Moravské divadlo Olomouc

Matthieu Delaporte, Alexandre de La Patellière

Jméno

Premiéra: 20.1.2017. Překlad: Jaromír Janeček. Dramaturgie: Michaela Doleželová. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Zuzana Mazáčová. Výběr hudby a režie: Petr Veselý.


Vtipná, dojemná i chytrá úspěšná francouzská komedie, která vychází z předpokladu, že s příbuznými a s přáteli je to jako s knihami: mít je doma ještě neznamená mít je přečtené. Příjemná večeře pěti úspěšných a intelektuálně založených přátel se nečekaně zvrtne v okamžiku, kdy jeden z nich prohlásí, že se rozhodl dát svému synovi jméno Adolf...
Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
82 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Neff 90 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 3)
Jajiii 90 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 8)
PLUCK 70 %
(zadáno: 16.10.2017, počet hodnocení: 9)
Remcoe 80 %
(zadáno: 15.10.2017, počet hodnocení: 35)
Zdarda 80 %
(zadáno: 14.2.2017, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle napsaná (tragi)komedie s brilantními dialogy, nadhledem a černým humorem, ve které tepou emoce, a kdy dokáže jedno slovo otočit přátelskou atmosféru o sto osmdesát stupňů. Inscenátoři dobře dělají, že se představení hraje bez přestávky, umožňují tím větší gradaci příběhu. Jinak režie dává důraz spíše na komediálnost. Scéna je dobře vymodelovaná, kdy podlaha de facto kopíruje slavný obraz od Pieta Mondriana, jenž je pověšen na zdi pokoje. Každá postava dostane prostor, všichni jsou skvělí, působivý je zejména závěrečný monolog Lenky Kočišové, která je do té doby za "tu pravou housewife".

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.