Pidivadlo

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku scéna Vyšší odborné školy herecké (VOŠH)
Nejbližší představení:
20.03. (Út) 19:00 Probuzení jara
21.03. (St) 19:00 Maryša
24.03. (So) 14:00 Kocourek Modroočko
24.03. (So) 16:00 Kocourek Modroočko
25.03. (Ne) 14:00 Kocourek Modroočko
Nejbližší představení:
20.03. (Út) 19:00
Probuzení jara
21.03. (St) 19:00
Maryša
24.03. (So) 14:00
Kocourek Modroočko
24.03. (So) 16:00
Kocourek Modroočko
25.03. (Ne) 14:00
Kocourek Modroočko
Adresa: Letohradská 44, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-8-12-25-26 Letenské nám.]
Začátky: 19.00 (večerní představení), 15.00 (víkendová představení pro děti)
Ceny vstupenek:
110 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Pidivadlo hraje také mnoho inscenací pro děti. Cena vstupenky je 60 Kč (dětská), resp. 80 Kč.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout minimálně 30 min. před začátkem představení.

Repertoár

Lorca † Bernarda - Federico García Lorca  (2:20)
Premiéra: 15.1.2018. Dramaturgie: Lenka Smrčková (Bernarda). Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak (Bernarda). Pohybová spolupráce: Rostislav Šrom (Lorca), Irena Kristeková (Bernarda). Režie: Martin Vokoun (Lorca), Diana Šoltýsová (Bernarda).
Koláž z korespondence a díla Federica Garcíi Lorcy, španělského básníka „temné smrti“ v duelu s jeho poslední velkou tragédií „Dům Bernardy Alby“, ve které předpověděl svůj vlastní tragický konec. Muži X ženy, láska X nenávist, povinnost X touha, život X smrt...
Válka vypukne po přestávce - Oldřich Daněk
Premiéra: 23.6.2017. Výprava: Barbara Fehérová. Úprava a režie: Miloš Horanský.
Tragigroteskní epitaf herce Bendla, význam neztrácející hra o etice, zvlášť herecké a o groteskních propastech lidského nitra.
Maryša - Alois Mrštík, Vilém Mrštík
Premiéra: 14.6.2017. Hudební spolupráce: Blanka Popková. Úprava a režie: Tomáš Petřík, Martina Krátká.
Téměř existenciální příběh z konce 19. století aneb nejslavnější česká divadelní hra. Mladá, svobodná a divoká dívka milostně touží. Rodina má ovšem tradičně vyšší cíle, než aby jejich dcera pobíhala po vsi s blouznivým vojáčkem. A tak dívku uvrtají do ekonomicky a společensky vhodné partie. Hrdé děvče chce víc. Lásku! I Maryšu ale drží zvyk pevně pod krkem...
Probuzení jara - Frank Wedekind
Premiéra: 2.6.2017. Překlad: Josef Balvín. Úprava: Martin Vokoun, Lukáš Pečenka. Dramaturgie: Martin Vokoun. Režie: Lukáš Pečenka.
Hra, která před sto lety způsobila skandál. Dospívání, tápání, zmatení. Dospívající děti vržené do hlubokých vod sebepoznání, ve kterých nejenom že neumějí plavat, ale ještě se musí vypořádat s pokrytectvím, upjatostí a zkostnatělostí světa dospělých. Kterak lze hledat cestu k dospělosti, když jediný, kdo může pomoct najít správný směr, jste vy sami? Jak je možné touto cestou jít a neztratit se...?
inscenace není vhodná pro děti
Chacha Chichi - Jiří Forejt
Dramaturgie: Jiří Forejt. Režie: Zuzana Burianová.
Oldřiška Jeřábková, Ondřej Janoušek, Dia Hauptová, Jiří Forejt, Richard Bezděk
Budeme vám vyprávět příběh o dvou průkopnících. Prokopli snad buben? Nikoliv. Byli odvážní a popostrčili filmové umění v jeho prvních krůčcích. Šváb je humorista, vtipálek a slavný pražský kabaretiér. Jan je nesmělý architekt a nadšenec pro fotografii. Píše se rok 1897 a Jan Kříženecký kupuje od bratří Lumiérů kinematograf a staví na pražském Výstavišti kino. Tím začíná velké dobrodružství. Je totiž potřeba natočit filmy, které by se mohly promítat! Diváci jsou netrpěliví. Tak honem! Jak vznikaly první české grotesky jako Výstavní párkař a lepič plakátů, Smích a pláč nebo Dostaveníčko ve mlýnici? Čeká vás hudba, akrobacie, filmová projekce a interaktivní dílna!

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 14.3.2018