STK Theatre Concept

scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
Jatka78
Adresa: Pražská tržnice, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-12-14-25 Pražská tržnice]
La Fabrika
Adresa: Komunardů 30, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 1-6-12-14-25 Dělnická, resp. U Průhonu]
Aktuální repertoár:
Bouře | Ženy
Poznámky a upozornění:
  • .

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Don’t Quijote - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) & kol.
Premiéra: 2019. Výprava: Martin Chocholoušek. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Koprodukce souborů Cirk La Putyka a STK Theatre Concept.
Inscenace měla mít premiéru v říjnu 2019, ale přípravy zasáhly zdravotní problémy R. Nováka ml. Omezený počet diváků měl tehdy možnost vidět nehotový tvar, který měl být později dokončen. V roce 2020 byl několikrát plánován nový termín premiéry, ale žádný se neodehrál z různých důvodů (přetrvávající zdravotní problémy, lockdown atd.). Později se tvůrci rozhodli inscenaci nedokončit a na repertoár nezařazovat, oficiální odložené premiéry se titul nedočkal.
Poslední uvedení: rok 2019.
Autorský projekt navazující na volnou tvorbu tandemu SKUTR, který je kromě osobních vzpomínek a zkušeností inspirovaný jedním z nejvýznamnějších evropských románů od Miguela de Cervantese. Muž na prahu čtyřiceti let. Bilancující. Muž, který má ještě pocit, že dokáže vše jako ve dvaceti. Poprvé zjistí, že na vše už fyzicky nestačí. Muž, který stále sní. Nečeká a rozhodne se si své sny splnit. Muž unavený a ztracený v tom, co vlastně chtěl a za čím jde. Muž, který potkává další a další Don Quijoty. Mlčenlivé přátelství a podpora mužů na hranici čtyřiceti let. Vzpomínky, příběhy, celá léta příběhů...
Fénix - Adéla Stodolová & kol.
Premiéra: 29.4.2016. Námět: Adéla Stodolová. Dramaturgie: Lukáš Trpišovský. Výprava: Eva Suchánková. Hudba: Petr Zeman. Choreografie: Adéla Stodolová, Jaroslav Ondruš. Režie: Adéla Stodolová, SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Inscenace, která se kombinovanými prostředky cross-over divadla ptá na otázku identity mytického Fénixe, ale i nás, dnešních Fénixů. Fénix je nositelem světla a ohně. Kdo v naší době byl nebo je nositelem ohně a jak vypadá jeho sálání, jeho vyzařování? A vyplatí se vyzařovat? Co v naší DNA z archetypální minulosti zůstalo. Je Fénix mužského nebo ženského rodu? Umírá a rodí se „jen tak“ nebo se rodí vyvinutější, tj. vývoj ve spirále, transformace? Co pro nás znamená smrt a čím je dnešní vesmír nesmrtelným...?
Nick - Petra Tejnorová, Jan Tošovský
Premiéra: 9.11.2015. Dramaturgie: Jan Tošovský. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Jiří Konvalinka. Režie: Petra Tejnorová.
Poslední uvedení: říjen 2019.
Autorský jevištní kaleidoskop podle skutečné události. Některé příběhy jsou natolik pravda, že jim neuvěříte. Chlapec z Texasu jednoho dne zmizel a po třech letech se jako zázrakem zase objevil. Jeho příběh je vyprávěný z pohledu tří aktérů, skládá se před očima diváka a postupně odhaluje svá zákoutí. Každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Nové úhly pohledu, nová data mohou zcela proměnit vyznění událostí. Divák sám se stává vyšetřovatelem, sám si skládá svůj příběh, vidí různé úhly pohledu a musí se rozhodnout, čemu uvěří a ke které verzi se přikloní...
Nesmírná show (Le Cabaret de l`Universe) - Jakub Prachař, Petr Vančura, SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
Premiéra: 24.5.2014. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
Poslední uvedení: rok 2014.
Divadelní cesta Jakuba Prachaře a Petra Vančury na SKUTRu vesmírem. Všichni jsme svým způsobem mimozemštané. Každá molekula, vše z čeho jsme stvořeni, se sem kdysi dostala z kosmu. Vyprávění o Zemi, o nádherné planetě, na níž na každičkém místě nacházíme život v nejúžasnějších podobách. O světě, v němž žijí lidé, a o nebezpečích, která na ně číhají jen proto, že obývají svou planetu. O kometách, asteroidech a černých dírách, jež ohrožují veškerý život na Zemi. O katastrofách apokalyptických rozměrů, které mohou znamenat konec nás všech...
Muži - Adéla Stodolová & kol.  (1:20x)
Premiéra: 19.12.2011. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Denisa Nová. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Adéla Stodolová & kol. Dramaturgie a režie: Adéla Stodolová, SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Inscenace na pomezí mnoha žánrů, která je inspirována skutečnými příběhy mužů. Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Když se v mužích probudí zvířata, volání smečky se nedá odolat. Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky. Vyrovnávají se tam se svými problémy a především sami se sebou...
Joke Killers - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský), Adéla Stodolová
Premiéra: 11.5.2010. Kostýmy: Studio Chatty (Radka Sirková, Anna Tušková). Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Adéla Stodolová. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Fyzické divadlo pracující s motivem klaunství. Jeho tematizací s humorem zachycuje kontrast mezi vnitřním světem člověka (s jeho fantazií) a světem společenských pravidel a konvencí.
Kultovní představení - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský), Vojtěch Dyk, Jakub Prachař  (1:20x)
Premiéra: 19.4.2010. Hudba: Vojtěch Dyk, Jakub Prachař. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Poslední uvedení: červen 2013.
Na hranici koncertu a divadla, na hranici dětství a dospělosti, na hranici reality a snů.
Teď - navždy - Magdalena Frydrych Gregorová  (A studio Rubín|1:15x)
Premiéra: 15.12.2009. Hudba: Petr Kaláb a citace. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Poetická „barová miniatura“ o úzkosti z izolovanosti a o nutkání zkusit se vydat na cestu do neznáma.
Malá smrt - Adéla Stodolová  (0:50x)
Premiéra: 8.6.2008. Dramaturgie: Martin Kukučka. Výprava: Jan Polívka. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie a režie: Adéla Stodolová.
Poetické ztvárnění nekončícího řetězce milostného vábení, škádlení a odmítání. Páry vznikají a zase se rozpadají, aby se mohly vytvořit nové. Tři roztoužení muži, tři dychtící rozechvělé ženy, světla svíček a noc, která je tak mladá a svůdná...
Mistr a žák - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
Premiéra: 22.8.2007. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Autorská komedie propojující akrobacii, taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedia dell´arte a živou muziku. Na scéně se setkají mistr, žák, sluha a hudebník, aby s nadsázkou a humorem, a v patřičné evropské recyklaci, vyprávěli klasický asijský příběh o setkání mistra a jeho žáka.
8 - polib prdel kosům - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský), Rostislav Novák ml.  (1:15x)
Premiéra: 19.4.2006. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Petr Kaláb. Choreografie: Martin Vraný. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Poslední uvedení: listopad 2010.
Sólové představení mladého herce, loutkáře a akrobata, který je v 8. generaci přímým pokračovatelem rodu Kopeckých.
Understand - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)  (B|1:00x)
Premiéra: 29.10.2005. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Inscenace, která zve do společnosti snílků, jejichž sny, ...jejichž životy se snad někdy někde uskuteční. Jejich hra odráží svět H.Ch.Andersena, je plná překvapení, na pokraji kouzel, na pokraji tragédie, ale také plná vtipu na pokraji komedie.
Nickname - SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)  (C|1:00x)
Premiéra: 14.10.2004. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Čtyři „chataři“ se setkají v chatovací místnosti. Díky virtuální realitě v sobě každý z nich odhalí i kus svého skutečného já. Chat...skutečnost...co je dnes vlastně skutečné?

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 1.6.2022