Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Jiřího Myrona]

Děj se co děj (Anything Goes)

Premiéra: 4.4.2019 | 2:55
Překlad a české texty písní: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Tomáš Novotný. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Ľudmila Várossová. Choreografie: Ladislav Cmorej, Simona Machovičová, Kateřina Marie Fialová. Dirigenti: Jakub Žídek, Marek Prášil. Režie: Peter Oravec.
Hudební komedie odehrávající se na luxusní zámořské lodi při její plavbě z Ameriky do Anglie. Na palubě se vedle vdavekchtivých žen a zamilovaných párků objevují i sňatkoví podvodníci a hochštapleři všeho druhu, včetně falešného faráře, a pochopitelně nechybí ani černý pasažér a agent FBI. Na parníku se pohybuje a setkává celá paleta typů a postav, které chtějí dosáhnout svého děj se co děj ve světě, kde je všechno možné...
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
73 %
73131000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 897)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Celkem příjemná hudební retrokomedie, nicméně myslím, že muzikálový žánr už se přece jen vydal jiným směrem. Ostravské zpracování je ale zdařilé, povedla se choreografie, hlavně hudební číslo Anything Goes před přestávkou hýří ohromnou energií. Výborná je M.Šnytová jako Reno Sweeney, která poměrně zastiňuje ústřední milenecký pár (A.Živnůstka a V.Prášil Gidová). V menších rolích jsou velmi výrazní H.Fialová jako živelná Erma, L.Vlček v roli podivínského lorda či T.Savka coby komický gangster Moonface. Hudba Colea Portera se navíc stále dobře poslouchá, i když od doby vzniku muzikálu už uplynulo přes 80 let.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KatkaL  80 %
(zadáno: 1.5.2020, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace na mě zanechala příjemný dojem, který přetrvává dodnes. Největší pochvalu si zaslouží M. Šnytová, která táhne celé představení. Jediné, co mi vadilo byly některé laciné vtipy, bez kterých by se to obešlo.
Divadelní fanatička  70 %
(zadáno: 29.8.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné, oddechové a velmi vtipné představení. V hlavní roli exceluje M.Šnytová, po herecké a hlavně pěvecké stránce je prostě famózní. A.Živnůstka s V.P.Gidovou podávají poněkud slabší výkony. Skvělá E.Zbrožková a L.Olma. Stepařsky je tento muzikál velmi slabý, na začátku je nádherné a velmi povedené stepařské číslo, které ovšem stepují profesionálové, jakmile začnou stepovat herci, nic moc.
Žíža  90 %
(zadáno: 11.6.2019, počet hodnocení: 64)
přínosný / zajímavý komentář
Vysoká spokojenost - představení (4.4.) "šlape". Neuvěřitelně rozjetá M. Šnytová, skvělá Hanka Fialová, bezvadný Billy Radka Melši a bezkonkurenční padouch v podání Tomáše Savky. No a nelze opomenout roztomilého lorda ve skvělém podání Romana Haroka. Prostě vše fungovalo dokonale a okamžitě po příjezdu zpět domů člověk začal hledat další vhodný termín - už se nemůžeme dočkat až znovu vyrazíme na plavbu :-) .
Cindy.92  80 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože toto není úplně můj šálek čaje,.. zpracování, herecké, taneční a pěvecké výkony, scéna vč promítání prostě vše na jedničku :) Vypíchnout musím především M. Šnytovou, slovy mé drahé polovičky, jede celé představení jako mašina - neskutečné!
Džejran  100 %
(zadáno: 8.4.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Zábavná a svižná show, vkusná scéna, výborná muzika. Brilantní Reno - Martina Šnytová, skvělý Billy - Radek Melša, který hrál tak přirozeně, jako by sám sebe, roztomilý lord Roman Harok a velmi vtipný padouch Tomáš Savka. Skvělá atmosféra i výkony ostatních herců a tanečníků 4.4.2019.
Antonio  100 %
(zadáno: 8.4.2019, počet hodnocení: 90)
přínosný / zajímavý komentář
Martina Śnytová úžasná fajn divadlo spokojenost 6.4.
RaB  100 %
(zadáno: 7.4.2019, počet hodnocení: 140)
přínosný / zajímavý komentář
Otázkou není jestli znovu... ale kolikrát znovu.
S nastudováním v Plzni se to nedá moc srovnávat - obě verze jsou jiné (ať již v uchopení dialogů, scéna není přeexponovaná, kostýmy střídmější, počet "velkých" tanečních scén apod. Ostravská verze se mi líbí o něco víc. Z obsazení nejvíce zaujali Martina Šnytová (hlavně po herecké stránce, pěvecky je perfektní vždy), Eva Zbrožková, Adam Živnůstka a pánské kvarteto (pánové byli sehraní a bylo vidět, že je to baví). Na tomto provedení není opravdu co vytknout. I jednoduchý příběh byl zpracovaný tak, aby se divák 3 hodiny nenudil.
Neban_07  100 %
(zadáno: 7.1.2020, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasná Martinka Šnytová, ta to nehraje ta to prostě žije. Jeden z nej muzikálu co jsem viděl. Svižná a zábavná show. Maximální spokojenost.
LuKrej  30 %
(zadáno: 27.12.2019, počet hodnocení: 58)
Petr.loyd  50 %
(zadáno: 18.11.2019, počet hodnocení: 22)
Ester_L  10 %
(zadáno: 31.5.2019, počet hodnocení: 103)
Fedorocko  70 %
(zadáno: 17.4.2019, počet hodnocení: 596)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.