Pidivadlo

Probuzení jara

Premiéra: 2.6.2017
Překlad: Josef Balvín. Úprava: Martin Vokoun, Lukáš Pečenka. Dramaturgie: Martin Vokoun. Režie: Lukáš Pečenka.
Poslední uvedení: květen 2018 (v Pidivadle), rok 2020 (na jiných scénách).
Hra, která před sto lety způsobila skandál. Dospívání, tápání, zmatení. Dospívající děti vržené do hlubokých vod sebepoznání, ve kterých nejenom že neumějí plavat, ale ještě se musí vypořádat s pokrytectvím, upjatostí a zkostnatělostí světa dospělých. Kterak lze hledat cestu k dospělosti, když jediný, kdo může pomoct najít správný směr, jste vy sami? Jak je možné touto cestou jít a neztratit se...?
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Pidivadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
60 %
6031000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavel Širmer 60 %
Pavla Haflantová 70 %

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
4.12.2018 | 1598 hodnocení
+ souhlasím
74,99 % Nápad Lukáše Pečenky vyštelovat všechny tři polohy Wedekindova textu - dětskost, školometství a sexualitu - na maximum vytvořil prostor, v rámci nějž mohly postavy fungovat jako lidé bez ohledu na dobu, čímž pro mě obhájil, proč tento text dnes uvádět. Přidejme k tomu změnu závěru s ústupem od deus ex machina k vystačení si s vnitřními zdroji a věrohodné výkony většiny herců a ejhle, vznikla podařená inscenace.
Pavel Širmer  60 %
6.10.2017 | 1846 hodnocení
+ souhlasím
65%. Provedení hry, za které se studenti VOŠH nemusí stydět. Režijní uchopení se zřetelně vyjádřeným názorem. Originální a zároveň smysluplné řešení konce, v němž zaujme nahrazení postavy Záhadného pána (nebylo by dobré prozrazovat více). Studenti často ještě hrají poněkud „neohrabaně“, ale jejich společná práce se slučuje v celek, který drží pohromadě a který divákovi nabízí něco víc než pouhou hereckou etudu.
Pavla Haflantová  70 %
2.10.2017 | 350 hodnocení
+ souhlasím
Martin Vokoun s Lukášem Pečenkou zvolili originální interpretaci tohoto kdysi skandálního textu. Vše do sebe krásně zapadá, za režii bych přidala samostatný potlesk.
Být to mé první setkání s Probuzením jara, asi bych jásala. Ale některé změny, ať už charakterů nebo scén, nejsou v souladu s mým chápáním textu, proto zůstanu na 70%.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Nick  50 %
1.1.2018 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Na to, že jde o představení studentů, je to celkem dobré. Zaujal hlavně Michal Kuboušek jako Moritz, zbytek byl až na drobné výjimky taky obstojný. Bohužel tam pro mě byly některé postavy pojaty dost ploše a odlišně od toho, jak je znám a chápu již nějaký ten čas já. Představení dobře funguje jako předvedení příběhu, méně už jako sonda do duší tehdejších mladých, což je bohužel zrovna u Probuzení jara dost velké mínus. Celkově: vidět se dá, ale nečekejte nic extra.
Zachardi  60 %
29.5.2019 | 42 hodnocení
Le Petit Prince  70 %
11.11.2018 | 55 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.