Městské divadlo Kladno

Robert Thomas

Past

Premiéra: 16.12.2017. Překlad: Eva Bezděková. Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Texty písní: Klára Suchanková. Režie: Jiří Bábek.
2:15


Detektivní komedie od dnes již světoznámého autora tohoto žánru, odehrávající se v horské chatě nedaleko francouzského městečka. Daniel Corban ohlásí zmizení své manželky, pohřešovaná se krátce poté vrací ke svému manželovi. Ten však policejnímu komisaři tvrdí, že tuto ženu vůbec nezná a v životě ji neviděl. Rozbíhá se kolotoč tajemných situací plný nečekaných zvratů, do kterých se postupně připlétá místní abbé, ošetřovatelka či tulák. Jak to všechno dopadne? Kdo mluví pravdu? A kdo se chytí do pasti...?
Městské divadlo Kladno
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
50 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 50 %
(zadáno: 10.1.2018, počet hodnocení: 1445)
přínosný / zajímavý komentář
Napínavá detektivka s překvapivým rozuzlením patří ke zdařilým dílům svého žánru. Herci byli režisérem a dramaturgyní správně nasměrováni. Bohužel ústřední dvojice nebyla dost „silná“. Škálu poloh M. Maléř nepokryl, opakoval pouze (bezradné) úsměvy a několik málo gest. I když se B. Janatkové dařilo vzbuzovat napětí, uchylovala se k přílišnému afektu a doslovnosti. Ve vedlejších rolích významné rezervy patrné nebyly. Patrová scéna zaplnila prostor, ale různobarevné dveře byly pěstí na oko a řešení pohybu v prostoru se jevilo překombinovaně. Viditelný dobrý záměr se nepodařilo zcela uskutečnit.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Tintera.v 50 %
(zadáno: 23.4.2018, počet hodnocení: 62)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.