Next Picture

Lordi /The Lords/

Premiéra: 23.3.2006. Podle fragmentů nedokončené hry Oscara Wildea „The Downfall of Moral in the House of Lords“. Kompletace Rossova textu: Pasqualle Renia. Dokončení, překlad a dramaturgie: Ivan Remiaš. Kostýmy: Kristína Matejíčková. Hudba: František Krištof Veselý. Režie: Peter Serge Butko.
Inscenace byla původně uváděna v Divadle v Jindřišské věži.
1:50x

Osoby a obsazení
Lord Bobkins - Filip Rajmont
Lord Reminghton - Martin Hofmann
Lord Buttfield - Peter Serge Butko
Číšník - Martin Kotecký / Mário Boa

Londýn 1896 - Praha 2006. Světová premiéra nedokončené, zapomenuté a nedávno objevené hry. Salónní komedie s jemnými erotickými prvky o třech lordech, kteří systematicky svádí londýnské ženy tak dlouho, až se chytnou do vlastní pasti...
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
76 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Jan Pařízek, Pavel Širmer
76531000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (59)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 25.1.2012, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
No já nevím, přijde mi to i na Wilda dost divoký :))) Ale srandy kopec a ať už jsou některé vtípky improvizované či secvičené, klobouk dolů za to, že to nelze rozeznat. Bezvadná odlehčená lahůdka :)
Jiří Koula 90 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 9.10.2011, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Útok na bránici vedený ve velkém stylu, o tom se nedá psát, to se musí vidět.
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 31.1.2011, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné a humorné. Skvělé dialogy a slovní hříčky. Samotná zápletka sice trochu předvídatelná, ale přesto dobře ztvárněná. Osobně si mě také získalo zasazení do slovenštiny, což myslím dodalo hře nový rozměr. A krom toho herecké výkony všech 3 představitelů v žádném případě nezklamaly.
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(počet hodnocení: 1639)
Jiří Landa 70 %
(počet hodnocení: 2895)
Helena Grégrová 70 %
(počet hodnocení: 1434)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Lovin 70 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
75% skvělé herecké výkony všech tří lordů.
Fedorocko 70 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná záležitost, kdy druhá část byla výrazně lepší té první.
Kluci se bavili a pobavili na Silvestra i nás.
Honza1 70 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno jako silvestrovské představení ve Švandově divadle. Po vysokých hodnoceních - zvláště redakčních - jsem měl asi přehnaná očekávání. Z tohoto pohledu to bylo trochu zklamání. Lehce nadprůměrná komedie je to jen díky velmi dobrým výkonům všech tří hlavních představitelů. První, dlouhá část, byla těžkopádná. Spousta konverzace, místy o ničem, děj prakticky žádný. Po přestávce se už konečně něco začalo dít, byť zápletka byla jednoduchá a všem hned jasná. Prospělo by možná zkrácení hry škrty v textu a provedení bez přestávky.
Vaklav 70 %
(zadáno: 1.1.2020, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Silvestrovské představení - čili asi ještě větší než obvyklá uvolněnost. Občas to bylo pravda až na hranici vkusu, ale v rámci hry jsem to přijal a opravdu dobře jsem se pobavil.
Doporučuji spíše pro pánskou jízdu než rodinný výlet. Děti nechte doma zcela jistě.
Provést hru ve slovenštině považuji za skvělý nápad. Souhlasím, že to hře přináší další rozměr. Občas to byla spíše česko-slovenština, ale přesto jsem rád za příležitost vidět hru takto.
Ivo Železný 100 %
(zadáno: 12.10.2019, počet hodnocení: 228)
přínosný / zajímavý komentář
Dóóóóbrý! Nářez! Smích v kotrmelcích! Radost! Dívadlo!
Nikki123 80 %
(zadáno: 6.6.2019, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá slovenština M. Hofmanna, úžasný herecký výkon F. Rajmonta.
Milan kucera 50 %
(zadáno: 30.5.2019, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě zklamání- především hra samotná a její děj je velmí předvídatelná, tři protagonisté spíše ve svých rolích exhibují .. Filip Rajmont předvádí výbornou mimiku, ale po čase je toho už příliš, Peter Budko dostává největší prostor, já se ale nejvíc těšil na Luďana - Martina Hofmana. Byl velmi přesný, ale tuto perverzní divnou hříčku ani on nezachránil.. ne že bych se občas nezasmál, ale tyto řehtačky prostě nejsou moje gusto .. Myslím, že redakce i-divadla b yse měla zamyslet, zda-li této halabala komedii skutečně dát doporučení "náš tip"
Makronka123 10 %
(zadáno: 30.5.2019, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Naproste zklamani, predstaveni se neskutecne vleklo, bohuzel to bylo cele bez stavy a obrovska nuda. V sale se smala tak tretina lidi, zbytek nejspise koukal, na co to vlastne prisel. Hra je opravdu jen konverzacni, kdy panove sedi a hovori, coz by vubec nevadilo, kdyby to bylo aspon vtipne, humor mi ale prisel tak hloupy a laciny, az na par vtipnych poznamek, ze jsme museli o prestavce odejit, protoze to byla bohuzel ztrata casu i penez. Herci sami o sobe nebyli uplne spatni, nicmene scenar je na muj vkus prilis hloupy a jednoduchy. Za mne nejhorsi predstaveni Svandova divadla.
Michvon 60 %
(zadáno: 3.5.2019, počet hodnocení: 175)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dlouho po premiéře, a je to znát, místy se to rozplizlo. Slovenština nevadí. Konec předvídatelný, laciný, ale nebudu předstírat, že jsem se nesmála jak blázen.
Miskova Pet 100 %
(zadáno: 1.3.2019, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Za herecké výkony, téma = velmi příjemně strávený čas :)
Denisa H. 80 %
(zadáno: 11.12.2018, počet hodnocení: 307)
přínosný / zajímavý komentář
Úvodní tempo mě tedy nezaujalo, ale pak to nabralo grády... :-D Řekla bych, že průměrnou konverzačku trio hlavních herců pozvedlo na nadprůměrnou záležitost, zejména svými improvizacemi. Dobře jsem se nasmála, i když asi více až tak od druhé třetiny :-) Slovenština všech mě překvapila, ale představení sedla. Vulgarit není třeba se bát - sice padnou, ale jako p*del na hrnec ;-)
Anah 80 %
(zadáno: 6.6.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Viděla jsem třikrát a pokaždé velká zábava
Zuluk 90 %
(zadáno: 20.5.2018, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ujete predstaveni, ktere si i po tolika letech uzivali i herci. Puvodne jsem myslela, ze slovensky bude mluvit jen jeden herec a nakonec cela hra ve slovenstine byla snad jeste lepsi, nez kdyby byla v cestine. Rada zajdu znovu.
MMK 90 %
(zadáno: 3.5.2018, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělá zábava. Pro mladší generaci upozornění - na jevišti se mluví slovensky :-)
Neo 80 %
(zadáno: 6.4.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Poměrně dlouho mi to nic neříkalo, ale po nějaké době to nabralo grády a stalo se to (alespoň pro mě) opravdu zábavným představením s až neskutečnými hereckým výkony, zejména co se týká Filipa Rajmonta, ale i pro mne osobně dodnes zcela neznámého Petera Butky. Bavil jsem se, moc díky.
Falada 80 %
(zadáno: 31.3.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu vtipná komedie ve slovenštině. Dojem kazily tepláky či co to měl na sobě herec Peter Serge Butko.
Cinda 90 %
(zadáno: 31.3.2018, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi potěšila slovenština a věřím tomu, že v češtině by zážitek ze hry byl neúplný. Veselé, s předvídatelnou zápletkou, což vzhledem ke skvělým výkonům všech na jevišti vůbec nevadilo. Herci si to evidentně i po letech užívají a vzájemně se dokážou malými improvizacemi odbourat.
Určitě bych představení doporučila všem, kteří se v divadle rádi zasmějí.
85%
JirkaS 90 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tohle bylo WAU! Čekal jsem crazy zážitek, ale dostal jsem mnohem víc. Na této hře je fajn, že si ji herci můžou krásně přizpůsobit, vkládat do ní aktuální témata (zákaz kouření v restauracích, Andrej Babiš), ale zároveň vést svůj boj o body a černé puntíky za svádění ošklivých žen z aristokratických kruhů. A fakt je těžké, ba přímo nemožné poznat, co je nacvičené a co je improvizace. Pánové Butko, Rajmont a Hofmann si to dávali s naprostým přehledem a bylo vidět, že je to baví. Takové záchvaty smíchu jsem snad v divadle nikdy neměl. Boží, ujeté, geniální! /25.3.2018 v Č. Budějovicích/
Luciferie 60 %
(zadáno: 12.12.2017, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Oddychovka jak má být :-)
Margaret 50 %
(zadáno: 26.5.2017, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
S touto inscenací jsem se minula. Slovenština skutečně dává inscenaci větší šmrnc, přesto mi to nepřišlo příliš vtipné - nutno dodat, že v divadelním sále jsem byla v menšině.
Martina_K 80 %
(zadáno: 30.8.2016, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle jsem se bavila, velice vtipná zápletka. Herci hráli s chutí. Já bych ale představení opět trochu zkrátila a vynechala srnky a sedláky:)
Bernardblack 90 %
(zadáno: 24.5.2016, počet hodnocení: 277)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
2x Utajený klenot, jenž strčí většinu současné komediální produkce do kapsy:)
Slovenština a herecké obsazení hře jednoznačně pomáhá, takže po pomalejším rozjezdu je kadence projektilů do bránice tak silná, že by roztrhala i mrtvého:)
a jako vždy famózní Lord(česko-slovenského divadla:)Hofmann
Renée 70 %
(zadáno: 28.4.2016, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Zdá se mi, že ve Wildových hrách najdeme mnohem sofistikovanější hru se slovy a slovními hříčkami, než to co jsem viděla v Lordech. Na druhou stranu, tady jsem místy doslova brečela smíchy.
Barka 80 %
(zadáno: 22.4.2016, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Je to vtipný, fakt jo! :)
Bála jsem se, podle ohlasů zde, že to bude vulgární, že se tam bude mluvit hodně sprostě, ale vůbec ne... podle mě je to tedy velmi decentní ;) A slovenština tomu dodala šmrnc, myslím, že česky by to zdaleka tak nevyznělo. Díky za fajn večer.
David Strang 90 %
(zadáno: 20.12.2015, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé,sranda
Lucilla 80 %
(zadáno: 24.4.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Trochu hrubsi humor, ale co na tom?? Do studia se tohle naramne hodilo, komorni prostor, par lordu z vyssi spolecnosti a jejich zabava ... A nase rozhodne taky ;-)
Monulinka 80 %
(zadáno: 18.2.2015, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Rozjezd byl sice trochu pomalejší, ale pak to stálo za to :D Pánové si představení užívají a já se bavila s nimi! Výborná oddechovka, i když tento humor možná není pro každého.
Eviik 80 %
(zadáno: 18.2.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
85 %
Oddechová komedie s trochu hrubším, ne však hloupým, humorem. Všichni pánové podávají výborné výkony (těžko říct, do jaké míry založené na improvizaci). Určitě se dobře pobavíte, nečekejte ale žádný hluboký kulturní zážitek.
Sendy 90 %
(zadáno: 17.2.2015, počet hodnocení: 153)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Coriolanus 70 %
(zadáno: 28.3.2014, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Neuvěřitelná jevištní svoboda. Všeho a všech.
Bišu 60 %
(zadáno: 10.3.2013, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Docela jsme se bavili, ale myslím, že hlavní vtip měl být původně v kontrastu rezervovanosti anglických lordů a volné diskuzi o sexu včetně dvousmyslných, ba přímo vulgárních výrazů. Vzhledem k tomu, že herci příliš "tlačili na pilu" co se týče vulgárnosti a "lidovosti", tak to úplně nevyšlo. I v tomto případě by méně, znamenalo více.
Pajapp 50 %
(zadáno: 7.2.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Neurazí nenadchne.
Zeta 90 %
(zadáno: 22.1.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Takhle jsme se v divadle ještě nezasmáli - a nebyli jsme dle ohlasů z hlediště zdaleka sami. Obávala jsem se na základě recenzí, že to bude přes míru /pozvala jsem rodinu ve věkovém rozmezí 20 až 65/, ale naštěstí zbytečně - bavili jsme se všichni. Jediný problém byl v tom, že občas bylo herce hůř slyšet /možná i díky reakcím okolí/. Určitě na to zajdu znovu, v téhle pochmurné lednové době výborná vzpruha.
Chupetica 100 %
(zadáno: 11.10.2020, počet hodnocení: 105)
Lumca 80 %
(zadáno: 4.3.2020, počet hodnocení: 326)
Verapi 80 %
(zadáno: 6.2.2020, počet hodnocení: 96)
Plšík 70 %
(zadáno: 29.5.2019, počet hodnocení: 523)
Vela 80 %
(zadáno: 18.4.2018, počet hodnocení: 59)
Halirova.jana 80 %
(zadáno: 31.3.2018, počet hodnocení: 76)
Xcepek 50 %
(zadáno: 21.3.2018, počet hodnocení: 551)
Xjane 90 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 21)
Anex 80 %
(zadáno: 6.3.2018, počet hodnocení: 111)
Tomkom 80 %
(zadáno: 2.1.2017, počet hodnocení: 79)
Teejay 50 %
(zadáno: 27.11.2016, počet hodnocení: 66)
Peetra 80 %
(zadáno: 19.10.2016, počet hodnocení: 153)
DaZeL 90 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 85)
Boo 90 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 119)
Tarbík 80 %
(zadáno: 20.10.2015, počet hodnocení: 121)
Marcela 80 %
(zadáno: 7.4.2015, počet hodnocení: 407)
Rybitvi 80 %
(zadáno: 4.4.2015, počet hodnocení: 62)
Petullkaaa 90 %
(zadáno: 14.3.2015, počet hodnocení: 43)
Skubalova 70 %
(zadáno: 28.11.2013, počet hodnocení: 68)
Donpedro39 60 %
(zadáno: 15.1.2012, počet hodnocení: 138)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.