Městské divadlo Zlín [velký sál]

Antonín Bajaja, Dodo Gombár

Zvlčení (Prolnutí)

Premiéra: 16.12.2017. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Eva Jiřikovská, Jozef Ruszelák. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba: Richard Dvořák. Pohybová spolupráce: Linda Fernandez Saez. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: červen 2018.


Divadelní adaptace oceňovaného románu zlínského spisovatele. Magický příběh dvou společenství, která se v sobě navzájem zrcadlí. Smrt hajného Butory svede dohromady celou jeho rodinu. Na hájenku uprostřed moravské části Bílých Karpat přijíždí i její pražská část a společně s moravskou větví této lidské smečky k sobě znovu hledají cestu. Přibližně ve stejnou dobu přichází do revíru zemřelého hajného i vlčí smečka, která se zde usadila poté, co ji lovci vyhnali z jejího původního domova na Slovensku. Obě rodiny / smečky, lidská i vlčí, žijí vedle sebe, až se nakonec osudově protnou...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
85 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Gardan 90 %
(zadáno: 17.6.2018, počet hodnocení: 22)
Terrysh 80 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Dodo Gombárovi se podařilo vytvořit inscenaci, jež i přes přidání rámcové linie nahrávacího studia dodržuje paralelní usouvztažňování jednotlivých rovin Bajajovy předlohy. Jednotlivá "společenství", lidská i vlčí, jsou dávána do vzájemných vztahů a jejich konfrontací postupně významově rozvíjena. To vše doplněno o skvělou choreografii vlků Lindy Fernandez Saez, která využívá opakujících se pohybů a jednotlivých typických hnutí pro každého člena smečky.
Mike_2319 90 %
(zadáno: 3.4.2018, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi se mi líbila "vlčí část souboru". Výborná pohybová stránka.
LilianaVess 80 %
(zadáno: 17.12.2017, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
85%

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.