Divadlo Debut

<< Racek | Rej >>

ReBorn

Premiéra: 25.1.2016 | 1:30x
Režie: Jiří Š. Hájek.
Poslední uvedení: květen 2016.
Autorská inscenace s osobní výpovědí aktérů. Na chatu v lesích přijíždí skupinka různých lidí. Vítá je žena s divným úsměvem na tváři: „Naše společnost vám připravila program ReBorn. Program, po kterém se narodíte jako člověk, který se naučí se sebou samým žít!“ Kolečko pravdy, sdružující tanečky, narozeníčko, kafe a cigárko. A možná nějaká ta osobní katarze...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
73 %
7331000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 60 %
Helena Grégrová 70 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
21.3.2016 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Divácký psychický voyeurismus level 10! Zpovídací inscenace, v níž si každý z herců volí nejen, co řekne, ale do značné míry i formu sdělení. Proto se ani nebudu vyjadřovat konkrétně, nehodnotil bych herce jako herce, ale herce jako lidi, či lépe to, jak je vnímám a co to ve mně evokuje. Silný zážitek, byť ne nutně divadelní.
Jiří Landa  60 %
4.2.2016 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
65% Inscenace vycházející z osobních (a mnohdy až neuvěřitelných) silných životních příběhů samotných studentů, které J. Š. Hájek dokázal propojit v kompaktní celek, jenž navíc obohatil humorem. Celé dění je proto velmi autenticky uvolněně. Nejpřesvědčivěji na jevišti působil R. Kottnauer, v ročníku je ale i několik dalších zajímavých hereckých typů a troufnu si tvrdit, že i talentů.
Helena Grégrová  70 %
25.1.2016 | 1575 hodnocení
+ souhlasím
Do jaké míry psychoterapeutické vysvlékání se z kůže duši naší pomůže či nepomůže? A co teprve té herecké, emočněji rozvibrovanější? Tleskám nasazení a odvaze všech protagonistů dát se takto sobě sama a publiku všanc!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
VerDom  50 %
13.4.2016 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý projekt. Pro studenty trochu za trest uvedený, jako absolventské představení. Pokud vím, podobné věci se dělají na konci prvního ročníku. Pedagog dle mého promrhal šanci studentů se prezentovat. Ovšem jejich snahu je nutné ocenit.
Josie7  80 %
28.1.2016 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Výborné, oceňuji odvahu jít až na samu dřeň, propojit osobní traumatické výpovědi s vtipnými dějovými momenty, aby to drželo pohromadě a bavilo. Obrovské nasazení herců, kterým to všechno věříte, skvělá hudba, bizarní teplákoidní kostýmy, po vzoru Mirky Spáčilové 5 % navíc za působivé pojetí Wake Up Dead Man a dalších 5 % za tu závěrečnou dětskou říkanku - a panoptikum završeno!
Artefakt  90 %
13.4.2016 | 8 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.