Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo „12“]

Brad Fraser

Teď mě zabij

[Kill Me Now]
Premiéra: 27.5.2017. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Pavla Bergmannová. Odborný poradce: Daniel Kozák. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Marcela Lysáčková. Výběr hudby: Robert Finta, Vít Roleček. Režie: Janusz Klimsza.
2:25 | Poslední uvedení: červen 2019.

Osoby a obsazení
Jake Sturdy - David Viktora
Joey Sturdy, jeho syn (narodil se s genetickou vadou) - Robert Finta
Twyla Sturdyová, jeho sestra - Lucie Končoková
Rowdy Akers - Vít Roleček
Robyn Dartonová - Renáta Klemensová

„Ostrá“ tragikomedie, jejímž středobodem je vztah otce a syna. Otec se vzdává kariéry spisovatele, aby mohl pečovat o své postižené dospívající dítě, ale v průběhu děje se situace nečekaně obrací a péči náhle potřebuje i on. „Muziku tvrdí“ skrývaná sexuální orientace či závislost na alkoholu...
14!
Anketa 2017 - redakční volba
Robert Finta nominace v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon
Robert Finta - nominace na Cenu Thálie 2017
Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
87 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 80 %
Lukáš Dubský 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 3.12.2017, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
Hra přináší dosud ještě tabuizované téma sexuální asistence u tělesně handicapovaných lidí a zabývá se kontroverzní otázkou eutanázie. Jedná se o promyšleně vystavěný text (i když v závěru by měl dramaturg zasáhnout, protože se dění zacyklí) s mnoha zajímavými hereckými příležitostmi. Syrová a nic nepřikrášlující režie J. Klimszy šla víceméně na dřeň tématu. R. Finta je v roli postiženého pubescenta (mimo jiné) po celou dobu představení v neustálé hrou předepsané tenzi, z níž nevystoupí ani na chvíli. Jeho výkon je suverénní a hlavně konzistentní. Výborní D. Viktora, L. Končoková i V. Roleček.
Lukáš Dubský 80 %
(zadáno: 1.12.2017, počet hodnocení: 751)
přínosný / zajímavý komentář
Hra zkoumající kontroverzní témata eutanazie a sexuálního života tělesně postižených. V Ostravě pojali inscenaci naturalisticky a díky perfektním hereckým výkonům se jim daří vyhnout se škatulce kýčovitého melodramatu. Za zmínku stojí především R.Finta, kterému se povedlo zahrát těžce fyzicky postiženého puberťáka bez stopy přehrávání. Zároveň si ale roli neulehčoval ani tím, že by po čase na vnější projevy handicapu své postavy rezignoval. Inscenace přináší i osvěžující černý humor v okamžicích, kdy hrozí, že bude příliš sentimentální.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Rivah 80 %
(zadáno: 4.7.2018, počet hodnocení: 169)
Falos 80 %
(zadáno: 26.3.2018, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej robert fanta
Terrisek 100 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 37)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.