Pomezí

kol.

Lístky, prosím

Premiéra: 24.7.2019. Výprava: Veronika Svobodová. Hudba: Jakub Borovanský. Dramaturgie a režie: Vít Malota, Kateřina Popiolková, Kateřina Studená.
Rezidenční projekt studentů DAMU.
1:35x | Poslední uvedení: srpen 2019.


Osudy několika lidí stojících na různých stranách se protnou v období před blížícími se volbami. A rozhodnutí, na čí stranu se přiklonit spočívá na každém z nás. Osmnáct měsíců nového kalendáře po „tom“ dni se vláda prozatímního tribunálu chýlí ke konci. A přesto ostatním stále víc a víc zasahuje do života. Je lepší vyčkávat? Věřit v obrat? Nebo zasáhnout? Dokáže vůbec člověk prohlédnout skutečné záměry ostatních? Nebo je sebeprezentace důležitější než skutky? Pokud vnímá každý realitu jinak, kudy vede nejlepší cesta...?
Pomezí
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
77 %
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Pavla Haflantová 80 %
Termíny představení
9.9. (Po) 20:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
10.9. (Út) 20:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
4.10. (Pá) 20:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
7.10. (Po) 20:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
8.10. (Út) 20:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
9.10. (St) 20:00 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 19.8.2019, počet hodnocení: 1534)
přínosný / zajímavý komentář
Diváci se ocitají v předvolební době, kdy se na ně z různých stran valí mnoho protichůdných informací. Je v této džungli vůbec možné rozeznat, co je pravda a co účelová lež? A lze odhadnout, jak by si počínala opozice, kdyby byla u moci? Tvůrci možná nenabídli nic, s čím bychom se v českém imerzivním divadle ještě nesetkali. Vybrali však dobré téma a smysluplně s ním pracovali způsobem vybízejícím diváky k přemýšlení a možná i sebereflexi. Nejsme náhodou při úvahách nad politikou příliš jednostranní či zaslepení...? Studující herci i tvůrci se slibně uvedli a rozhodně stojí za to zajímat se o jejich další práci.
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 13.8.2019, počet hodnocení: 316)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená imerzivní inscenace, která dává velký prostor k přemýšlení těm, kdo o to stojí. Mladí herci ve svých rolích obstáli a návštěvníci měli dostatečnou možnost zapojit se nebo být jen pasivními diváky, podle vlastních preferencí.
Jak už to u imerzivního divadla bývá, neviděla jsem vše a mrzí mě, že už nejspíš nebudu mít možnost to napravit - určitě nejsem sama, kdo by si přál, aby Lístky pokračovaly!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Betka_S 60 %
(zadáno: 15.8.2019, počet hodnocení: 45)
Ardil.la 90 %
(zadáno: 6.8.2019, počet hodnocení: 1)
J.anek 80 %
(zadáno: 30.7.2019, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Dvě výtky úvodem: noviny jsem neměl šanci přečíst (šero a ďábelsky malá písmena) a výsledky voleb neoznamovala Marcela Augustová. Jinak je to paráda. Jako obvykle jsem trpěl, že se nedozvím všechno, ale pomalu si na imerzivní divadlo zvykám. Herci byli autentičtí, zejména ta mrcha, co psala projevy Stavrosovi. A bavil mě Antonín a jeho žena. A děkuji za ujištění, že jsme tupé a snadno manipulovatelné stádo. To, co se děje, si zasloužíme.
Dzaamek 80 %
(zadáno: 30.7.2019, počet hodnocení: 57)
Divita 80 %
(zadáno: 26.7.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedená hra nejen o působení manipulace na naše rozhodování. Klidně bych zašla znova pochytit další části příbehu.
Barka 90 %
(zadáno: 26.7.2019, počet hodnocení: 204)
přínosný / zajímavý komentář
Moc povedené, autoři se prý nechali inspirovat spolkem Pomezí, nijak za ním ale nezaostávají. Ba naopak, Lístky, prosím na mě působilo lépe než některé "Pomezní" inscenace. Obsah inscenace je naprosto nadčasový, nutí diváka zamyslet se, jakým způsobem volí (a nejen co se týče politické sféry), podle čeho se rozhoduje, do jaké míry je zmanipulovatelný a nakolik dá na první dojem. Herecké výkony skvělé, obzvláště Barbora Křupková zaujala. Jen bych tam potřebovala být tak o hodinu déle, za 1:30 se to pojmout nedá. Přimlouvám se za udržení inscenace na stálém repertoáru, potřebuji jít znova!
JJRock 60 %
(zadáno: 26.7.2019, počet hodnocení: 43)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.