Městské divadlo Kladno [malý sál]

Smrt v růžovém

Premiéra: 25.2.2022 | 1:35x
Dramaturgie: Anna Smrčková. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Hudební nastudování: Tomáš Alferi. Překlad, úprava, texty písní a režie: Věra Herajtová.
Strhující komorní drama o životě slavné francouzské šansoniérky. Příběh spalující vášně, odvážných rozhodnutí a magického hlasu. Pravda, iluze, vzpomínky, sny a šansony Édit Piaf. Je říjen 1963 a jedné ženě právě proběhl celý život před očima. Zvuk pařížské ulice, salto vzad, první velká láska, druhá, třetí. Pár tónů, potlesk. Výdech. Svět právě přišel o Édith Piaf...
malý sál
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8031000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.8.19:00Loď Tajemství v Praze
8.9.Čt19:00vstupenky
23.11.St19:00vstupenky
19.8.19:00 
Loď Tajemství v Praze
8.9.Čt19:00 vstupenky
23.11.St19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 27.4.2022, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pohled Ľ. Feldeka na osobnost Édith Piaf má své kouzlo a je autorsky důvtipným vyrovnáním s problémem faktické spornosti mnohých událostí jejího života. Na malé scéně kladenského divadla se pracuje se zrcadly, která umožňují málo vídané postupy, ale v nasvícení může odraz diváků nežádoucím způsobem odvádět pozornost od herců. Naturel J. Zenáhlíkové se od Édith značně odlišuje, ale přijme-li divák temperament jiného druhu, může se nechat strhnout. Nesporná síla kladenské inscenace je v hudbě, Zenáhlíková šansony podává jedinečně a oporou jí je živý doprovod T. Alferiho a V. Svojtkové, kteří se zapojují i herecky.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divadelník..  70 %
(zadáno: 22.3.2022, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Hezké písničky, hudba.
Skvělý a vzácný Tomáš Alferi
Čiko  80 %
(zadáno: 20.3.2022, počet hodnocení: 864)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle by klidně mohla být životní role J. Zenáhlíkové, přesto si myslím, že tím jak zraje, na svůj vrchol teprve čeká. Její Edith je úžasná v tom, že je jiná, než ty předchozí. Není to ta Edith na kterou jsme zvyklí - nevelkého vzrůstu, v černých šatičkách, vypadajících jako kombiné. Je živelná a energická, zároveň citlivá a zranitelná. Je originální. Nenechala mě chvíli v klidu. Výborný zpěv (dokonce jsem měl pocit, že se na malé scéně musí trochu "krotit"), výborné herectví. Skvěle zvolený prostor, nápaditá a originální scéna.
V.Svojtková a T.Alferi nestatují, ale výborně J.Z. doplňují.
Martin21  90 %
(zadáno: 3.3.2022, počet hodnocení: 418)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Čím začít...Snad nádherně jemnou růžovou scénografií, příjemnými vůněmi a všudypřítomnými liliemi. Nápaditá a do detailu propracovaná režie, zapadající expresivní líčení. To vše ale nepředčí jeden zásadní bod, a tím je herecky i pěvecky výborná Jana Zenáhlíková. Ta své roli Edith propůjčuje celé své já. Bez pár minut necelé dvě hodiny neodejde z jeviště, klobouk dolů. Hraje ji tak, jako žádná jiná její představitelka zde v ČR - jinak. A o tom to je. Tím nechci říci, že se mi jiné inscenace nelíbily, naopak, bývají na téma Edith Piaf povedené...Rozhodně doporučuji, stojí za výlet do Kladna. 85%

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.