi Růženkou se vyrovnává s dětskými starostmi, první láskou i nepochopením vlastních rodičů...
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
88 %
8861000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 100 %
(zadáno: 25.10.2019, počet hodnocení: 265)
přínosný / zajímavý komentář
Není to vynikající inscenace, ale ti dva vynikající jsou. Marně vzpomínám, jestli jsem kdy brečel a smál se zároveň. Na něco takového se mají stát fronty a má být pořád vyprodáno. Jenže Kladno. Ach jo.
Aupinka 100 %
(zadáno: 26.5.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Diky vynikajicim vykonu obou hercu a fungujici chemii mezi nimi se vase emoce dostavi prakticky okamzite.
Monulinka 90 %
(zadáno: 24.5.2019, počet hodnocení: 378)
přínosný / zajímavý komentář
Mé první setkání s tímto textem, uff.. Všichni jsme věděli, kam se děj ubírá, ale stejně jsem brečela jak želva. Citlivá režie a výborné herecké výkony to jen podpořily. Doporučuji všem, kteří chtějí od divadla emoce.
Denisa H. 80 %
(zadáno: 5.2.2019, počet hodnocení: 274)
přínosný / zajímavý komentář
85 %. Představení, které se může opřít o velmi silnou myšlenku paralely mezi životem a smrtelnou nemocí. Jedná se o velmi jemně a citlivě vystavěný příběh o neuvěřitelně silném přátelském vztahu 10letého klučiny s rakovinou a jeho ošetřovatelky babi Růženky. Přitom nechybí ani humor, ten dětsky prostý a o to víc odzbrojující. Bůh a víra v něj jsou prezentovány většinou neagresivně a "zkousnutelnou" formou i pro nevěřící. Snad každý jsme v dětství měli neviditelného kamaráda, tím Oskarovým byl akorát Bůh. Na konci se slzám neubránili ani muži (minimálně jeden)...
Velmi dobré herecké výkony!
Martin21 100 %
(zadáno: 15.1.2019, počet hodnocení: 336)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi dojemný a strhující výkon obou učinkujících!
Tintera.v 60 %
(zadáno: 28.3.2018, počet hodnocení: 73)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.