Severočeské divadlo

My Fair Lady

Premiéra: 14.10.2022
Podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Překlad: Ota Ornest. Výprava: Jan C. Löbl. Choreografie: Jan Veselý. Dirigenti: Milan Kaňák, Miloš Formáček. Režie: Filip Nuckolls.
Slavný americký muzikál podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Příběh o chudé květinářce Elize Doolittlové, kterou si vyhlídl Henry Higgins, arogantní a nesnesitelný profesor fonetiky. Vsadil se totiž s přítelem Pickeringem, že z této prostořeké a umouněné měšťačky z nižší vrstvy udělá kultivovanou dámu, aniž by si někdo povšimnul, že není z vyšších společenských kruhů. Po čase se ale ukáže, že propad mezi společenskými kruhy není zaviněn osobností či povahou, ale pouze prostředím a vlivy, které na člověka působily. Z Lízy se během „experimentu“ vyklube kultivovaná žena, která v ní dřímala už dávno předtím...
Severočeské divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
76 %
7671000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monty70  80 %
6.1.2023 | 202 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilé zpracování známého muzikálu o proměně jednoduché prodavačky květin v dámu. My Fair Lady je můj oblíbený muzikál a proto jsem byl zvědav, jak se s ním ústecké divadlo popasuje. Převládá spokojenost, jak s obsazením hlavních či středních rolí, ve scéně, kostýmech, hudbě. Příjemným překvapením je obsazení hlavní role K. Herzinovou, kterou znám z mosteckého divadla. T. Ch. Brázda jako profesor Higgins je sázkou na jistotu.
Teddy  70 %
20.11.2022 | 230 hodnocení
+ souhlasím
Dobré herecké výkony, nejvíce zaujal Tomáš Christian Brázda v roli profesora fonetiky Higginse. Choreografie tanečních čísel se mi na rozdíl od hodnotitele po mnou líbila. Oceňuji živý orchestr.
Kostýmy ani scéna rozhodně neurazí. Myslím, že ústecké divadlo ztvárnilo tento všem známý muzikál se ctí. Závěrečný potlesk od spokojených diváků je toho důkazem.
Divadelnik  30 %
20.11.2022 | 127 hodnocení
+ souhlasím
Tak to se skutečně nepovedlo. Jakuba Šeniglová se hodí do operety, ale na Elizu prostě nemá. Nejhorší výkon byl v podání Ctirada Götze v roli Doolittla jak po pěvecké, tak i po pohybové stránce. Tato role vyžaduje dobrý zpěv a taneční výkon se sborem i baletem /choreografie děsná !!!!/ Pochválit musíme paní Higginsovou v podání Jeleny Juklové a pěvecký výkon Fredyho v podání Petra Lüftnera. Scéna chudá - po přestávce ještě horší. Tento muzikál jsme viděli už v různých provedeních , ale tato verze je nejhorší. Živý orchestr super. Kdo má tento muzikál rád, bude hodně zklamán.
Romana35  80 %
24.10.2022 | 262 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Sehraná ústřední trojice Líza (v naší alternaci s hostující Karolínou Herzinovou), profesor Higgins (v podání zkušeného Christiana Brázdy) a jeho přítel Pickerin. (neméně známý Petr Matuszek). Vzniklo příjemné hudební představení, které potěší. Vhodné pro všechny věkové kategorie diváků.
Kuba (Ku10bas)  100 %
10.12.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá inscenace, s výborným panem Radkem Krejčím v roli Doolittla. Škoda jen, že divadlo musí šetřit i na scénickém vybavení jinak výborné inscenace.
Šárka 60 (Šárka 60)  90 %
9.12.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Do Vašeho nádherného divadla se vracím už po několikáté velmi ráda, a to až ze sev. Moravy. Tentokrat na klasiku MFL.
Myslím, že zpracování je velmi zdařilé, hlavně bez modernizujících prvků. Líbila se mi scéna (i když jednoduchá), úplně stačila. Krásný nápad byla vygradovaná scéna s dostihy.
Hlavně oceňuji Váš živý orchestr a vynikající herecké i pěvecké výkony, hlavně T. Ch. Brázdy a R. Krejčího, kterému byla jeho role A. Doolittle doslova ušita přesně na míru.
Jeho hlas je malebný, zvučný a jeho pěvecký výkon byl kvalitní.
Vaše MFL se určitě stane srdcovkou mnohých!!!
Michelle97  80 %
12.1.2023 | 121 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.