Pidivadlo

Vltavínky

Premiéra: 3.5.2013 | 2:20
Výprava: Ivana Wojtylová, Milan Mikulčík, Zita Miklošová. Hudba: Petr Kofroň, Jakub Sušek. Režie: Ivana Wojtylová, Milan Mikulčík (podle Viktorie Čermákové).
Poslední uvedení: květen 2014.
Hra o českých ženách dvacátého století a účtech s minulostí, kterou ovlivnil neúprosný kolotoč dějin točící se závratně rychle. Ženy, které neměly možnost se poznat, vstupují do hry právě teď a tady - v televizní talk show s názvem „Máte na to“ v roce 2015.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Pidivadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
90 %
9021000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
27.5.2013 | 1868 hodnocení
+ souhlasím
55%. Zajímavá česká hra, která by si zasloužila větší pozornost, neboť je nápaditou a poměrně komplexní reflexí nedávné české minulosti. Studenti se s nesnadnou látkou (náročnou i pro zkušené profesionály) poprali solidně, ale pochopitelně by se našla řada rezerv na hereckých výkonech. Nejlepší výkony podaly M. Javorková a N. Friebová, solidně si vedla také M. Wronková, dojem kazila nepřesvědčivá a nepřirozená T. Páclová. Řada výstupů by si zasloužila pečlivější režijní práci, zejména to platí o scénách z televizního studia. Viděl jsem zdařilejší, ale i méně povedené studentské inscenace.
Jiří Landa  50 %
17.5.2013 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Nemile mě překvapilo, že nebyl k dispozici program. Myslím, že v případě studentských inscenací je až nutné ho mít po ruce. Nejpřirozeněji hrála M. Javorková, povedla se jí zejména postava komunistky. Opačný dojem jsem nabyl z T. Páclové. M. Dadura jako moderátor občas nepůsobil věrohodně, ale tento typ role je dost náročné zahrát. Inscenace by potřebovala dotáhnout, zvlášť televizní výstupy. Zbytečná mi přišla taneční scéna před pauzou a píseň v závěru byla nešťastně interpretovaná. Scénicky jsou nedomyšlené momenty, kdy na jevišti stojí velký stůl a diváci přes něj nevidí na letopočty.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ambrozok  90 %
18.1.2015 | 26 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.