Studio DVA divadlo

Brouk v hlavě

Premiéra: 21.6.2018 | 2:15
Překlad: Milena Tomášková, Josef Tomášek. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Ondřej Brousek. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Milan Schejbal.
Nejhranější dílo francouzského dramatika s proslulou hlavní dvojrolí, které patří mezi nejslavnější situační komedie všech dob. Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem? Jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni? A kdo vlastně nasadil paní Marcele brouka do hlavy...?
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
79 %
79501000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Jan Pařízek 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
13.8.So20:00Letní scéna Vyšehradvstupenky
25.9.Ne19:00vstupenky
10.10.Po19:00vstupenky
21.10.19:00vstupenky
7.11.Po19:00vstupenky
13.8.So20:00 vstupenky
Letní scéna Vyšehrad
25.9.Ne19:00 vstupenky
10.10.Po19:00 vstupenky
21.10.19:00 vstupenky
7.11.Po19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (51)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
(zadáno: 9.9.2018, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Pěkně zpracovaná fraška, která ctí žánr. Prim v ní hrají R. Štabrňák, jenž se zcela vyrovná svému předchůdci I. Trojanovi z inscenace DnV, a F. Blažek v hlavní dvojroli. Z dalšího obsazení herecky nejvíce zaujme L. Pernetová, která svoji postavu obdařila smyslem pro trefnou pointu. Podobně jako v příbramské verzi si režisér M. Schejbal nevěděl moc rady se služebnými, jejichž výstupy patří k slabším místům inscenace. Nevhodné obsazení J. Schneiderové do jedné z hlavních rolí. Její výkon sice lze považovat za solidní, nicméně herečka nemá přirozený komediální talent. Celkově dobrá letní zábava.
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 11.7.2018, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Příjemná nenáročná komedie, která dostojí tomu co se od ní očekává. Samotná hra je dobře napsaná a dává příležitost pro řadu vtipných momentů. Nakonec to ani nebylo tak "crazy" jak jsem se obával a většina situací pobaví i bez zbytečného eskalování trapností či jiného zesměšňování. Zdejší zpracování ničím neurazilo a hra utekla bez větších hluchých míst. Vynikající R. Štabrňák je hlavním tahounem, jenž zastíní i jinak též velmi dobrého F. Blažka. Z ostatních zaujali ještě L. Pernetová a M. Slaný. Určité rezervy bych viděl u L. Krále či J. Ployhara z jejichž rolí se dalo vytěžit myslím i více.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fru  80 %
(zadáno: 26.7.2022, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
25.07.2022 - Letní scéna Vyšehrad (Studio DVA)
Lauralex  90 %
(zadáno: 25.7.2022, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Jelikož miluju brněnskou verzi a viděla jsem každé jedno zpracování, byla jsem zvědavá, jak se s tím tady poperou. Celé divadlo řvalo smíchy a právem. Filip Blažek geniální, má skvělý komediální talent, vidět ho je zážitek a dvojka s Michalem Slaným funguje parádně, už jsem je spolu viděla několikrát. Možná ještě víc než hraním jsem se bavila situacemi, kdy se herci odbourali, a že jich bylo, to je na každém představení to nejlepší. Jitka Schneiderová není špatná, ale není to pro mě úplně herečka tohoto komediálního žánru, a Anna F. mi do role typově úplně nesedla. Šla bych hned znovu, jen kdyby ty lístky nebyly taková pálka.
Jackmartas  70 %
(zadáno: 2.7.2022, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkně zpracována komedie, by, se dalo přirovnat k dobře vychlazené mu Prosecu. Velmi známá divadelní hra. Pokud jste viděli několik verzi, víte co a jak. Každé nastudování této hry má své kouzlo. Prostě odechovka, kde se za smějete.
Radarrius  70 %
(zadáno: 5.6.2022, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající crazy komedie, která nikdy nezklame. Exceluje Roman Štabrňák, který vytvořil vtipnou, ale i uvěřitelnou postavu. Sluha Bouton Filipa Blažka je už trošku za hranou. Ženské role bohužel jako by byly jen do počtu a působí odbytým dojmem. I tak je ale čemu se ve hře smát. Milovník crazy komedií odejde rozhodně spokojen.
Teddy  80 %
(zadáno: 3.6.2022, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
Dobře herecky obsazená crazy komedie, která nesklouzává k lacinému přehrávání a karikatuře. Hercům se výborně podařilo vybalancovat situační humor a komické scénky s ním spojené. Zmínim-li jen jednoho herce, který na mne udělal největší dojem, tak je to dle místních hodnocení nepřekvapivě Roman Štabrňák. Nelehkou úlohu zadrhávajícího Kamila, tak aby to působilo přirozeně, zvládl na jedničku.
Johca  60 %
(zadáno: 16.5.2022, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Filip Blažek byl naprosto bezkonkurenční, v obou rolích. Představení mělo spád, ale občas jsme nerozuměli koktajícímu panu Štabrňákovi.
Romana35  80 %
(zadáno: 15.5.2022, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Studio Dva příjemně překvapilo. Protože znám tuto hru v podání Vinohradského divadla, byla jsem zvědavá na jiné zpracování. Filip Blažek v dvojroli (Viktor Champboisy - Bouton), stejně jako Roman Štabrňák (koktající Kamil) byli vynikající. Druhý jmenovaný má můj obdiv za to, jak přirozeně ztvárnil vadu řeči. Z ostatních herců mě zaujali ještě Lukáš Král (temperamentní žárlivý Španěl), Petr Pěknic (doktor) a Michal Slaný (Tournel). Iritovaly mě obě postavy služek.
Monty70  80 %
(zadáno: 9.5.2022, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
Známá situační komedie z francouzského prostředí. Dobře herecky obsazeno, vyniká dvojice Filip Blažek a Roman Štabrňák. Salvy smíchu, které provázely naše představení patřily především jeho skvělému výkonu. Kamil v jeho podání se směle vyrovná I. Trojanovi, který svého času ztvárnil tuto roli v DnV. Ostatní herci rovněž přispěli svým dílem k tomuto dobrému představení.
Čiko  70 %
(zadáno: 12.10.2020, počet hodnocení: 864)
přínosný / zajímavý komentář
Čekal jsem spíš méně než více, a proto příjemné překvapení. Vynikající je především výkon Romana Štabrňáka a Filipa Blažka. Líbil se mi také Jiří Ployhar, méně už Lukáš Král. Jako komedii, u níž se pobavíte na úrovni, mohu doporučit.
Annystan  70 %
(zadáno: 9.2.2020, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Filip Blažek byl naprosto bezkonkurenční, v obou rolích. Výkon Jitky Schneiderové zas tak dobrý nebyl, je to skvela herečka, ale tahle role pro ni nebyla. Představení bylo samo o sobě skvěle, člověk se pobaví. Jedine, co bych vytkla bylo ozvučení, velice špatná akustika, kolikrat nebylo ani slyset, navíc smích některých diváků byl katastrofální, jak banda lidi, co vylezla z hospody.
Veronika86  100 %
(zadáno: 12.12.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající herecký výkon Filipa Blažka a Romana Štabrňáka, kterým velmi zdatně sekunduje pánské osazení a Anna Fixová. Výkon Jitky Schneiderové mne neuchvátil, viděla bych zde jinou herečku. Vřele doporučuji.
Koeman2  90 %
(zadáno: 9.7.2019, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Neuvěřitelně ztřeštěná a bláznivá situační komedie o jedné záměně (v dvojroli skvělý Filip Blažek) a spoustě záletů, nevěr a žárlivých scén v jednom malém hotýlku a v jednom domě pana Champboisy. Spousta mužských i ženských postav různých charakterů a nechybí samozřejmě ani Kamil vyslovující jen samohlásky (výborný Roman Štabrňák). Skvělé oddychové letní představení, které nenechá vaši bránici vydechnout. Někdy až na hraně trapnosti, ale to k této francouzské komedii tak nějak patří. Viděno na Letní scéně Vyšehrad.
Mikr  100 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Nenáročná komedie, která zaručeně pobaví, navíc se skvělým obsazením. Pánové Blažek a Štabrňák geniální. Pouze výkon Jitky Schneidrové lehce zklamal. Viděno dvakrát a rozhodně ne naposledy.
DivadelniFan  80 %
(zadáno: 30.4.2019, počet hodnocení: 259)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená komedie plná překvapivých situací, které člověka pobaví. Rozhodně patří k těm lepším, které jsem mohl vidět (na zájezdu mimo Studio Dva). Hezká zápletka, při které mi přehrávání Filipa Blažka a Jitky Schneiderové nijak nevadilo. Bezkonkurenční výkon ovšem podal Roman Štabrňák. V menších rolích mě pobavili Štěpán Benoni a Lucie Pernerová. Ač mě tato hra na první pohled ničím nelákala, nakonec jsem rád, že jsem tomu šanci dal a odešel příjemně překvapen.
Alča  100 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, ve kterém dominuje Filip Blažek a Roman Stabrňák. Celé divadlo řvalo smíchy. Úžasná hra plná záměn, herci se hodně naběhali :-). Jen se mi nelíbila Jitka Schneiderová, nehodila se tam.
Divadelník..  100 %
(zadáno: 14.4.2019, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
100% pro Filipa Blažka a Romana Štabrňáka, určitě půjdu znovu.
Velmi slabé ženské výkony.
Ale nejlepší zpracování hry.
Honza1  80 %
(zadáno: 17.2.2019, počet hodnocení: 84)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Srovnávat s představením DnV s pány Trojanem a Preissem si netroufám. Od jeho shlédnutí už přece jen uplynula dlouhá doba a člověk má tendence si mnohé po čase idealizovat. Každopádně Studio dva připravilo svižnou komedii, u které se člověk nenudí ani nestydí, za to co se děje na jevišti. Představení rychle uteče bez hluchých míst. A to je u komedie vždy jasný signál o úrovni představení. Je to samozřejmě divácky vděčné představení. Tvůrci udrželi míru. Je to vkusně pojaté. R.Štabrňák a F.Blažek zvládají své role výborně. Trošku mi nepřesvědčila J.Schneiderová.
Wetty  100 %
(zadáno: 31.1.2019, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Byli jsme podruhé. Podruhé jsme řvali smíchy. Smíchy řvalo celé divadlo. Je potřeba ještě něco dodávat? Neuvěřitelné výkony pan F.Blažek a R.Štabrňák.
Lenkakebulka  80 %
(zadáno: 20.7.2018, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Nenáročné letní pobavení, tak jak asi většina diváků očekává. Příjemně mě potěšilo, že p.Štabrňák směle snese srovnání s p.Trojanem ze zpracování na Vinohradech. Jeho kadence s vadou řeči je neuvěřitelná :-)
Fedorocko  70 %
(zadáno: 17.7.2018, počet hodnocení: 650)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné letní osvěžení na Vyšehradě se skvělým Romanem Štabrňákem a Filipem Blažkem.Na Vinohrady to určtě nemá,ale dobrý. Zklamáním výkon Jitky Schneiderové.
Vaklav  50 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Čekal jsem pouze lehčí zábavu na letní večer a scénu.
Také netvrdím, že jsem se nezasmál. Bohužel herci se občas smáli více než já, což asi není úplně dobře. Š. Benoni se druhou půlkou vysloveně prochechtal a chvílemi se smál jediný.
F. Blažek hrál pána lépe než sluhu, i když snaha se mu upřít nedá.
Nakonec bych tedy řekl, že asi nejlépe zahrál R. Štabrňák, u jeho postavy je ale problém, že mi vtip stavěný na vadě řeči prostě vždy nestačí.
Jestli herci budou ještě přidávat, může se jim stát, že se budou smát sami.
Ale zatím to při volném večeru může jako program ke sklence posloužit.
Michalmusek  100 %
(zadáno: 2.7.2018, počet hodnocení: 261)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné představení. Skvěle jsem se bavil. Ve dvojroli se zde představí Filip Blažek a  v roli Kamila Roman Štabrňák. Klasická komedie plná záměn, nevěry a Kamila jenž může vyslovovat jen samohlásky. Viděno jak v divadle, tak na letní scéně Vyšehrad, kde se museli herci poprat i s takovými živly, jako je vítr, který otvíral dveře, jenž měli být zamčeny, ale herci se s tím úžasně a vtipně vypořádali. Proto je divadlo kouzlem okamžiku, neboť taková situace a zároveň nový dialog znovu nejspíš nenastane.
Antonio  100 %
(zadáno: 19.6.2018, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Super komedie Roman Štabrňák byl nejlepší kabrńák Filip Blažek mu sekundoval....všichni byly suprový děkuji za fajn kulturní zážitek 18.6. z Ostravy.
Avlis  100 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to naprosto geniální.Diváci doslova řvali smíchy. Všichni herci hráli výborně, vyzdvihuji výkony Filipa Blažka, Romana Štabrňáka a Lukáše Krále. Kdyby to šlo, dala bych více než 100%. Vřele doporučuji...
Pavel.Tomas  90 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Hvězdné obsazení a skvělá zábava.
Valmez  80 %
(zadáno: 11.6.2018, počet hodnocení: 333)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno na veřejné generálce. Všechni se snažili, a myslím, že se to vyplatilo.
Plšík  70 %
(zadáno: 7.6.2018, počet hodnocení: 661)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Pet1977  100 %
(zadáno: 15.2.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení jsem viděla v neděli 10.2.2019 a skvěle jsem se bavila. Takže můžu jen doporučit.
Skvělé výkony Romana Štabrňáka v roli Kamila a Filipa Blažka, který hraje pána a sluhu. Pro mne byl trochu zklamáním výkon Jitky Schneiderové. Ale určitě se půjdu podívat ještě jednou.
Linsuc  80 %
(zadáno: 22.8.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Chci poděkovat za včerejší skvělé představení Brouka v hlavě. Užili jsme si to jako každý rok a těšíme se na příště.
Rimulk  90 %
(zadáno: 22.8.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi příjemná letní nenáročná zábava,která se vlastně očekává. Inscenace zaujme především některými hereckými výkony. Zejména výkonem Romana Štabrňáka, který svou roli ovládá bravurně a s lehkostí. Filip Blažek velmi zdatně sekudnuje,ale daří se mu více v roli pána. Z ostatních zaujala L. Pernetová či L. Král. Ovšem výkon K. Janáčkové řadím do kategorie never more!
Michelle97  80 %
(zadáno: 31.5.2022, počet hodnocení: 115)
Resza_g  70 %
(zadáno: 25.4.2022, počet hodnocení: 45)
Mefistofela  70 %
(zadáno: 9.1.2022, počet hodnocení: 58)
Islavicek  60 %
(zadáno: 17.11.2021, počet hodnocení: 10)
Terezajirickova  100 %
(zadáno: 28.9.2021, počet hodnocení: 42)
VeNi  70 %
(zadáno: 20.6.2020, počet hodnocení: 22)
Kaa.133  100 %
(zadáno: 15.3.2020, počet hodnocení: 13)
Kreatura13  50 %
(zadáno: 8.1.2020, počet hodnocení: 18)
Lucas89  70 %
(zadáno: 2.10.2019, počet hodnocení: 28)
Miarono  70 %
(zadáno: 24.9.2019, počet hodnocení: 20)
Elbrody  80 %
(zadáno: 21.8.2019, počet hodnocení: 43)
Otschi  40 %
(zadáno: 15.8.2019, počet hodnocení: 35)
Michkyse  60 %
(zadáno: 9.7.2019, počet hodnocení: 100)
Ambrozka  100 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 67)
Anah  50 %
(zadáno: 4.1.2019, počet hodnocení: 184)
Katvo  100 %
(zadáno: 19.12.2018, počet hodnocení: 40)
Makronka123  90 %
(zadáno: 13.10.2018, počet hodnocení: 42)
Jarmil Marný  10 %
(zadáno: 5.7.2018, počet hodnocení: 2)
Veeny  70 %
(zadáno: 18.6.2018, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.