OLDstars

Patrick Marber

Na dotek

Premiéra: 23.6.2017. Scéna: Judita Mejstříková. Režie: Zuzana Horáková.


Dráždivá tragikomedie anglického autora Patricka Marbera si klade otázky, které zajímají každého moderního člověka. A drsnost vyjádření hrdinů, oplzlosti, které píšou dva z nich skryti za anonymitu chatování, jen podtrhují civilizační atomizaci lidí toužících najít někoho blízkého. Mladičká striptérka Alice a fotografka Anna, neúspěšný spisovatel Dan a lékař Larry. Striptýzový klub v Londýně, kde Alice pracuje a kde ji vyhledá Larry, má zvláštní pravidla: Lidé se tam svlékají, vzrušují se všemi možnými i nemožnými způsoby, jen jedno nesmějí. Nesmějí se vzájemně dotknout. "Slíbili jsme si, že si budeme vždycky říkat pravdu." "A co je na pravdě tak skvělýho? Zkus mi pro změnu lhát!" "Kdybyste vy ženský viděly jen jednu minutu z toho našeho domácího videa, z toho porna, co nám den co den běží hlavou, pověsily byste nás za koule, věř tomu."
OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
85 %
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Lukáš Holubec 50 %
(zadáno: 30.6.2017, počet hodnocení: 454)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný text, který mám v obzvlášť velké oblibě, je však společně se solidním výkonem Martina Peška to jediné, co stálo za návštěvu představení. Zvolené zdlouhavé tempo, strojově odříkaný text či nevyužití chytrých a vtipných situací, to jsou jen některé připomínky. Naději, že alternovaná verze dopadne lépe, vzhledem k nejisté režii bohužel také moc nemám. Například i v jiných inscenacích skvěle hrající Lukáš Ruml působil nepřirozeně zakřiknutě. Ovšem pokud jste Na dotek ještě nikdy neviděli, věřím, že zážitek kvůli zmíněnému brilantnímu textu budete mít dostatečný.
Hodnocení uživatelů:
VáŠa 80 %
(zadáno: 31.8.2017, počet hodnocení: 21)
SíMA8 90 %
(zadáno: 19.7.2017, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Dávám 85%. Líbilo se mi to. Doporučuji, stojí to za to!
Mirek Brůna 80 %
(zadáno: 18.7.2017, počet hodnocení: 36)
Petrr 90 %
(zadáno: 23.6.2017, počet hodnocení: 66)
přínosný / zajímavý komentář
86 %

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.