Pidivadlo

Frank Wedekind

Probuzení jara

Premiéra: 2.6.2017. Překlad: Josef Balvín. Úprava: Martin Vokoun, Lukáš Pečenka. Dramaturgie: Martin Vokoun. Režie: Lukáš Pečenka.
Poslední uvedení: květen 2018.


Hra, která před sto lety způsobila skandál. Dospívání, tápání, zmatení. Dospívající děti vržené do hlubokých vod sebepoznání, ve kterých nejenom že neumějí plavat, ale ještě se musí vypořádat s pokrytectvím, upjatostí a zkostnatělostí světa dospělých. Kterak lze hledat cestu k dospělosti, když jediný, kdo může pomoct najít správný směr, jste vy sami? Jak je možné touto cestou jít a neztratit se...?
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Pidivadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
60 %
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Pavla Haflantová 70 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 1542)
přínosný / zajímavý komentář
74,99 % Nápad Lukáše Pečenky vyštelovat všechny tři polohy Wedekindova textu - dětskost, školometství a sexualitu - na maximum vytvořil prostor, v rámci nějž mohly postavy fungovat jako lidé bez ohledu na dobu, čímž pro mě obhájil, proč tento text dnes uvádět. Přidejme k tomu změnu závěru s ústupem od deus ex machina k vystačení si s vnitřními zdroji a věrohodné výkony většiny herců a ejhle, vznikla podařená inscenace.
Pavel Širmer 60 %
(zadáno: 6.10.2017, počet hodnocení: 1470)
přínosný / zajímavý komentář
65%. Provedení hry, za které se studenti VOŠH rozhodně nemusí stydět. Zdařilé režijní uchopení se zřetelně vyjádřeným názorem. Originální a zároveň smysluplné řešení konce, v němž zaujme nahrazení postavy Záhadného pána (nebylo by dobré prozrazovat více). Studenti často ještě hrají poněkud „neohrabaně“, ale jejich společná práce se slučuje v celek, který drží pohromadě a který divákovi nabízí něco víc než pouhou hereckou etudu.
Pavla Haflantová 70 %
(zadáno: 2.10.2017, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Martin Vokoun s Lukášem Pečenkou zvolili originální interpretaci tohoto kdysi skandálního textu. Vše do sebe krásně zapadá, za režii bych přidala samostatný potlesk.
Být to mé první setkání s Probuzením jara, asi bych jásala. Ale některé změny, ať už charakterů nebo scén, nejsou v souladu s mým chápáním textu, proto zůstanu na 70%.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Le Petit Prince 70 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 32)
Nick 50 %
(zadáno: 1.1.2018, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Na to, že jde o představení studentů, je to celkem dobré. Zaujal hlavně Michal Kuboušek jako Moritz, zbytek byl až na drobné výjimky taky obstojný. Bohužel tam pro mě byly některé postavy pojaty dost ploše a odlišně od toho, jak je znám a chápu již nějaký ten čas já. Představení dobře funguje jako předvedení příběhu, méně už jako sonda do duší tehdejších mladých, což je bohužel zrovna u Probuzení jara dost velké mínus. Celkově: vidět se dá, ale nečekejte nic extra.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.