Divadlo X10

Stanisław Lem, René Levínský

Solaris

Premiéra: 20.9.2017. Překlad románu: Bořivoj Křemenák, Erich Sojka. Dramaturgie: Lenka Kolihová Havlíková. Výprava: Bio Masha. Hudba: Michal Kořán & kol. Režie: Ewa Zembok.
1:40x


Adaptace slavného sci-fi románu. Ikonický příběh, který stále fascinuje nezodpověditelnými otázkami. Nekonečný oceán inteligence, nekonečná hmota, nekonečná neschopnost porozumění. Hranice, za kterou člověk potká své nejhlubší noční můry. Kolikrát je třeba zabít vzpomínku? Jak se ze shluku neutronů stane myslící a cítící bytost? Kolikrát je třeba se provinit, aby si člověk sám odpustil? Kde jsem? Co jsem...?
Strašnické divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Pavel Širmer 40 %
(zadáno: 6.10.2017, počet hodnocení: 1302)
přínosný / zajímavý komentář
Román patří ke stěžejním dílům žánru sci-fi. Dramatizace R. Levínského vystihla podstatu i téma. Prostor DUP39, do něhož soubor nově expanduje, se pro inscenaci a prostředí planety Solaris svou dispozicí hodí. Bohužel však má špatnou akustiku, hlasy herců se v něm příliš rozléhají, což je vzhledem k důležité funkci textu docela problém. Tvůrci se asi záměrně nesnažili vystihnout technické vymoženosti, ale toto (nízkorozpočtové) scénografické řešení bylo vyloženě nešťastné, až nechtěně směšné. Vypovídací schopnost závěru v této podobě je přinejmenším sporná, výsledek celkově rozpačitý.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.