Městské divadlo Zlín [velký sál]

Francis Veber

Blbec k večeři

Premiéra: 25.2.2017. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jaroslav Čermák. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: DJ Nefron. Režie: Hana Mikolášková.


Známá hra, která patří k vrcholům bulvární francouzské komedie. Pierre a jeho přátelé si zvou jako speciální hosty na večeři jedince, kteří mají poněkud kuriózní zájmy a rádi o nich hodně mluví. Jsou pro ně pravidelným kýženým zdrojem zábavy. Jednou má být oním obveselujícím „blbcem“ Francois Pignon. Přichází do Pierrova bytu, ale zastihuje jej právě ve chvíli, kdy ho trápí zablokovaná záda a navíc dostane neblahý vzkaz od manželky, že od něj odchází. Ve společnosti Pignona začíná Pierrovi skutečně originální večer, během kterého se ledacos přihodí a role „blbců“ se postupně povážlivě prohazují...
Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
50 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Cechoslovak 40 %
(zadáno: 12.1.2018, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Zařazení této hry do repertoáru nebylo rozhodně nic odvážného. Dramaturgie vsadila da to, že celkem vtipnému textu se zasměje každý. Mnohé humorné repliky, zejména v první půli, však zůstávají nevyužity, protože jsou skryty v monotónním proudu řeči. Divák nemá čas se zasmát. Také volba jemného Marka Příkazkého do role cynického hulváta Pierra Brochanta nebyla úplně šťastná. Josef Koller si v titulní roli počínal lépe. Bavit by se tu měli i herci a z této inscenace jsem tento dojem neměl.
LilianaVess 60 %
(zadáno: 4.7.2017, počet hodnocení: 36)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.