Severočeské divadlo

My Fair Lady

Premiéra: 14.10.2022
Podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Překlad: Ota Ornest. Výprava: Jan C. Löbl. Choreografie: Jan Veselý. Dirigenti: Milan Kaňák, Miloš Formáček. Režie: Filip Nuckolls.
Slavný americký muzikál podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Příběh o chudé květinářce Elize Doolittlové, kterou si vyhlídl Henry Higgins, arogantní a nesnesitelný profesor fonetiky. Vsadil se totiž s přítelem Pickeringem, že z této prostořeké a umouněné měšťačky z nižší vrstvy udělá kultivovanou dámu, aniž by si někdo povšimnul, že není z vyšších společenských kruhů. Po čase se ale ukáže, že propad mezi společenskými kruhy není zaviněn osobností či povahou, ale pouze prostředím a vlivy, které na člověka působily. Z Lízy se během „experimentu“ vyklube kultivovaná žena, která v ní dřímala už dávno předtím...
Severočeské divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
kontroverzní inscenace (161.)
70101000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelniFan  40 %
21.3.2023 | 309 hodnocení
+ souhlasím
Takhle ne... Dneska se muzikál dělá už jinak. Ošklivá scéna, kulisáky nosící židle ani nekomentuji. Sbor podprůměrný a když se k tomu přidá otřesný zvuk při zájezdu v jiném divadle... NICMÉNĚ - Citlivě seškrtáno na 2:40! Díky za to. Především první půlka má spád, oproti ostatním zpracováním. K. Herzinová opět překonává své hranice a je vynikající (čert vem pár nedostatků při nejnáročnějších partech). Ústecké divadlo může být rádo, že ji má, stejně tak skvostného O. Rumla. T. Ch. Brázda postrádá charisma, P. Matuszek podává milý výkon, C. Götz dobře hraje, ale ať nezpívá. A "ostravštinu" jsem nepochopil, nepatří tam přeci. Nu, znovu už ne.
Monty70  80 %
6.1.2023 | 224 hodnocení
+ souhlasím
Zdařilé zpracování známého muzikálu o proměně jednoduché prodavačky květin v dámu. My Fair Lady je můj oblíbený muzikál a proto jsem byl zvědav, jak se s ním ústecké divadlo popasuje. Převládá spokojenost, jak s obsazením hlavních či středních rolí, ve scéně, kostýmech, hudbě. Příjemným překvapením je obsazení hlavní role K. Herzinovou, kterou znám z mosteckého divadla. T. Ch. Brázda jako profesor Higgins je sázkou na jistotu.
Teddy  70 %
20.11.2022 | 256 hodnocení
+ souhlasím
Dobré herecké výkony, sympatický mi byl Petr Matuszek v roli dobráckého plukovníka Pickeringa. Choreografie tanečních čísel se mi na rozdíl od hodnotitele po mnou líbila. Oceňuji živý orchestr.
Kostýmy ani scéna rozhodně neurazí. Myslím, že ústecké divadlo ztvárnilo tento všem známý muzikál se ctí. Závěrečný potlesk od spokojených diváků je toho důkazem.
Divadelnik  30 %
20.11.2022 | 138 hodnocení
+ souhlasím
Tak to se skutečně nepovedlo. Jakuba Šeniglová se hodí do operety, ale na Elizu prostě nemá. Nejhorší výkon byl v podání Ctirada Götze v roli Doolittla jak po pěvecké, tak i po pohybové stránce. Tato role vyžaduje dobrý zpěv a taneční výkon se sborem i baletem /choreografie děsná !!!!/ Pochválit musíme paní Higginsovou v podání Jeleny Juklové a pěvecký výkon Fredyho v podání Petra Lüftnera. Scéna chudá - po přestávce ještě horší. Tento muzikál jsme viděli už v různých provedeních , ale tato verze je nejhorší. Živý orchestr super. Kdo má tento muzikál rád, bude hodně zklamán.
Romana35  80 %
24.10.2022 | 291 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Sehraná ústřední trojice Líza (v naší alternaci s hostující Karolínou Herzinovou), profesor Higgins (v podání Christiana Brázdy) a jeho přítel Pickerin. ( Petr Matuszek). Vzniklo příjemné hudební představení, které potěší. Vhodné pro všechny věkové kategorie diváků.
Kas  70 %
16.4.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Včera jsme byli s partou přátel na tomto představení. Režijně celkem zdařilý kus,kde exceloval Radek Krejčí a Ondra Ruml. Drobné výhrady k Jakubě Šéniglové.Šikovná, energická, ale ten přízvuk... Občas nebylo rozumět. Největším průserem byl pan Brázda. Nudný utahaný, bez energie. Když se objevil na scéně, rázem celé představení spadlo. Pan Matuszek skvělý, jako vždy.
Kuba10  90 %
21.3.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Díky za krásnou inscenaci, viděl jsem únorové představení s excelentními výkony Karoliny Herzinové v roli Lízy Doolittlové a Radka Krejčího jako otce Doolittla.
Inscenace měla tempo a oceňuji živý orchestr a krásné kostýmy.
Šárka 60  90 %
9.12.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Do Vašeho nádherného divadla se vracím už po několikáté velmi ráda, a to až ze sev. Moravy. Tentokrat na klasiku MFL.
Myslím, že zpracování je velmi zdařilé, hlavně bez modernizujících prvků. Líbila se mi scéna (i když jednoduchá), úplně stačila. Krásný nápad byla vygradovaná scéna s dostihy.
Hlavně oceňuji Váš živý orchestr a vynikající herecké i pěvecké výkony, hlavně T. Ch. Brázdy a R. Krejčího, kterému byla jeho role A. Doolittle doslova ušita přesně na míru.
Jeho hlas je malebný, zvučný a jeho pěvecký výkon byl kvalitní.
Vaše MFL se určitě stane srdcovkou mnohých!!!
Michelle97  80 %
12.1.2023 | 133 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.